چند جمله در معرفی خود و سایت دکتر سیفی

هدف از راه اندازی این سایت در ابتدا نوشتن مطالب جالب توجه تخصصی مغز و اعصاب از مشاهدات و تجربیات بالینی شخصی بود ، در پنج سال گذشته که از شروع به کار این سایت گذشته، بتدریج سوالات و نظرات مراجعه کنندگان بامطرح نمودن مطالب عمدتآ مشکل بالینی در موارد خاص انگیزه مکاتبه متقابل اینترنتی در من را بیشتر نمود و وسیله ارتباط بیشتر با بیماران و مددجویان و اطرافیانشان و همکاران گردید. در مواردی که سوال و جواب ها میتوانست برای عموم قابل استفاده باشد مطالب و نظرات مراجعه کنندگان بدون تغییر مگر با حذف مطالب محرمانه یا زاید در سایت پذیرفته میشد و پاسخ ها را در حد قابل فهم برای عموم در همان روز و ندرتآ در عرض دو تا سه روز داده ام. در پاسخ ها هم جنبه بحث عمومی رعایت شده است. در موارد استثنائی که موضوع بیماری مفصل بوده و قابل طرح در این روال خلاصه امکان پذیر نبود از طریق تماس تلفنی و یا ارسال کپی مدارک به آدرس مطب پس از مطالعه راهنمائی های لازم در مورد تشخیص، راهکارهای درمانی داده شده است. در هیچ مورد بیماران برای مراجعه حضوری به فردی و یا به مرکزی توصیه نشده و از تجویز دارو از این طریق خودداری شده است. از تبلیغ خود یا پزشک دیگر و یا سایت ها احتراز شده، بیماران به پیگیری درمان با پزشک معالج توصیه شده اند.

بیوگرافی

متولد 1324 دربخش ممقان از توابع تبریز، اتمام دوره آموزش پزشکی عمومی در دانشگاه تبریز در سال 1351 ، آموزش انترنی وتخصصی مغز و اعصاب در سالهای 1351 تا 1356 در بیمارستان های مموریال و فورد وابسته به دانشگاه آناربور- دیترویت، میشیگان، آمریکا.سابقه کار و تدریس در دانشگاه تبریز در سالهای 1356 تا 1360، ترجمه کتاب تشخیص افتراقی بیماریهای مغز و اعصاب ، طبابت خصوصی تا به امروز ( اردیبهشت ماه 1394 ) با کار همه روزه 9 تا 10 ساعت با حجم زیاد مراجعه کننده (بایگانی مطب با بیش از یکصد و پنجاه و پنج هزار پرونده ) ، علاقمند به تشخیص موارد مشکل و کمک در حد توان به هر بیمار و به هر وسیله ممکن.
94/3/10
طرح خلاصه مطالب علمی پزشکی در این سایت با انگیزه برای برقراری ارتباط با تعداد زیاد از بیماران و افراد علاقمند به مسائل پزشکی که در مواردی با مشکلات تشخیصی و درمانی مواجه هستند در نظر گرفته شده و انگیزه ای برای مطالعه و آموزش خودم و ارائه خدمت هرچند ناچیز به هموطنان داخل و خارج از کشور است.

6,178 Responses to چند جمله در معرفی خود و سایت دکتر سیفی

 1. گیسو می‌گوید:

  سلام.خیته نباشید خواهرمن مبتلا به ابسانس هستن که یک بارهم تشنج بزرگ داشتن.درحال حاضراتوساکسیماید ودپاکین کرونو مصرف میکنن خداروسکر توپنج ماه حمله ندلشتن ولی تهوع وگاهی استفراغ خیلی اذیتشون مبکنه میتونه عوارص دارو باشه چه پیشنهادی دارید.ممنون

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   کنترل توسط پزشک معالج و در صورت لزوم آزمایش از نظر عوارض و در صورت امکان ادامه درمان صرفا با دپاکین را مد نظر قرار میدهند.

 2. مینا می‌گوید:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  1 ماهی میشه پاهای مادرم خیلی ورم کرده و سفت شده هم روی پا هم قوزک پا و هم ساق پا…علت چی میتونه باشه؟به چه متخصصی مراجعه کنیم؟ و اینکه خود شما مطب دارید برسیم خدمتتون؟

 3. فرزانه می‌گوید:

  با سلام و خسته نباشید . آیا برای بیماران عقب افتادگی ذهنی که دچار صرع هست ونه می تواند حرف بزنه و راه بره و کلیه کاراش رو نمیتونه انجام بده و هشیاریش کم هست آیا درمانی به جز با دارو مثلا عمل از طریق لیزر یا همچین چیزی برای تحریک رگ های عصبی بیمار و بهبود کامل بیمار وجود داره؟

 4. سعید بابایی می‌گوید:

  سلام…دایی من به شدت دچار لرزش دست شده…من چجوری با شما تماس بگیرم که برای درمانش اقدام کنیم؟

 5. سایه گوهری می‌گوید:

  سلام و خسته نباشید بعضی وقتها صدام میگیره یه روز بعد خوب میشه دوباره میگیره و سردرد روزانه هم دارم البته دوبار صدام گرفت بعد از چند شش هفت ساعت رانندگی تو جاده بود که بعد از یک روز خوب شد آیا تومور مغزی باعث گرفتگی صدا میشه

 6. زهرا می‌گوید:

