چند جمله در معرفی خود و سایت دکتر سیفی

هدف از راه اندازی این سایت در ابتدا نوشتن مطالب جالب توجه تخصصی مغز و اعصاب از مشاهدات و تجربیات بالینی شخصی بود ، در پنج سال گذشته که از شروع به کار این سایت گذشته، بتدریج سوالات و نظرات مراجعه کنندگان بامطرح نمودن مطالب عمدتآ مشکل بالینی در موارد خاص انگیزه مکاتبه متقابل اینترنتی در من را بیشتر نمود و وسیله ارتباط بیشتر با بیماران و مددجویان و اطرافیانشان و همکاران گردید. در مواردی که سوال و جواب ها میتوانست برای عموم قابل استفاده باشد مطالب و نظرات مراجعه کنندگان بدون تغییر مگر با حذف مطالب محرمانه یا زاید در سایت پذیرفته میشد و پاسخ ها را در حد قابل فهم برای عموم در همان روز و ندرتآ در عرض دو تا سه روز داده ام. در پاسخ ها هم جنبه بحث عمومی رعایت شده است. در موارد استثنائی که موضوع بیماری مفصل بوده و قابل طرح در این روال خلاصه امکان پذیر نبود از طریق تماس تلفنی و یا ارسال کپی مدارک به آدرس مطب پس از مطالعه راهنمائی های لازم در مورد تشخیص، راهکارهای درمانی داده شده است. در هیچ مورد بیماران برای مراجعه حضوری به فردی و یا به مرکزی توصیه نشده و از تجویز دارو از این طریق خودداری شده است. از تبلیغ خود یا پزشک دیگر و یا سایت ها احتراز شده، بیماران به پیگیری درمان با پزشک معالج توصیه شده اند.

بیوگرافی

متولد 1324 دربخش ممقان از توابع تبریز، اتمام دوره آموزش پزشکی عمومی در دانشگاه تبریز در سال 1351 ، آموزش انترنی وتخصصی مغز و اعصاب در سالهای 1351 تا 1356 در بیمارستان های مموریال و فورد وابسته به دانشگاه آناربور- دیترویت، میشیگان، آمریکا.سابقه کار و تدریس در دانشگاه تبریز در سالهای 1356 تا 1360، ترجمه کتاب تشخیص افتراقی بیماریهای مغز و اعصاب ، طبابت خصوصی تا به امروز ( اردیبهشت ماه 1394 ) با کار همه روزه 9 تا 10 ساعت با حجم زیاد مراجعه کننده (بایگانی مطب با بیش از یکصد و پنجاه و پنج هزار پرونده ) ، علاقمند به تشخیص موارد مشکل و کمک در حد توان به هر بیمار و به هر وسیله ممکن.
94/3/10
طرح خلاصه مطالب علمی پزشکی در این سایت با انگیزه برای برقراری ارتباط با تعداد زیاد از بیماران و افراد علاقمند به مسائل پزشکی که در مواردی با مشکلات تشخیصی و درمانی مواجه هستند در نظر گرفته شده و انگیزه ای برای مطالعه و آموزش خودم و ارائه خدمت هرچند ناچیز به هموطنان داخل و خارج از کشور است.

6,168 Responses to چند جمله در معرفی خود و سایت دکتر سیفی

 1. علی رضایی می‌گوید:

  باسلام . تشکر میکنم از مطالب آموزنده و راهگشایتان . من چند سالی است بدنبال افسردگی و مطالعه مسائل پزشکی خیلی به سلامتی ام حساس شدم با کوچکترین درد و ترش کردن یا بی حسی دست و پا فکرم به یمت سکته قلبی یا مغزی میره . کارم خیلی پراسترس و پرسرو صدا و بامراجعین زیاده
  چند روزه که ابتدا انگشتان پای راستم احساس بی حس و کرختی کردم بعد دست راستم و بالاخره اطراف چشم راستم احساس بی حسی دارم طی روز اینا کم و زیاد میشه بسیار دچار اضطراب شدم که سکته مغزی نباشه بنظر شما علایم هیستری یا سکتست ؟

 2. حسین می‌گوید:

  سرطان”؛

  واکسنی که تومورهای سرطانی موش‌ها را از بین برد


  یک واکسن سرطان که توسط محققان دانشگاه استنفورد توسعه یافته است، در طول آزمایشات، تومورها را در موش‌ها نابود کرد.

  به گزارش ایسنا و به نقل از تک‌تایمز، یک واکسن جدید که توسط محققان دانشگاه استنفورد ابداع شده، توانست تومورهای موش‌ها را از بین ببرد.

  روش درمان، ترکیبی از مولکول‌های ساخته شده است که در حال حاضر در آزمایشات بالینی مورد آزمایش قرار می‌گیرد تا تایید کنند که آیا آنها ایمن هستند.

  محققان این دانشگاه واکسن موسوم به “واکسن سرطان” را در طول آزمایش‌ها روی موش‌ها آزمایش کردند و مشاهده نمودند که پتانسیل بالایی در از بین بردن تمام تومورها دارد.

  مبارزه با این بیماری با پیشرفت در روش‌های تشخیص سرطان و تعداد بیشتری از مطالعات که به دنبال کشف علت سرطان هستند، در حال پیشرفت است. با این حال، کار بر روی واکسن سرطان ممکن است مهمتر از همه چیز باشد، زیرا این پتانسیل را دارد که در نهایت جهان را از شر این بیماری مهلک نجات بخشد.

  سیستم ایمنی بدن توانایی از بین بردن تومورها را دارد، اما در برابر سرطان، به افزایش قدرت قابل توجهی نیاز دارد.