  باسلام و درود خدمت دکتر عزیز.. من 30 سالمه سه چهارماهی میشه که قسمت پشت سرم سمت چپ درد میکنه و این درد روزو شب و مداوم وخفیف هست ولی بعضا بسیار شدید میشود و فقط همان قسمت درد میکند. کیفیت درد هم به گونه ای ست که احساس میکنم چیزی به قسمت مذکور چسبیده و باعث آزار و اذیتم میشود. و همچنین چشم چپم وقتی میبندم مردمک چشمم به شدت حرکت میکندو میلرزد و اصلا خواب به چشمانم نمیاد مگر با قرص خواب. دو ماه پیش رفتم دکتر ام ار آی نوشت و گفت باید مطمئن شیم که مغزت سالمه و من از ترس ام ار ای یه دکتر دیگه رفتم و ایشونم گفتن به هیچ وجه برای شما ام ار ای نیاز نیس و این درد و سنگینی و حرکت و لرزش چشم عصبیه و با چن تا قرص حل میشه ولی الان دو ماهه من این قرصارو استفاده میکنم فلوکستین. پروپرونال. الپرازولام. ولی هیچگونه تاثیری ندارن جز اینکه کمی از حرکت چشام کم شده و میتونم چن ساعتی بخوابم. ولی درد پشت سرم که به لاله گوشم میرسد همچنان ادامه دارد و چند روزی ست که شدیدتر شده و از شدت درد و خارش و داغی پشت سرو لاله گوشم (فقط سمت چپ) شبها از خواب بیدار میشم. حال میخواستم نظرتونو بدونم که آیا ام ار ای نیازه یا نه و اینکه این علایم نشانه کدام بیماری میتواند باشد. ممنون میشم پاسخ بدین.

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   این علائم اغلب نشانه اضطراب است اگر در معاینه اعصاب علائم غیر عادی دیده نشده درمان استرس کافی خواهد بود.

 7. رحیم می‌گوید:

  باسلام.من بیمارشماهستم۳۳سالمه.قرص فشار و اعصاب برام تجویز کرده بودین :فلوکستین۲۰،دوکسپین۱۰،پرفنازین۲
  ،نورتریپتیلین۲۵،متروال۵۰،تریامترن اچ.برای یه دوره سه ماهه تجویز کرده بودین و تمدید کردم یه دوره دیگ دارم مصرف میکنم و حالم تقریبا خوبه برام سازگار بودن.میخوام بدونم بعد این دوره تموم کردم ادامه بدم یا بزارم کنار.اگه کنار بزارم مشکلی که نداره؟

 8. سعید می‌گوید:

  با عرض سلام خدمت اقای دکتر. مادر بنده از مراجعه کنندگان شما هست و حدود 10 سالی میشود که برای درمان صرع به شما مراجعه میکند و البته الان حدود 2 سال است که برای کنترل بیماری مراجعه نکرده. و جنابعالی فقط قرص کاربامازپین را تجویز کردین. ولی مادر بنده علیرغم مصرف قرصها در طول این مدت 10 سال که این بیماری عارض شده مثلا هر 4 یا 5 ماه یکبار دچار صرع میشود ممنون میشم در جهت درمان یا معالجه راهنمایی بفرمایین

 9. مهدی می‌گوید:

  با سلام من مردی 58 ساله از مدتها قبل موقع صحبت کردن دچار گرفتگی صدا وبریده بریده حرف زدن شده ام و بخصوص موقع عصبانیت و اضطراب بیشتر شده بطوریکه امکان تکلم مشکلتر میگردد . و موقع مکالمه تلفنی صدایم طوری است که همواره مخاطب سوال میکند که آیا کسالتی دارم و مریضم که صدام اینجوری در میاد و موقع حرف زدن ماهیچه های گلو و یا حنجره انتقدر گرفتکی دارد که بایستی انرژی زیادی برای تولید صدا باید اعمال کنم .مراجعات زیادی کردم حتی پند سال قبل هم یکبار بوتاکس تزریق کردم و افاقه نکرد . حدود 9 ماه فبل پزشک گوش حلق وبینی بعد از آزمایش و لارنسکوپی داروی risperidone 1mg و chlordiazepooxide 5 mg روزانه تجویز کرد که اوایل به نظر میرسید که کمی بهتر شدم ولی ادامه ان به بهبودی کافی منجر نشد و از طرفی risperidone باعث خواب آلودگی من صبها بود و بعد از دو دوره سه ماهه مصرف داروهای فوق قطع کردم و ادامه ندادم و وضعیت گفتاری من هم همان حالت اولیه شد . میخواستم خواهش کنم بنده را از راهنمایی خود برای رفع این مشکل بزرگ بهره مند سازید و هر دستوری ابلاغ فرمایید با اشتیاق جهت حل مشکل در انجام ان تعلل نخواهم کرد با سپاس و درود فراوان

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   بسته به اینکه در معاینه آسیب و ضعف عضلانی مثل میاستنی ، و یا عصبی و ساقه مغزی مثل فلج بولبر و یا صرفا اسپاسم با زمینه روان تنی و یا دیستونی تشخیص داده شود رویکرد درمانی متفاوت خواهد بود

 10. مهدیس می‌گوید:

  left para central disc extrusion is seen at l5-s1
  سلام دکتر، این نتیجه ام ار ای من هستش که چندین گفتن جراحی رو تجویز کردن ، میشه شما هم نظر پزشکیتون رو اعلام کنید
  ممنون

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر با عارضه عصبی همراه نیست میشود درمان غیر جراحی را امتحان نمود. در غالب موارد بدون جراحی هم بهبودی تامین میشود.