  گروهی از محققان دانشگاه استنفورد حدود 20 مولکول و چندین آنتی‌بادی را روی موشها آزمایش کردند تا ببینند کدامشان، سلول‌های ایمنی را فعال می‌کنند و به آنها در از بین بردن تومور کمک می‌کنند. ظاهرا آنها ترکیبی قوی پیدا کرده‌اند.

  محققان ابتدا با تزریق سلول‌های سرطانی در زیر پوست موش‌ها موجب ایجاد تومور شدند. پس از تزریق ترکیب‌های مختلفی از مولکول‌ها بر روی آنها، یک ترکیب، بهترین نتایج را نشان داد.

  این ترکیب شامل “CpG”، یک قطعه از دی.ان.ای و یک آنتی‌بادی علیه پروتئین سلول ایمنی موسوم به “OX40″ است.

  دکتر “رونالد لوی”، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: هنگامی که ما از این دو عامل با هم استفاده می‌کنیم، می‌بینیم که منجر به حذف تومورها در سراسر بدن می‌شود.

  طبق گفته وی، مولکول‌ها به طور خودکار تقریبا هیچ تاثیری ندارند. با این حال، هنگام تزریق در ترکیب، تومورهای موش در کمتر از 10 روز ناپدید شدند. سپس در کمتر از 20 روز، حتی تومورهایی که تحت تزریق مستقیم مولکول‌ها قرار نگرفته بودند نیز ناپدید شدند.

  وی و همکارانش همچنین ترکیبی را بر روی موش‌ها تست کردند که خطر ابتلا به تومورهای پستان را بالا می‌برد.

  در موش‌هایی که دو تومور داشتند، تزریق ترکیب به یکی از تومورها ضمن از بین بردن آن، مانع رشد دومی نیز شد.

  این ترکیب همچنین ظهور تومورهای سینه جدید را متوقف کرد.

  محققان بر این باورند که واکسن سرطانی که آنها کشف کرده‌اند، مقرون به صرفه است، زیرا تنها یک تزریق برای فعال کردن سیستم ایمنی بدن علیه همه تومورها کافی است.

  علاوه بر این، بعید است که منجر به عوارض جانبی نامطلوب، که در روش‌های دیگر از تحریک سیستم ایمنی حاصل می‌شد، شود.

  محققان آزمایشات انسانی را آغاز کرده‌اند که شامل 15 بیمار مبتلا به لنفوم با درجه پایین می‌باشد.

  اگر آزمایشات موفقیت آمیز باشد، دکتر “لوی” معتقد است درمان برای از بین بردن بسیاری از انواع تومورها مفید خواهد بود.

  وی امیدوار است که در آینده پزشکان این ترکیب مولکول‌ها را به تومورهای بیمار مبتلا به سرطان تزریق کنند، به طوری که وقتی که آنها از بین بروند، هیچ شانسی برای بازگشت سرطان وجود نداشته باشد.

  این مطالعه در مجله Science Translational Medicine منتشر شده است.

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   ممنون از ارسال ترجمه این مطب تازه و جالب، با توجه به اینکه هر فرد در طول زندگی چندی بار دچار انواع سرطان میشود که با سیستم ایمنی ازبین میرود ولی در شرایط ضعف سیستم ایمنی سرانها فعال و منتشر میشوند، شاید روزی شاهد استفاده از این نوع واکسن برای پیشگیری بیماری لااقل در افراد مساعد به سرطان باشیم.

 3. هانیه . اس می‌گوید:

  سلام آقای دکتر
  من خواهر 32 سال سن داره به دلیل عدم تعادل به دکتر مراجعه کردیم و بعد از ام ار ای تشخیص داده شده که آتروفی مخچه داره میخواستم بدونم شما راهکاری برای این بیماری ارائه میکنید

 4. مهرگل می‌گوید:

  آقای دکتر سلام پدرم 69 ساله هستن در حدود 3 ماهی هست که در تکلم ایشان اختلال بوجود اومده به این صورت که اول اصلا متوجه نمیشدیم ولی خودشان شاکی بودن الان که کاملا مشخص هست به صورتی که انگار برای صحبت بیشتر از حنجره استفاده میکنند و از عضلات حلقوی کمتر .البته دکتر مراجعه کردن یه سری آزمایش خون و ام آر آی و آزمایشات مربوط به میاستنی نووشتن که موردی مشاهده نشد
  وقتی استرس دارن این حالت بدتر میشه یه وقتایی بهتر میشن ولی کاملا خوب نه.
  فقط تو شهریور ماه به شدت زمین خوردن که تا مدتها درگیر بودن هرچند نشکسته بود ولی ضربه در محل ران بوده و تمام پا تا مچ کبودی تدریجی بوجود اومد و بعد بهتر شد ممکنه ایجاد شوک شده؟ که البته اگه باشه به نظرم نباید پیشرفت کنه در حالی که اختلال تکلم رو اول خودشون میگفتن احساس می کنن ولی الان واضحه و بیشتر از تو حنجرشون برای صحبت استفاده میکنن درضمن پزشک حلق و گوش رفتن نرمال بوده لطف کنین راهنماییم کنین و اگر موردی هست که من باید درموردش خدمتتون عرض کنم بفرمایین من عرض کنم در ضمن حدودای سال 91 ایشون دچار فلج بل هم بودن که خوب شد ممنون

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   تکلم اسپاستیک در بیماریهای نورون محرکه بعلل مختلف مغزی مشاهده میشود در معاینه اعصاب میشود علت یابی نمود.

 5. رویا نادروش می‌گوید:

  با سلام و خداقوت
  آقای دکتر قرص میگراکیم50(سوماتریپتان) را مطابق تجویز حضرتعالی موقع شروع سردرد حوالی ساعت 22:30 بعد از غذا مصرف کردم اما عوارض شدیدی رو احساس کردم و احوالاتم بدجوری بهم خورد نظیر سرخی صورت، احساس گرفتگی در گلو همراه با گلودرد، سوزش استخوان های صورت و دماغ، احساس گرما، تشدید سردرد، احساس سنگینی در تنفس و احساس استفراغ.
  لطفاً راهنمایی بفرمائید و به نظرتون من الان بایستی چیکار کنم.
  گفتنی است که بنده در تاریخ 16 بهمن روز دوشنبه به مطب حضرتعالی مراجعه داشتم که باتوجه به باردار بودن بنده، داروهای قبلی را کنسل کردید و فقط داروی میگراکیم را تجویز نمودید.
  شایان ذکر است داروهای قبلی، دلوکستین30، توپیرامات25 و دی والپروئکس سدیم250 بوده است.

  آقای دکتر یه سوال دیگه: آیا موقع سردرد می تونم از شیاف استامینوفن325 استفاده کنم.

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   با وجود حساسیت به سوماترپتان تنها داروی بی ضرر در حاملگی برای میگرن همان آستامینوفن خواهد بود.

 6. امیر می‌گوید:

  با سلام اقای دکتر پسری ۲۶ ساله هستم ۱ ماه قبل پس از مصرف ماریجوانا سمت چپ سرم درد گرفت الان ۱ ماهه خوب نمیشه ام ار ای نرمال بود دکتر قرص سلبرکس بهم داده ایا ممکنه رگ مغزم پاره شده باشه؟علایم دیگه ندارم فقط سردرد که از یک نقطه شروع میشه پشت سرم

 7. سارا می‌گوید:

  سلام اقای دکتر من گاهی چشمام درد میکنه بعد از چند ساعت خوب میشه و گاهی کف یه پام میسوزه و گاهی انگشتای دست چپم میسوزه.ایا علایم ام اس هست؟

 8. مهری می‌گوید:

  سلام دکتر عزیز وارجمند من یک زن 55 ساله هستم. صبح از خواب بیدار می شم دهنم خشکه علتش رو متوجه نمیشم.ممنون میشم جواب بدین

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر قند خون دیگر آزمایشها خوب است خشکی هوا و کم آبی میتواند علت باشد شبانه چند بار آب بخورید خوب است.

 9. Nasrin می‌گوید:

  سلام جناب دکتر سیفی،خسته نباشید.مادر من 12 سال هست که دچار بیماری میاستنی هستند و در اوایل بیماری کورتون مصرف میکردند به همراه مستینون 60 که به دلیل عوارض زیاد کورتون دکتر مربوطه مصرف کورتون را قطع کردند، همچنین دوبار پلاسما فریز شده اند که بار اول بهتر شدند اما بار دوم تاثیری نداشت ، و به مدت یک هفته آی وی آی جی دریافت کرده اند، همه ی این موارد در پنج سال اول بیماری انجام شده اند و متاسفانه هیچ کدام تاثیری نداشتند،درحال حاضر روزی 5 الی 7 عدد مستینون مصرف میکنند و یک ماه است که آزارم روزی دو عدد مصرف میکنند،جناب دکتر آیا امیدی به بهبودی مادرم هست بدون اینکه عمل داشته باشند؟؟؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر تیموس بزرگ نباشد بعد از این مدت طولانی جراحی ضرورت نمی یابد. با درمانهای جدی مهار کننده ایمنی پزشک معالج با توضیح عوارض و مشکلات درمان احتمالا نتایج خوبی بدست بیاید.

 10. فرزانه می‌گوید:

  سلام عرض میکنم خدمت شما پزشک دلسوز.لطفا راهنماییم کنید اقای دکتر
  در جواب ام آر آی من نوشته شده partially empty sella!
  این به چه معنیست و چه مشکلی برایم بوجود می آورد؟با نهایت سپاس

 11. مهرناز می‌گوید:

  سلام. من چند ۳۵ ساله و چند روزی میشه که پشت سرم احیای گبجب میکنم. گاهی انگار پشت سرم ینگینه و گاهی انگار سبک‌و فکر میکنم الان‌می‌افتم. ‌تعادل دارم و چشمهام هم تار نیستند. ممنون میشم اگر داخنمایبم کنید. درضمن تیر ماه پارسال ام آر آی دادم به علت سر درد که هیچ مشکلی نبود. میشه ممو راهنمایی کنید. مممومم

 12. کمر می‌گوید:

  سلام استاد بزرکوار جناب دکتر سیفی
  برادرزاده من ( پسر 17 ساله ) حدود سه ماه است که گرایش شدید به خودکشی پیدا کرده اند و 3 بار هم اقدام به خودکشی داشته اند هر سه بار با قرص ، در پیشینه خانوادگی هیچ کدام از افراد خانواده اصلی سابقه بیماری روانی یا هیچ اختلالی ندارند
  ایشان در طی 2 سال گذشته با فقدان عزیزان ( پدر ، عمه ها ، برادر ، پدر بزرگ ) مواجه بوده اند، هرچند از حمایت بستگان و اطرافیان و ابراز محبت آنها برخوردارند اما وابستگی شدید به دوست کودکی و نوجوانی خود که پسر 17 ساله ای میباشند و به شیشه معتاد هستند نشان می دهد حتی دلیل خودکشی خود را صراحتا لغزش های ایشان بیان می کنند
  به پیشنهاد پزشک معالج در مرحله آخر خودکشی ایشان در بیمارستان روانی بستری شده اند
  اما خیلی بیقراری دارند و مدام می گویند من روانی نیستم
  آقای دکتر در طی دو روز بستری وضعیتش تغییر نکرده و پزشک معالج دستور شوک داده اند آیا میتوند موثر باشد ؟
  خیلی خیلی ممنون با آرزوی سلامتی برای شما

 13. مژده می‌گوید:

  با سلام خدمت شما. آقای دکتر من گیاهخوار هستم و چند روزی میشه که از پشت سر احساس گیجی دارم. انگار میخوام بیافتم‌ . ولی نمی افتم. و گاهی سرم رو که روی بالش میذارم بیشتر.. اصلا گیج نمیره ولی خیلی حالا بدیه. آیا من مریضی خاصی گرفتم؟ آزمایش نرمال بوده. و دکتر عمومی رفتم. چون خارج زندگی میکنم نمیتونم متخصص برم. و ایشون گفتند مشکلی نیست. ولی خیلی احساس بدی هست. این حالت سنگینی و گیجی. لطفا راهنماییم کنید

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   به احتمال زیاد ناشی اضطراب خواهد بود اگر با یوگا و آرام سازی ارادی کنترل نشود معاینه اعصاب در هر فرصت برای اطمینان خاطر بعمل آید.