 11. ببکا می‌گوید:

  سلام و عرض خسته نباشید.
  من از بعد ازدواجم دچار اضطراب و افسردگی شدم و الان مدت ۴ ساله دارم سیپرالکس ۲۰ و بوپروبیون ۱۵۰ و ترازودون ۵۰ و تیرویبد ۶۰ میخورم بعلاوه زوپیکلون ۷ و نیم برای خواب. افزایش وزن دارم به همراه ورم زیاد بدن. نمیدونم مشکل از کدوم دارو ست و کاهش دوز هر کدوم منو به افکار منفی باز میداره و نمیتونم کنترلش کنم. و از طرفی خوردن این داروها کمک خاصی هم بهم نمیکنه فقط از حالو فکر خودکشی و اضراب میام بیرون. اینکه انرژیم رو بیشتر کنه و بتونم زندگی روزمره داشته باشم ، نه. بیشتر تو حالت بی حالی و خواب و تنبلی و طفره رفتن از زندگی روزمره هستم. البته به شرط اروم بودن اوضاع زندگیم. هر گونه پرخاشگری از سمت کسی در صورت تکرار بسیار حالم رو بد میکنه و مدام عصبانیت های بی دلیل میاد سراغم. به هر شکل الان در کل مشکلم ورم و چاقیه. راهنمایی لطفا کنید
  ممنون

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   بیحرکتی در جوار افسردگی اعلب چاقی را به همراه دارد. کم کردن خواب و استراحت و غذا، و تلاش مستمر ذهنی و فیزیکی به هر ترتیب و کنترل انواع و مقادیر داروها کمک میکند.

 12. مهتاب می‌گوید:

  سلام و خسته نباشید حدود ۴ماه پیش علائم سردرد پشت سر همراه با منگی و سنگینی سر همراه با تاری دید و خستگی و کاهش تمرکز و حافظه همراه با درد عضلات و خستگی دست را داشتم که مواقعی که اظطراب و استرس داشتم این حالت بیش‌تر خود را نشان داد و زمانیکه استراحت کردم این حالت برطرف شد . ام ار ای انجام شد و در ام ار ای اولیه وجود لکه ها کم در ناحیه سفید مغز را نشان داد و از نظر چشم ازمایش مشکل نداشت . پزشک برای اینکه مطمئن گردد ام اس نیست سه ماه بعد ام ار با تزریق نوشت که در این ازمایش علاوه بر وجود لکه های کم در ناحیه پریوینتیکولار فرایند دمیلینیتینگ در ddx را نشان داد می خواستم بپرسم ام اس دارم؟ در ضمن این حالت ها در زمان قبل از شروع عادت ماهیانه و دوره آن تشدید می گردد و جدیدا در مواقع خستگی وقتی به یک سمت نگاه می کنم در بعضی مواقع به صورت محدود دوربینی دارم و همچنان در مواقع خستگی و ناراحتی تاری دید را دارم ولی در کمتر از یک ساعت برطرف می شود و از نظر بی حسی اعصاب پا مشکلی ندارم .از شما تقاضا دارم مشکل را اعلام بفرمایید و درمانش چیست خیلی نگران هستم.

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   علائم دیده شده در ام آر آی هم در ام اس و هم در تعدادی از بیماریهای دیگر دیده میشود. اگر علائم عارضه عصبی چشمی و مغزی و یا نخاعی با ام اس مطابقت داشته باشد درمان پیشگیری را در بلند مدت پزشک معلج برنامه ریزی میکند.

 13. tahereh می‌گوید:

  سلام آقای دکتر من 29 سالمه داروی تبازیو مرف میکنم الان ب مدت 20 روز وقتی گردنمو خم میکنم گزگز شدیدی از ران های پام ب سمت کف پاهام میره موقعه پیاده روی هم کف پام ب شدت گزگز میکنه دکترم به من گاباپنتن 100 داده روزی دوتا میخورم میخواستم بدونم با این شرایط اگ باشگاه برم امکان داره مشکلاتم بیشتر بشه ورزشی هم که انجام میدم پیلاتس پیشرفته هست ی سوال دیگه ای هم که داشتم من سال 93 اولین حمله ام بی حسی کامل صورتم بود االان هم صورتم درد میکنه و زبونم گزگز میکنه ولی شدید نیست به نظرتون دندون پزشکی ایرادی نداره برم و اینکه دارویی هم که مصرف میکنم هم مشکلی ایجاد نمیکنه البته دکتر دندون پزشک گفتن این سوالات رو بپرسم چون گفتن داروهایی استفاده میکنم ک فشار خون و رو بالا میبره آقای دکتر من علاوه بر تبازیو و گاباپنتن داروهای متفورمین و لوکسین و قرص آترواستاتین هم استفاده میکنم
  ممنون از کمک و راهنماییتون

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   انجام ورزش های سبک مانعی ندارد، برای اختلال حس گاباپنتین تجویز شده خوب است. برای اقدامات دندان پزشکی از هر نوع محدودیت وجود ندارد. اگر فشاخون بالا دارید قبلا کنترل کنید

 14. علي می‌گوید:

  بادرود وفروتني دكتر عزيز مدت دو ماه هست كه در تمام كل بدنم پرش عضلاني دارم به نظر ميرسه زياد وكم ميشه وهيچ علايم ديگري ندارم مدتي قبل از اين پرشها وضعيت اضطرابي ونگران كننده بدي رو پشت سر گزاشتم وقرص سرترالين الان مصرف ميكنم همان طور كه عرض كردم هيچ علايمي اععم از ضعف عضلات خستگي كراپ عضلات اسپاسم مشكل تنفس بلع تعادل وديگر علايم رو ندارم از وقتي هم در مورد علت پرش عضلات تواينترنت نوشته بود اي ال اس ديگه اين فكر ول نميكنه در ضمن من٤٠ سال دارم با سپاس فراوان از لطف جناب عالي

 15. علي می‌گوید:

  با سپاس فراوان از پاسخ گويي سريع ومحب فراوان شما

 16. راحله می‌گوید:

  سلام امروز روز بیماریهای خاص هست نمیدونم این روز رو به خودم و کسانی که بیمار هستن تبریک بگم یا……
  فک کنم باید به پزشکان وکادردرمانی دلسوز ومهربانی که با همه بدقلقی ها و نق زدن هامون کنارمون هستن وکمکمون میکنن تبریک بگیم!دکتر جان سپاس

 17. رضا می‌گوید:

  سلام اقای دکتر خسته نباشین پدرم چند وقتی هس که مبتلا به بیماری شارکوماری توث میباشد و مریض خود شماس اقای دکتر گفته میشه دارویی به اسم PXT3003در خارج از کشور برای نوع یک این بیماری تولید شده اگه این دارو رو تهیه کنیم میشه ازش استفاده نموند اصلا همچین چیزی حقیقت دارد ؟ممنون اقای دکتر

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   PXT3003 ترکیب باکلوفن و نالتروکسان و سوربیتول را روی موشها امتحان نموده اند احتمالا کمی بهبودی نشان داده، بنظرم درمان ،دور تصور است.

 18. هادی می‌گوید:

  باسلام خدمت اقای دکتر.
  من 3 روز پیش همین سوال رو پرسیدم اما متاسفانه جواب نگرفتم.خواهش میکنم از نگرانی دربیارید ما رو.روزای خیلی پراسترسی داریم

  جواب سونو در 28_29هفته بارداری با جنسیت پسر:
  پهنای بطن طرفی در ناحیه تریگون حدود۱۱.۳ میلیمتراست که بیش از حد نرمال ۱۰م م است.سایر بطنها طبیعی میباشد.احتمال ونتریکولومگالی ایزوله

  گفتن 3هفته بعد دوباره سونو بدیم.ایا احتما داره که بگن کلا مشکل رفع شده؟اگه نشه چی میشه وضعیتمون؟خیییلی نگرانیم.ممنون از زحماتتون

 19. شیده می‌گوید:

  سلام دکتر می بخشید من رفتم پیش دکتر اعصاب و روان وقرص پاروکستین 20 دادن و احساس ناراحتی می کنم هم به خاطر ام اس و هم به خاطر شرایط جسمیم و هم به خاطر قطع ارتباط با یه آقایی که یک سال باهاش دوست بودم و سه ماه هست که همدیگه رو ندیدیم، اگه این دارو رو نخورم مشکل برام پیش می یاد،چون می ترسم عادت کنم ونتونم ترکش کنم؟
  ممنون راهنمایی بفرمایید

 20. شیده می‌گوید:

  بعد ببخشید من گاهی اوقات که پا و کمرم درد می گیره، باکلوفن 25می خورم و گاباپنتین 100؟
  بعد آخر تابستون که برای معاینه پیش شما آومدم یه نامه بهم دادین که مدرسه کار سبک مثل آزمایشگاه بهم بدن ولی من ندادم و رفتم ابتدایی ولی حالا بعد از دو سال که از بیماری ام اسم می گذره دوست دارم برگردم و اگه بشه دوباره فیزیک تدریس کنم،دکتر برهان که نامه بهم دادن ولی نمی خوام عنوان کنم، هر چند سخته برام،اميدوارم که مشکل پیش نیاد.

 21. شادی غروی می‌گوید:

  باسلام.آقای دکتر من ازسال92 ام اس نوع اول دارم وسینووکس هرهفته تزریق میکنم.الان بعدازاین چندسال وام آر های یکسان تغییری نداشتم تا امسال سال97 دکترم گفت بهتره آمپولتوعوض کنی درصورتی که هیچ حمله ای تابحال نداشتم.وگفتندبهم که آمپول سوئدی که 6ماه یبارباید درآی سی یو تزریق کنی بگیری.آقای دکتر ازشما میخام بپرسم که درام آر T1 black hole . چی هست؟؟؟آیا این تعویض آمپول لازم است باعوارضی که شنیدم داره؟؟؟ممنونم کمک کنید

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   تا موقعی که پاسخ به یک درمان مساعد باشد تغییر درمان به ردیفهای پرعارضه توصیه نمیشود. چاله سیاه عارضه پلاک قدیمی تحلیل رفته است.

 22. معصومه اكبري می‌گوید:

  سلام من خانمي ٣٤ ساله هستم سه سال هست كه بدنم ضعف داره همه ى بدنم ضعف داره حتي پوست صورتم خيييلي اذيتم ميكنه دوست دارم يه تريلي از روم رد بشه من تو اين سه سال اين زاروها رو مصرف كردم اما بهتر نشدم سيتالوپرام هگزال و بوپروپيون و گاباپنتين و آپوآلپراز تورو خدا بكين من چكار كنم تا خوب بشم اصلن خوب شدني هست يا نه تمام ازمايشهام هم سالم بوده وقتي بدنم ضعف ميكنه دوست دارم خودكشي كنم ممنون ميشم جوابمو بدين چه دارويي بخورم تا خوب شم ؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   هر نوع توصیه درمان و روان درمانی در مصاحبه روان پزشکی عملی است کنترل منظم دارو و توصیه های روان درمانی در طول زمان قدم بقدم عملی و کارساز است.