 14. جعفر ع می‌گوید:

  باسلام خدمت شما اقای دکتر سیفی
  من مدت چند ساله که اظطراب پانیک و وس واس فکری دارم پیش دو متخصص روان پزشک رفتم یکی شون در تب یز اسنترا50و پرو پرانول 10 برام تجویز کرد و اون روانپزشک شهرستان خودمان اسنترای 100 وکاومیپرامین10وکلردیازپوکساید5وبوپروپیون75برام تجویز کردن به نظر شما کدام نسخه برام بهتره وزنم 89کیلو است 33سال دارم متاهل هم هستم خیلی با این مریضیم فکرم رو مشغول خودش کرده

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   هر کدام با نظارت بالینی و کنترل مستمر موثر خواهد بود. انواع و دوز دارو با کنترل بالینی سیر بیماری مشخص میشود.

 15. مریم می‌گوید:

  سلام دکتر خسته نباشید اگه در ام ار ای نوشته باشه high signalfocus is notednیعنی چی؟علامت چیه؟

 16. yaser می‌گوید:

  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت اقای دکتر حدود ۴ سال پیش خود به خود افتاوم زمین و بی هوش شدم بعدش ۶ ماه بر اساس تشخیص پزشک مغز و اعصاب قرص اسنترا۶۰ خوردم بعدش قطع شد اما مشکل اساسی من وقتی شروع شد که لرزش تنه دارم طوری که شخص متوجه نمیشه مثل اینکه زدنت به ویبره و در انگشت شست و چهارم گاهاخود به خود خم میشنازمایش خون دادم مس- منیزیم-ویتامین d پایین بود همچنین ارتروز گردن دارم و انگشتان پا و دستم مورمور میشن ممنون میشم لطف کنید ما رو مورد الطاف بینهایت خودتان قرار بدین و پاسخ بدین

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   این علائم در تایید بیماری مشخص جسمی نیست اگر با کنترل اضطراب بهتر نشود معاینه مجدد و علت یابی ضرورت مییابد.

 17. مژده می‌گوید:

  ممنونم اقای دکتر. واقعا اضطراب میتونه همچین تاثیراتی بذاره؟

 18. حسین می‌گوید:

  قرص‌های ضد افسردگی ‘نتیجه‌بخش است یافته‌های یک تحقیق گسترده نشان می‌دهد که قرص‌های ضد افسردگی کارا و نتیجه‌بخش است. دانشمندان می‌گویند که این یافته یکی از بزرگترین مباحث دارویی را حل و فصل کرده است.
  مطالعه ۵۲۲ آزمایش که در آن ۱۱۶ هزار و ۴۷۷ نفر شرکت کرده بودند دریافت که ۲۱ نوع معمول قرص‌های ضد افسردگی بیشتر از دارونماها (قرص‌های ساختگی) در کاهش علایم افسردگی حاد در بزرگسالان موثر بوده است. در این مطالعه همچنین تفاوت‌های زیادی در تاثیر انواع داروها مشخص شده است…..
  قرص‌های ضد افسردگی – با بیشترین و کمترین میزان تاثیر

  موثرترین:
  اگوملاتین (agomelatine)
  آمیتریپتیلین (amitriptyline)
  اسیتالوپرام (escitalopram)
  میرتازاپین (mirtazapine)
  پاروکستین (paroxetine)
  با کمترین میزان تاثیر:
  فلوکستین (fluoxetine)
  فلووکسامین (fluvoxamine)
  ریباکستین (reboxetine)
  ترازودون (trazodone)
  ‘شواهد قانع‌کننده’
  …..او می‌گوید:”به خصوص این مطالعه، اطلاعات منتشر نشده‌ای را بررسی کرده که در اختیار شرکت‌های دارویی است، و نشان می‌دهد که موضوع تامین بودجه‌ تحقیقات توسط این شرکت‌ها، در نتیجه تحقیقات دخیل نبوده، و کارآمدی بالینی داروها، تحت تاثیر حامیان مالی آنها نیست.”
  گلیان لوئیس استاد اپیدمیولوژی روانپزشکی در دانشگاه کالج لندن می‌گوید که این تحقیق “عالی” “شواهدی قانع‌کننده” برای تاثیر قرص‌های ضد افسردگی ارایه کرده است.
  او می‌افزاید:”درباره داروهای ضد افسردگی غالبا تبلیغات بدی شده است اما این مطالعه نشان می‌دهد که این داروها در مهار افسردگی افراد نقش دارد.”.”

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   بطوریکه شرح داده شده داروهای گروه SSRI در درمان افسردگی و موارد دیگر ازقبیل وسواس و اختلالات جسمی شکل و نوسان خلق موثرند ولی مصرف طولانی مدت و بدون کنترل داروها بدون عارضه نیستند.

 19. نسترن می‌گوید:

  سلام اقای دکتر اگر در هفته ی 17 بارداری در سونوگرافی غربالگری مرحله ی دوم مشخص شود کورپوس کالوزوم limited باشد جای نگرانی است ?