 23. ترلان می‌گوید:

  سللم اقای دکتر.خسته نباشید
  ببخشید من کمی عصبی هستم و قبلا به مدت دوسال فلوکستین ۲۰مصرف میکردم و چن مدت پیش دکتر بهم تری فلوئور پرازین ۱ و آمپروزولام دادن، من کنموریم و اینا خواب اور…چیکار کنم؟
  و اینکه با توجه به توضیحاتتون لنده علائم بیماری دوقطبی رو دارم.برای این چیکار باید کنم؟

  • ترلان می‌گوید:

   آیا برای بیماری دو قطبی لازمه به روانپزشک مراجعه کنم؟
   و اینکه دارو های اعصاب چقدر روی حافظه تاثیر دارن؟ چونکه کمی درس خوندنم ضعیف تر شده؟
   راه حلی داره؟؟؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   با کنترل بالینی بیماری قابل کنترل است.

 24. سارا می‌گوید:

  سلام اقایه دکتر ایا وجود پلاک نشانه ام اس است؟

 25. سارا می‌گوید:

  سلام اقایه دکتر .. من قبلا ب شما پیام دادم ک اعلائمی مثل سرگیجه..کاهش هوشیاری.خارش..دست و پایه خواب رفته ..گزگز پا کرختی پا داشتم ب دکتر متخصص مراجعه کردم برام ام ار ای نوشت اما متاسفاته داخل ام ار ای ام دوتا لکه سفید مشهود بود ک دکتر گفتن خیلی خفیف التهاب دارم .و گفتن فردا باید به مدت سه روز در بیمارستان بستری بشم و من ازشون پرسیدم ک ام اس دارم فرمودند به قطعیت نمیتونم بگم بعد عکس دوم ک ماه بعد میگیری مشخص میشه؟ من نمیدونم التهاب مغز چیه؟ممکنه ام اس بشه؟

 26. راحله می‌گوید:

  باسلام خدمت دکتر عزیز
  من چند روزقبل یه آننفولانزا گرفتم و با اینکه دوزهای بالا برای تبم استفاده کردم،تبدار بودم ودرد زیادی داشتم!حالا بی حسی دستهام زیادتر شده وانگاردست هام مصنوعین!به نظرتون پلاکهام دوباره فعال شدن؟یابیماریم از سی آی اس به ام اس پیش رونده تبدیل شده؟؟سه سال ونیم هست که سینووکس میزنم! و گاباپنتین هم میخورم،

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   در معاینه حس و حرکت و رفلکس بروز علائم مشخص میشود در صورت تایید اسکن کنترل توصیه میشود.

 27. راحله می‌گوید:

  منظورم ازدوز بالا استامینوفن500 ودیکلوفناک 100 هر6 ساعت بود؛ممنون

 28. باران۱۸ می‌گوید:

  سلام اقای دکتر..
  با تشکر از پاسخ قبلی شما…
  معذرت میخوام آیا تحریکات میل جنسی ربطی به بیماری دوقطبی یا حتی عصب داره؟
  نیازه که به روانپزشک مراجعه کنم؟
  چون واقعا دارم اذیت میشم…

 29. الهه می‌گوید:

  باسلام اقای دکتر یک سوال داشتم.ایا ام اس میتونه مسری باشه؟مثلا از فردی که مبتلا به ام اسه و سرما خورده و ادم همون ویروس رو بگیره من تو محیط دانشگاه سر و کار دارم.اخه میگن یکی از علل ام اس عفونته

 30. فاطمه می‌گوید:

  سلام آقای دکتر.
  خانمی هستم که بیماری ام اس دارم, در دوران شیردهی هستم, دخترم ۹ماهه هستش. غذای کمکی هم می خورد. خودم فعلا, هیچ دارویی برای بیماریم استفاده نمیکنم. سوالم اینه که می تونم تو ماه رمضان روزه بگیرم یا نه. یعنی برای خودم یا بچه ام ضرری نداشته باشه.

 31. سارا می‌گوید:

  سلام خدمت آقای دکتر، آقای دکتر من به تشخیص دکتر داخلی بیماری پانیک گرفتم که علائومش تپش قلب – سرکیجه – حالت تهوع – انگاری بند دلم پاره میشه و تنگی نفس و غمباد – برایم داروی آسنترا 50 نوشتن ، با توجه به اینکه نوزاد شیرخوار دارم و شیر میدهم آیا میتونم این قرص را مصرف کنم ، برای شیردهی ضرر داره یا نه ؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر بدون دارو میتوانید بکار و زندگی تان برسید بهتر است خودتان کنترل کنید یا با نظر اعصاب و یا روان پزشکی درمان کمتر مصرف کنید.