 20. مهری می‌گوید:

  سلام آقای دکتر. من چند روزی است که سر درد میگیرم. باید ۲ یا ۳ تل قرص بخورم که خوب شوم. و گاهی وقتی میخوام بخوابم.. چشمهامو که میبندم انگار یک چیزی تو سرم یکهو بالا،پایین میشود‌ و خیلی حالت بدی است. حدود ۷ ماهه پیش بازم سر درد داشتم و ام آر آی کردم که هیج چیزی نبور و گفتند سر دردهای tension هست. ودوباره بعد از ۷ ماه بدگشته با تین تفاوت که گاهی موقع خواب اینجوری میشم و خیلی نگرانم از اینکه بخوام چشمهامو ببندم. که اون حالت بیاد سراغم. مدام ارم به این قصیه فکر میکنم. میشه منو راهنمایی کنید.

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   این علائم بیشتر در تایید مشکل استرس و اضطراب است اگر در معاینه سالم هستید بایستی اضطراب را درمان کنند.

 21. الی می‌گوید:

  سلام خدمت شما دکتر عزیز
  من خانم 25ساله ای هستم ..چن وقته دستم سنگین میش ب 1روز هم نمیرسد.خوب میشه و دوباره مثلا بعد از 1ساعت یا همون دست یا اون یکی درگیر میش..یا اینا خوب میش ی حالتی ک انگار فشارم افتاده بهم دست میده..ولی فقط چن ساعت.گاهیم تو سرم ی حس عجیبی دارم..وقتی استرسمو سعی میکنم کم کنم علایمم ضعیفتر میش.دکتر معاینه کردن گفتن مشکلی ندارم..ام ار ایم هم پاک بوده..خواستم نظر شماهم بدونم.ممنونم

 22. Sahar می‌گوید:

  با سلام و وقت بخیر خدمت شما
  آقای دکتر من قبلا هم پیام داده بودم مشکل من بی حسی نوک‌انگشتان بود و سابقه بیماری هم ام اس در طی ۶سال فقط یبار حمله داشتم تاری دید.و‌چون حمله ای نداشتم داروی سینووکس رو‌دکتر قطع کردند.الان ۱،۵هست که آمپول نمیزنم.
  مراجعه کردم به دکتر مغز و اعصاب با معاینات بالینی و تست قدرت دست و پا و انگشتان گفتند بی حسی پوست خودبخود برطرف می‌شود احتیاجی به ام ار ای جدید نیست و چون ام ار ای قبلیم ۶ماه پیش بوده گفتند همین کافیه با این حال من نگرانم میترسم بدتر بشم الان ۱۰روزهست که خوب نشده دکتر برام قرص ب و داروی ارام‌بخش ezipamنوشتن و یه آمپول تتراکوزاکتاید نوشتن گفتن تا یه ماه دیگه خوب نشدم بزنم بنظرتون الان من چیکار کنم؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر در معاینه احتلال حس یا علائم دیگر در محدوده عصبی مرکزی تایید شود بررسی با ام آر آی جدید بطریقه با تزریق و بدون تزریق توصیه میشود، اگر علائم صرفا خیالی و تجسمی باشد درمان اضطراب کافی خواهد بود.

 23. بهاره فریدمهر می‌گوید:

  سلام آقای دکتر
  یکی از اقوام ما دچار آتروفی مغز شده، دارویی که براش تجویز کردن والپرات سدیم.دپاکین ۲۰۰ و ویتامین د۳ تجویز کردن،و اینکه گفتن این بیماری درمان نداره،، بیماری ایشون خیلی سریع داره پیشروی میکنه،می خوام بدونم که راهی نیست که با دارو و یا روش خاصی بشه بیماری رو کنترل کرد،

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   والپروات همان دپاکین است برای تشنج و میگرن موثر است برای آلزایمز روشهای کنترل نسبی وجود دارد در این سایت و منابع دیگر میتوانید مطالعه کنید

 24. شیده می‌گوید:

  سلام دکتر سیفی خوبید؟من از وقتی که بیماری ام اس گرفتم همش به تنها زندگی کردن فکر کردم و اینکه خدای نکرده وضعیتم بدتر بشه،احساس می کنم که آرامشم بیشتر میشه،با وجود اینکه خانوادم خیلی کمکم کردند، من که دو سالو نیم هست ام اس دارم و یک سال هست که قرص فینگلومد مصرف می کنم واز مدت بیماریم خیلی حساس شدم که خودم کارهام رو انجام بدم و کمک نگیرم،البته می دونم که این موارد شخصیه ولی من 40سالمه و دوست دارم مستقل زندگی کنم با وجود اینکه کلی باید هزینه پرداخت کنم ولی حس می کنم حالا که ازدواج نکردم و همچنین بیماری دارم از وسایلی که بهم پدر مادرم دادند و خودم خریدم استفاده کنم،یعنی این پولی که می خوام بدم رهن و اجاره خرج مسافرت و گشت و گذار و داروم میشه.
  ممنون راهنمایی بفرمایید،ببخشید که مزاحم شما میشم دکتر سیفی، سلامت باشید

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   انتخاب زندگی مجردی یا مشترک به خیلی از عوامل از جمله خلقیات خود شخص و امکانات و شرایط محیط ارتباط دارد. هر کدام از موارد سود و زیانهائی دارد. اگر مورد مناسب با شرایط تان پیش بیاید ازدواج به خیلی از مسائل کلا کمک میکند.