 32. فرهاد می‌گوید:

  با سلام
  در تاریخ 23 اسفند 96 بدون زمینه قبلی با درد شدید در ناحیه گردن و پشت دچار فلج 4 عضو شدم. پزشک معالج تشخیص بیماری میلیت ترنسورس داد. بعد از 3 روز 5بار تزریق کورتون با دوز بالا تنجام شد. و بلافاصله در بازه زمانی دو هفته 7 بار پلاسمافرز انجام گردید که توانایی ایستادن بدست آوردم.
  بعد از 16 روز ، مجددا 5 بار پلاسمافرز انجام دادم. اکنون بعد از گذشت یکماه توانایی راه رفتن دارم. دست چپم نیمه فلج است و پای چپم ضعیف است. تمامی بدنم بویژه سمت چپ گردن اختلالات حسی دارد و بدنم دچار اسپاسم و سفتی میشود.
  آیا شما انجام مجدد پلاسمافرز را توصیه می کنید؟ با توجه به اینکه پزشکان می گویند که تا 3 ماه پس از حمله ، امکان بهبود وجود دارد.
  آیا دارویی برای بهبود وضعیت فعلی فعلی و ترمیم نخاع وجود دارد؟
  آیا ممکن است که مجددا حمله عارض شود؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   بعد از گذشت چند ماه بدون عود کورتون یا تعویض پلاسما توصیه نمیشود. جبران ناتوانی با تمرینهای فیزیکی طولانی مدت است. بسته به اینکه علت میلیت چه باشد پیشگیری فرق میکند.

 33. شیده می‌گوید:

  سلام دکتر، می بخشید، من که ام اس دارم،اشکالی نداره بعضی روزها روزه بگیرم؟من تازه عضو ام اس سنتر تهران شدم و می بینم برنامه های زیادی مثل کوهنوردی برا ام آسی ها می گذارن،واقعا این همه فشار لازمه؟من که شیراز زندگی می کنم و اگه بتونم تابستون شنا می رم.
  ممنون، سلا مت باشید و التماس دعا

 34. معین خانی می‌گوید:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید من پسری ۲۷ ساله هستم که وقتی ۱۸ سالم بود یه شب بازداشتگاه افتادم اونجا خیلی ترسیدم و گریه هم کردم بعد چند روز وقتی رفتم حموم اومدم بیرون افسردگی شدید بهم دست داد کل دنیا جلو چشام یه جور دیگه بود اسهال و نفخ شدید هم داشتم دکتر هم رفتم دارو ضد افسردگی دادن خوردم الان مشکلاتم برطرف شده فقط گوشه گیرم و اضطراب دارم مشاوره هم رفتم ولی سودی نداشت بنظر شما مشکلم چطور خوب میشه؟و چیه؟ممنون از شما

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   استرس بعد از ترومای روانی برحسب مقاومت افراد فرق میکند روان درمانی شناختی و درمان داروئی مطمئناا موثر خواهد بود. به هر نحو با افزایش اعتماد بنفس و کارائی بیشتر میتواند خاطزه تلخ را کم رنگ کنید.

 35. فرهاد می‌گوید:

  با سلام و تشکر فراوان از جناب آقای دکتر سیفی بزرگوار که وقت گذاشته و به سوالات من سریع و دقیق پاسخ دادند.
  با آرزوی شادی و سلامتی برای شما و خانواده محترم.

 36. سعید می‌گوید:

  با سلام
  حدود 2 سال پیش و در سن 36 سالگی به دلیل مشکلات خانوادگی و احتمالا نامناسب بودن تغذیه و همزمان با اتمام پایان نامه دانشگاه ، احساس ناراحتی در دست چپ به ویژه از ناحیه انگشتان و گاهی تا ساعد نمودم. حالتی مثل سوزن سوزن شدن یا مور مور شدن و سرد شدن که در چند روز بصورت مقطعی در بعضی اوقات شبانه روز عارض میشد. بویژه در زمانی که عصبی میشدم. شایان ذکر است که با انجام ورزش بدنسازی این حالت به کلی از بین میرفت و مجدد در روز بعد حادث میشد.
  این حالت از بین رفت تا اینکه در زمستان سال قبل، در مواردی، بعد از بیدار شدن از خواب عصر و خوردن عصرانه و قبل از رفتن به باشگاه در ناحیه دست چپ و بیشتر 3 انگشت انتهایی احساس کرخت شدن داشتم که با شروع ورزش از بین میرفت.
  از اوایل امثال یکی از بستگان دچار بیماری سختی شد (التهاب نخاعی ناگهانی و فلج کامل) و به دلیل پرستاری از ایشان تغذیه نامناسب و خواب کم داشتم. یکبار در حین خواب احساس کردم که برق ضعیفی از تمام بدنم گذشته است. روزهای بعد احساس مور مور شدن در دست و پای چپ سپس پای راست (از زانو به پایین) حادث شد که در طول شبانه روز نبود ولی چند روزی به این شکل بود که با بهبود تغذیه و خوردن ویتامین ب1 این حالت تقریبا از بین رفت و گهگاهی در 3 انگشت دست چپ و مچ پای چپ نمود پیدا میکند.
  آزمایش خون سطح ویتامین دی را 15 و آهن را 13 نشان داد. حدود 2 ماه هست که ویتامین دی 50000 هفته ای یک عدد میخورم.
  از یکهفته پیش احساس درد مرده ای در مچ پای چپ (قوزک پا) دارم و دیروز بعد از ظهر موقع بیدار شدن از خواب در سمت چپ صورت ( ناحیه شقیقه تا زیر چشم) احساس بی حسی داشتم که بعد از چند ساعت کمتر شد.

  -به نظر آن بزرگوار آیا مبتلا به بیماری خاصی مانند ام اس یا مشابه آن شده ام؟
  -آیا نیاز به پیگیری خاصی هست؟
  شایان ذکر است که حدود دو ماه و نیم هست که اصلا ورزش نکرده ام و خواب مناسب ندارم ولی تغذیه را بهبود داده ام و حدود 7 سال است که در زانوی پای چپ درد مرده ای دارم.

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   این علائم نشانه بیماری عضوی جدی و مشخص نیست ، علائم غیر اختصاصی اضطرابی و خستگی و علل محیطی ممکن است عامل ناراحتی باشد.