 25. کیان می‌گوید:

  سام آقای دکتر مادر بزرگم همیشه پاهایش درد می کند ومدام تب و لرز دارد ایا به شما مراجعه کند راهی برای درمان او وجود دارد؟با تشکر

 26. محمود 28 ساله می‌گوید:

  با عرض سلام و احترام چند سالی هست که موقع خواب با پرش های ناگهانی و گاهی بعد از دیدن خواب اشفته با لرزش کل بدن بیدار میشم که با بیدار شدن لرزش قطع میشد حالا این لرزش های کل بدن هر هفته یکباربا دیدن خواب اشفته اتفاق میفتدکه درد قسمت لرزش مثلا گردن در طول روز هم باقی میاند نگرانم لطفا راهنمایی کنید

 27. توحید می‌گوید:

  سلام اقای دکتر عزیز ینده بیماری اضطراب وتپش قلب وفشار خون دارم داروهای پرانول املودپلین وکلوناز پام استفاده می کنم. مدت 5ماهه شدید ریفلاکس معده دارم در اندوسکوپی هیچ علامتی مبنی بر باکتری یافت نشد. اما ریفلاکس من بدتر شده اعصاب وروان هم مراجعه کردم نتیجه نداد شک من به،قرصهای مصرفی میره. چون املودپلین دقیقا 4روزه به جای انالاپریل تجویز شده به غیر اون به کلوناز پام که الان 4ساله مصرف می کنم روزی یک میل شک دارم چون در غوارض این دارو به گاستریت اشاره شده. اینو هم عزض کنم به جای پرانول مدتی کنکور مصرف کردم زیاد فایده نداشت نظر جنابعالی رومی خواستم

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   پروپرانولول بیشتر از آن یکی ها سوزش معده ایجاد میکند. تجربه شخصی من کم کردن استرس و کم کردن حجم غذا ، تغذیه کم و مکرر، پرهیزی از سرخ کرده و محرکها و چائی ، خواب منظم و اگر لازم شد هرچند روز یک کپسول امپرازول

 28. توحید می‌گوید:

  با سلام مجدد اقای دکتر من نوبت گرفته بودم نزد اعصاب وروان برم برای تعویض قرص کلوناز پام پس به نظر شما فعلا صبر کنم. والبته هر روز صلح دوماه ضد اسیدمصرف کردم والان یک ماهه فاموتیدین 40مصرف می کنم وتمام تکات پرهیزی مه فرمودید را رعایت نی کنم

 29. مریم می‌گوید:

  سلام اقای دکتر.یه سوال متفاوت دارم .تا حالا مریضی داشتین که کاملا سلامتیشو بدست اورده باشه؟ یا بیماری داشتین که بدون دارو استفاده کردن زندگیشو کاملا مثل ادمای عادی ادامه بده؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر منظورتان ام اس است ممکن است بیماری آن قدر خفیف باشد که بدون عارضه و با علائم گذرا باشد و بدون درمان هم مشکل نداشته باشد ولی این موارد نادر است.

 30. سحر می‌گوید:

  با سلام. در ام آر آی دو هفته پیش من یک هیدروسفالی وجود داشت که پزشک میگن ارست بوده. اما من علایمی مثل گرفتگی و خواب رفتگی دست و پای راست و چپ دارم. مشکل من چیست؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر علائم مغزی از هیدروسفالی باشد در معاینه مشخص میشود. اگر دارو داده شده ممکن است عارضه آستازولامید باشد.

 31. Behi می‌گوید:

  باعرضه سلام وادب شوهرم بیماری زونا گرفته آیا برای من که بیماری ام اس دارم خطری داره ممنون میشم راهنمایی کنید

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر از داروهای کم کننده دفاع بدن مثل فینگولیمود و تای سبری و آزاتیوپرین مصرف نمیکنید رعایت کمی تماس فیزیکی و شستن دستها کافی خواهد بود.

 32. الهام می‌گوید:

  سلام اقای دکتر حدودا یک هفتس که درد خفیفی پشت سرم سمت راست سر و پشت گوشم دارم.دردی که احتیاج به مسکن نداره ولی همیشه هست.هیچ علایم دیگه ای هم ندارم و مشکلی برای خوابم پیش نمیاره.گاها به صورت نقطه ای پشت گوشم میشه.اینم بگم که گردنمم در همون قسمت گاها درد میکنه.علت چی‌ میتونه باشه.میتونه تومور باشه؟

 33. رضا می‌گوید:

  سلام اقای دکتر و ممنون از سایت خوبتون ببخشید اقای دکتر اگر کسی ضعف عضلانی در پاها و دست ها از ساعد و در پاها از زانو به پایین داشته باشد و تشخیص صدرصدی بیماری داده نشده باشد میتوان از IVIG برای درمان استفاده کرد یا چگونه میتوان به تشخیص قطعی رسید که ایا بیماری شارکوماری میباشد یا چیز دیگر.ممنون

 34. جعفر ع می‌گوید:

  باسلام اقای دکتر من مدت 5ماهه که قرص اسنترا 50 و پرو پرانول 10 مصرف می کنم برای وسواس و اظطراب ولی هنوز نتیجه قابل قبولی ازش نگرفتم و هر 2ماه یک باری پیش روانپزشکم می رم ایا دکترم رو عوض کنم یا ادامه بدم اگه روانپزشک خوب هم سراغ داری لطفا بهم بگو

 35. سیامک می‌گوید:

  سلام
  آریپیپرازول تجویز شده برام. خلط دارم و بینیم همیشه پر هست. انگار آنفولانزا گرفتم. رنگ سفید مایل ب کرم رنگ.
  نگران کننده هست آقای دکتر؟

 36. M می‌گوید:

  با سلام خدمت آقای دکتر،مادر ۶۵ ساله من تقریبا ۱۸ ماه پیش جراحی اندوم هیپوفیز غیر فانکشنال داشتند که اندازه 8*8*12 میلی داشت بعد این جراحی تقریبا هورمون هاش کم شدن و زیر نظر متخصصص غددهستند،به تازگی MRI دادند و درست در همون قسمت دارای کیست هستند،به اندازه 11*11 میلی به نظرتون مهم هست؟و بازم احتیاج به جراحی داره؟ البته الان جز کاهش هورمون ها که با دارو کنترل میشه مشکل دیگه ای ندارن!من خیلی نگرانم میشه لطفا کمکم کنید؟با تشکر فراوان

 37. پیمان می‌گوید:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید.من 18 سالمه از بچگی زیاد خون دماغ میشدم واسه همین سرگیجه های خفیفی داشتم رفتم MRI نوار مغز اینا گرفتن گفتن فقط کم خونیه مشکل خاصی نیست .تا دو ماه پیش حالم خوب بود اما این دو ماهه سرگیجم خیلی زیاد شده اینم توی پرانتز بگم که این مشگل وقتی شروع شد که تصمیم گرفتم درساموو خیلی جدی تر بخونم ( یعنی با کامپیوتر زیاد کار کردم و..).وقتی جلو تلویزیون میشینم احساس چرخش میکنم .تو کلاس که میشینم انگار مغزم تو فشاره و همه چیزو درحال جنب و جوش میبینم .موقع غذا خوردن وقتی سرم پایینه و غذا میخورم موقع بالا بردن سرم خیلی سرم گیج میره وواسه اینکه کسی نفهمه به یه بهونه ای پا میشم میرم یه جایی و میام اما باز ادامه داره.یه جوری شده که از موندن توی جمع گریزانم .اقای دکتر این مشکلو چیکارش کنم؟؟ کلا دارم از زندگی نا امید میشم
  ممنون میشم اگه پاسخمو کامل بیان کننین ( :

 38. سیمین سمیعی می‌گوید:

  سلام دکتر حدود یک ماه پیش اورژانس پدرم را با سرگیجه به بیمارستان منتقل کردار سر و قفسه سینه عکس گرفتند و در آزمایش خون میزان سدیم پایین دیده شد تست حرکت بر روی مسیر راست را نمیتونست انجام بده تا با دو بارتزریق سدیم تونست راه بره آزمایش چربی و قند هم کمی بالاست سنش شصت و پنج ساله منو راهنمایی کنید هنوز سر گیجه رو داره اگه مشکل فقط سدیم بود چرا تا الان ادامه دارهممنون میشم راهنمایی کنید

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   بهتر است به روی داروهای مصرفی و زمینه بیماریهای داخلی و کلیوی دقت شود اگر مشکلی دیده نشود بررسی ضایعه مغزی در مرحله بعدی ضرورت مییابد.

 39. سیمین سمیعی می‌گوید:

  سلام دکتر دختر خودمم هم که در هجده ماهگی گفتم اتروفی خفیف داشت در دو سال و چهار ماهگی راه افتاد الان خیلی خوب راه میره الان سه سال و سه ماهشه اما خیلی جمله نمیتونه بگه در حد چهار کلمه بعضی موقعها کلمات منو تکرار میکنه اما نه همیشه بسیار ارتباط چشمی خوبی داره روابط عمومی خیلی خوبی داره حموم که میبرمش تا زمانی که با آب بازی میکنه مشکلی نیست اما وقتی به سر شستن میرسه جیغ میزنه وقتی از موضوعی شاکی میشه با دستش میزنه به کله اشیا منو چنگ میزنه در حالت عادی اینجور نیست بعضی وقتا با خنده ما میخنده به نظر شما کودک من مشکل بابت اتیسم داره یا خیر الان هم کاریزماتیک ذهنی میبرمش یکی دو بار میگه یه چیزی بهش زود یاد میگیره

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   این نشانه ها علائم آسیب خفیف مغزی و تاخیر تکاملی است با کار درمانی و گفتار درمانی عادی بهتر نتیجه میگیرید.

 40. احمد اصلانی می‌گوید:

  با سلام خدمت استاد گرامی
  آقای دکتر مادر بنده 59 سالشونه و از حدود 3 سال پیش علایمی مثل فراموشی داشتند……
  میخواستم بدونم علایمی مثل کوچک شدن مغز و اختلال در تکلم و درک مطلب و فراموشی آیا درمانی داره یا به همون طب سنتی ادامه بدیم و یا همزمان طب سنتی و نوین رو باهم پیش ببریم؟
  ممنون از زحمات شما و زمانی که پای جواب دادن به سوالای ما میکنید

 41. F می‌گوید:

  با سلام خدمت آقای دکترعزیز
  با آرزوی سال پر از سلامتی و موفقیت برای شما
  ممنون مبشم اگه جواب این ام ار آی رو قبول زحمت بفرمایید …

  BRAIN MRI WITH & WITHOUT Gd
  Technique:
  MR imaging of the brain was performed on a 1.5 Tasla superconduting magnet using Axial T2 & FLAIR , Sagittal T1 & T2 & coronal T2 weighted sequences without Gd .
  FINDINGS:
  There is a cystic mass with rim enhancement in the left side of corpus callosum body.
  There are normal flow voids in the basilar and carotid arteries. The visualized paranasal sinuses and mastoid air cells are clear. Hypocampi are symmetrical in size and signal intensity.
  The pituitary gland is normal in size and appearance. Suprasellar structures, cavernous sinuses , and sphenoid sinus are mormal. There is no evidence of hemorrhage or mass lesion.
  The internal auditory canals are normal bilaterally. The seventh and eighth cranial nerves are unremarkable along its visualized course, without evidence of mass or abnormal enhancement . The membranous labyrinths are unremarkable bilaterally. There is no evidence of hemorrhage or mass lesion. No evidence of a brainstem or cerebellopontine angle mass.
  Impression :
  Rim enhancing cyistc lesion in the body of corpus callosum on the left side
  Comparison with prior MRI is recommended.

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   ضایعه کیستک با حلقه رنگ پذیر در اطرافش در کورپوس کالوزوم شرح داده شده مقایسه با تصاویر قبلی و تفسیر بالینی برای ارزیابی کمک کننده خواهد بود.