 37. مرضیه می‌گوید:

  سلام خدمت جناب آقای دکتر.من آدم متعرقی بودم طوریکه حتی زمستونا هم زیر بغلم عرق میکرد.مدتیه سنگینی سر و سردرد و سرگیجه دارم و پرش عضلات (دست و پا کمر)و پرش عضلات صورت(بیشتر قسمت بینی و لب و چانه)سردرد هام خیلی عجیب هستن بیشتر شبیه یه حس مور مور،داخل سر(نه پوست سر).و حس بسیار آزاردهنده ایه.سرگیجه ها هم مخصوصا بلافاصله بعد از صرف غذا شروع میشن و خیلی زود بعد از یه ساعت کار ساده مخصوصا مطالعه به شدت خسته میشم.درد قفسه سینه و سنگینی قفسه سینه و گلو هم دارم.متخصص قلب مراجعه کردم ولی مشکلی نبود بجز افتادگی خیلی خفیف میترال.واقعیتش معده درد و قطع ناگهانی تعرق(قطع عرق بطور کامل که منجر به خشکی پوستم شده درحالیکه من همیشه پوستم چرب و متعرق بوده) و سرگیجه منو نگران کرده.احتمال چجور بیماری ای در من وجود داره.من به چه تخصصی باید مراجعه کنم?
  ام ار ای سر و گردن هم قبل عید چیزی نشون نداده.
  آزمایشات کامل خون هم مشکلی رو نشون نداده.
  ممنون ازینکه وقت میگذارید.من خانم هستم 29 ساله

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   این علائم عمدتا نشانه اضطراب زمینه و پرکاری سیستم عصبی خودکار است با توجه به نبود زمینه بیماری غدد و عضوی دیگر بایستی با کم کردن استرس و تمرینهای ورزشی منظم آرامش و تعادل خود را باز یابید.

 38. فرشید می‌گوید:

  سلام آقای دکتر
  دختر نوزاد من تقریبا 6 ماهه هست
  در سونوگرافی که انجام دادیم،علائم ساب دورال هیگرومای خفیف در نواحی فرونتوپاریتال دیده شده.
  لطفا نظر خودتونودر مورد سونوگرافی بفرمایید.
  آیا خطری نوزاد و تهدید میکنه؟؟ممنون

 39. هاله می‌گوید:

  سلام و درود بر شما.جناب دکتر من مدت کمیه انتهای هر دو گوشم تیر میکشه.عموما هم در حالت استراحت هست.الان میترسم دردش بیشتر و غافلگیرکننده تر بشه.این درد تیرکشنده چی هست? من این درد رو در عمیق ترین بخش انتهای هر دو گوشم حس میکنم.یبار راست و با فاصله زمانی کوتاه گوش دیگرم.ممنون که وقت ارزشمندتونو در اختیار قرار میدید.

 40. فتحیان می‌گوید:

  با سلام
  بنده خانم ۳۱ ساله از تهران
  از حدود ۲۴ سالگی بنده با مشکل کمر درد شدید در دوران عادت ماهیانگی داشتم ،
  و هرماه بیشتر میشد ، این درد از طرف پشت باسن سمت راستم تا پایین پام طول میکشید و دراین مدت عادت ماهیانه هر روز درد بیشتر میشد،و تا یکی دو روز بعد از این دوره طول میکشید ، این‌درد همچنان تا چند سال ادامه داشت و با مراجعه به پزشکهای مختلف بیشتر تشخیصشان بر این بود که بنده بین مهره های کمرم فاصله است ،با وجود این تشخیص و درمان های که میگفتند و انجام میدادم باز هم درد داشتم در اون دوران عادت ماهیانه ، تا اینکه این درد به مرور زمان کمتر و کمترشد تا جای که دیگه پای من بی حس شده وحالت افتادگی پیدا کرده الان چند سالی است با این حالت دارم راه میرم ، این حالت افتادگی به صورتی است که بنده نمیتوانم انگشتهای پای راستم راه به بالا بلند کنم و روز به روز این بی حسی پام بیشتر میشود حتی باعث این شده ک عضله پای راستم نصبت به پای چپم لاغر تر به نظر میرسد،الانم که دکترا تشخیص های گوناگونی دادن،یکی میگه رگ سیاتیک پاته یکی دیگه میگه مشکل زنانگی ، ازتون خواهش میکنم کمکم کنید ،واقعا نمیدونم مشکل من چیه، میشه راهنماییم کنید ،میشه بگید من چه کار کنم اگه تهران تشریف دارید میشه ادرس مطب وشماره مطب بدید ک برسم خدمتتون چون واقعا الان نمیتونم همه رو توضبح بدم ، لطفا راهنمایم کنید ، اگه ممکنه باهاتون تلفنی صحبت کنم ممنون میشم ،

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   این عارضه ناشی از آسیب سیاتیک اغلب بعلت دیسک کمر پیش می آید در ام آر آی و تست عصب مشخص میشود. من محل کارم تهران نیست.