   • F می‌گوید:

    یه دنیا ممنونم از پاسخگوییتون

    یه سوال دیگه هم داشتم
    اگه بخوایم عمل کنیم
    آیا مکان قرار گرفتنش طوری هست که میشه گفت
    این عمل سختی خواهد بود یا خیر ؟؟؟
    و آیا لازم می دونین عمل برای برداشتنش انجام بشه؟؟؟

 42. نصیری می‌گوید:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید.من کلا فردی هستم که خیلی بد عصبانی میشم و وقتی عصبانی میشم اصلا نمیتونم خودمو کنترل کنم.از چن مدت پیش پاهام شروع کرده به گزگز کردن و مورمور شدن.وقتی که یکم عصبی میشم سریع از سر تا نوک انگشتام انگار یه جریان برقی میشع.یعنی همچین حسی پیدا میکنم.شبا این حس بیشتر میشه و انگار خیلی سریع نبض پاهام میزنه.اکثر موارد وقتی عصبی یا ناراحت میشم دست چپم اژ آرنج تا مچ درد شدیدی میگیره.احساس ضعف و خستگی م دارم.۴ ماه پیش ازمایش داده بودم و b12 خونم کم بود‌.یه دوره نوروبیون تزریق کردم.جدیدا خیلی بدتر شده هم سرم سنگین میشه هم دست و پام گزگز و مورمور میشه.میخاستم بدونم دلایلشو چی میدونین؟ از ام اس خیلی دلهره دارم که ساید مبتلا شده باشک یا علائم اولیه ش باشه.
  ۲۰ سالمه.خیلی ممنون

 43. نسیم کلانتری می‌گوید:

  سلام من خانم 39 ساله هستم با دو سال سابقه کمر درد (اخیرا درد به صورت سوزش در ناحیه کمری می باشد.) نتیجه آخرین MRI گرفته شده به شرح ذیل می باشد لطفا بنده را راهنمایی فرمایید. داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنم ولتادک 100 و آرترو-ایز می باشد.
  MR STUDY OF L.S. SPINAL COLUMN, SAGITTAL T1 , T2/W AND SELECTED AXIAL T1/W IMAGES
  DISC DEHYDRATION , TINY CENTRAL PROTRUSION AND RIGHT FORAMINAL ANNULAR FISSURING AT L5-S1 LEVEL ARE SEEN.
  ANOTHER VERTEBRAL: ALIGNMENT, BONE MARROW SIGNAL, DISC SPACES, POSTERIOR ELEMENTS AND SPINAL CANAL DIMENTION ARE NORMAL.
  NO EVIDENCE OF INTRA MEDULLARY LESION IS SEEN.
  VISUALIZED CARD AND CONUS MEDULLARIS SHOW NORMAL SHOPE AND SIGNAL INTENSITY

 44. سلام می‌گوید:

  اقای دکتر ترازودن جز کدام دسته دارویی هستش

 45. باران می‌گوید:

  سلام اقای دکتر هرچی مردم تایید نشد کامنتم مجبور شدم با سه مرورگر امتحان کنم, اقای دکتر ترازودن جز کدوم دستهودارو های روانپزشکیه نه ssri نه tci ها

 46. ناشکاس می‌گوید:

  سلام اقای دکتر مادرم ۵۶ ساله است و دکتر تشخیص بیماری پار کیسون را دادن به مدت یک سال از مادوپار ۱۲۵ استفاده کردند ولی بعد بعلت سفتی بدن ومراجعه به دکتر دیگر دوز مادوپار به ۱۲۵ افرایش دادن ولی بد از تقرببا بیست روز مادرم دچار توهم شده است و به صورت نا گهانی می افتد واحساس سر گیجه دارد برای اینکه این علایم کم تر شود چه دستور ی می دهید و ایا این بیماری ارثی است در خانواده ما این سابقه وجود ندارد

 47. زینب می‌گوید:

  سلام تفاوت اس سیتالوپرام باسیتالوپرا چی هستش, شنید یک ایزومر اس سیتالوپرام بیشتر داره و برا وسواس هم نسبت به سیتالوپرام بیشتره, ممنون

 48. سحر می‌گوید:

  سلام آقای دکتر، من از سه هفته پیش که خبر مریضی خواهرم رو شنیدم، دچار حالاتی عجیب شدم که قبلا نداشتم، اولش احساس لرزش داخل سرم رو داشتم، دستهام میلرزید، بعدش صورتم زیاد گزگز میکنه، انگشتهای پام یک حالت بی حسی دارن انگار که در کنترل خودم نیستن، امروز هم پشتم بی حس شده بود،میترسم که ام اس گرفته باشم، به نظر شما این علایم نشونه ی چه چیزی هست؟

 49. گلناز می‌گوید:

  سلام اقای دکتر.اقای دکتر دستم به دامنتون حدودا یه ماهه یه سردرد دایمی خیلی خیلی خفیفی گرفتم که دردش مهم نیست ولی نگرانم میکنه و این ازارم میده.پشت سرمه و جابجا میشه گاهی این سمت گاهی اون سمت گاهی وسط گاهی بالا.میترسم تومور باشه اقای دکتر

 50. نسیم می‌گوید:

  با سلام و خسته نباشید .
  در متن MRI که برایتان به نام نسیم کلانتری ارسال نمودم این پاسخ را نوشتید :مختصر جابجائی دیسک توضیح داده شده این تغییرات اغلب مسئله ایجاد نمیکند.
  لطفا” با علائمی که دارم بنده را راهنمایی کنید چه کنم؟
  در مدت دوسالی که به دکتر مراجعه کردم گفتند دیسک خفیف است .
  سپاس از همراهی شما .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + = دوازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>