 41. مجید ا می‌گوید:

  سلام و وقت بخیر.میخواستم بدونم که ect حافظه رو ضعیف میکنه؟

 42. عطیه می‌گوید:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید…آقای دکتر سیفی من معنی black hole را می دونم ولی چه موقع خطرناک میشه؟ در ام آر ای من بعد 5 سال اثری از این چاله ی سیاه نیست. در ام ار ای دیده نشه خوبه یا دیده بشه؟ سپاسگزارم

 43. علي٧ می‌گوید:

  با درود وفروتني دكتر سيفي گرامي پيرو پرسش پيشين كه خدمت شما مطرح كردم در خصوص پرش عضلات تمام نقاط بدن وفرموده شما از ١٠٠/ پرش عضلات بدن به ١٠/ كاهش يافت . كه عرض كردم هيچگونه علايم ديگري ندارم . اما مدت چند روزي هست كه كنار زبان واندكي روي زبان دچار پرش شده كه مدتي قطع وبعد بصورت دو نقطه كنار هم ضعيف شروع به انقباض ميكند . ضمنا باز هم هيچ گونه علايم ديگر نظير مشكل در بلع ،گفتار ،بلع اب دهان ،پريدن اب دهان به گلو يا پريدن غذا به راه تنفس ، ندارم حركات زبان ازحركت دادن به بالا وپايين وطرفين عادي خط وسط زبان در وسط واعصاب مربوط به حق زدن در دوطرف ووسط زبان عملكرد طبيعي دارد پرسش بنده رالطف ميفرماييد پاسخ بفرماييد . ايا اين پرش در زبان مثل پرش عضلات كه فرموديد ناچيز است يا اينكه اغاز بيماري ميباشد ممنون از وقتي كه براي پاسخ صرف مينماييد

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   بهتر است از توجه زیادی و تلقینی اجتناب کنید اگر در معاینه اعصاب سالمید استرس را مهار کنید.

 44. علي٧ می‌گوید:

  با عرض پوزش مجدد دكتر جان فراموش كردم بگويم . من قرص سرترالين مصرف ميكردم براي كنترل استرس در جايي خواندم عوارض سرترالين اسنترا پرش عضلات هم هست الان مدت ١٠ روز هست قرص رو كامل قطع كردم . ايا اين پرشها ميتواند نتيجه مصرف قرص باشد .اگر چنين است چند مدت طول ميكشد تا عوارض از بدن دفع شود. با سپاس فراوان از محبت شما

 45. لی لی می‌گوید:

  سلام اقای دکتر وقت بخیر
  من چندماه پیش پیام دادم و در مورد اندازه بطن جنینم از شما سوال پرسیدم. که در هفته 29 اندازه رو 11.24 زدن.
  شما گفتید این اندازه طبیعی هست و کنترل در هفته 34تا36 انجام شود. من در هفته 33 انجام دادم و دکترم گفتن این عدد به زیر ده رسیده.

  و از من خواستن که بعد از تولد نوزاد به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنم و اسکن از مغز بگیرن.
  شوهرم راضی به این کار نمشین. اگر شما تایید کنید که نیاز هست حتما میبرم.
  آیا نیاز به اسکن مغز نوزادم هست؟ الان دوازده روزشه.

  ممنون از شما

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   تا اینجا مشکلی مطرح نیست بعد از زایمان اگر معاینه نوزادان علتی نشان ندهد اطمینان کامل خواهد بود.

   • لی لی می‌گوید:

    سلام اقای دکتر
    عذر میخوام منظور شما از معاینه نوزاد همان معاینه ای هست که متخصص کودکان انجام میدهد؟ من روز چهارم پسرم را پیش یک متخصص نوزادان ماهر بردم و ایشون همه چیز را خداروشکر نرمال تشخیص دادن.
    یا منظور شما متخصص مغز و اعصاب هست؟

 46. علي٧ می‌گوید:

  دكتر جان با سپاس فراوان از پاسخ گويي سريع شما عزيز با عرض پوزش مجدد دكتر عزيز اين معاينات را طبق اموزههاي تست اعصاب در يوتوب واينترنت خودم انجام دادم كه شامل ضربه با فك با دهان نيمه باز كه بسته نشد . وتست اعصاب نهم ودهم كه حق زدن كاملا طبيعي بود واتروفي در زبان وافتادگي به يك سمت وجود نداشت از نضر شما همين تست معمولي براي عملكرد اعصاب كافي ميباشد . درضمن مصرف سرترالين رو طبق دستور قبلي دكتر اغاز كنم ممنون ميشم محبت بفرماييد پاسخ بنده رو بفرماييد .

 47. علي٧ می‌گوید:

  بسيار از راهنماي شما سپاس گزارم . اميدوارم هميشه در اموراتتان موفق وپيروز باشيد واز يزدان پاك طول عمر با بركت براي شما خواستارم بدرود

 48. زارعین می‌گوید:

  وقتتون بخیر و ممنون از پاسخگوییتون.یعنی هیچ مشکلی تهدیدش نمیکنه؟بخدا آروم و قرار ندارم.10.4 در 28 هفته و یک روز نرماله؟

 49. زارعین می‌گوید:

  وقتتون بخیر و ممنون از پاسخگوییتون.یعنی هیچ مشکلی تهدیدش نمیکنه؟بخدا آروم و قرار ندارم

 50. Moazame می‌گوید:

  سلام آقای دکتر وقت بخیر
  من پزشک عمومی هستم یکی از عزیزانم به هانتینگتون مبتلاست درمورد پروژه پروفسور تبریزی مطلبی خوندم اما بجز خبر اولیه دیگه چیزی ازشون ندیدم. شما اطلاعاتی راجع به ش دارین؟ امکانش هست به طریقی با شما در تماس باشم؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   سلام همكار ارجمند كار منتشر شده در حد تحقيقات است تا جنبه فرا گير درمان بخصوص سلولهاي بنيادي كمي زود است، شماره مطب ٠٤١٣٥٥٥٠٤٤٢

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 5 = سی پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>