چند جمله در معرفی خود و سایت دکتر سیفی

هدف از راه اندازی این سایت در ابتدا نوشتن مطالب جالب توجه تخصصی مغز و اعصاب از مشاهدات و تجربیات بالینی شخصی بود ، در پنج سال گذشته که از شروع به کار این سایت گذشته، بتدریج سوالات و نظرات مراجعه کنندگان بامطرح نمودن مطالب عمدتآ مشکل بالینی در موارد خاص انگیزه مکاتبه متقابل اینترنتی در من را بیشتر نمود و وسیله ارتباط بیشتر با بیماران و مددجویان و اطرافیانشان و همکاران گردید. در مواردی که سوال و جواب ها میتوانست برای عموم قابل استفاده باشد مطالب و نظرات مراجعه کنندگان بدون تغییر مگر با حذف مطالب محرمانه یا زاید در سایت پذیرفته میشد و پاسخ ها را در حد قابل فهم برای عموم در همان روز و ندرتآ در عرض دو تا سه روز داده ام. در پاسخ ها هم جنبه بحث عمومی رعایت شده است. در موارد استثنائی که موضوع بیماری مفصل بوده و قابل طرح در این روال خلاصه امکان پذیر نبود از طریق تماس تلفنی و یا ارسال کپی مدارک به آدرس مطب پس از مطالعه راهنمائی های لازم در مورد تشخیص، راهکارهای درمانی داده شده است. در هیچ مورد بیماران برای مراجعه حضوری به فردی و یا به مرکزی توصیه نشده و از تجویز دارو از این طریق خودداری شده است. از تبلیغ خود یا پزشک دیگر و یا سایت ها احتراز شده، بیماران به پیگیری درمان با پزشک معالج توصیه شده اند.

بیوگرافی

متولد 1324 دربخش ممقان از توابع تبریز، اتمام دوره آموزش پزشکی عمومی در دانشگاه تبریز در سال 1351 ، آموزش انترنی وتخصصی مغز و اعصاب در سالهای 1351 تا 1356 در بیمارستان های مموریال و فورد وابسته به دانشگاه آناربور- دیترویت، میشیگان، آمریکا.سابقه کار و تدریس در دانشگاه تبریز در سالهای 1356 تا 1360، ترجمه کتاب تشخیص افتراقی بیماریهای مغز و اعصاب ، طبابت خصوصی تا به امروز ( اردیبهشت ماه 1394 ) با کار همه روزه 9 تا 10 ساعت با حجم زیاد مراجعه کننده (بایگانی مطب با بیش از یکصد و پنجاه و پنج هزار پرونده ) ، علاقمند به تشخیص موارد مشکل و کمک در حد توان به هر بیمار و به هر وسیله ممکن.
94/3/10
طرح خلاصه مطالب علمی پزشکی در این سایت با انگیزه برای برقراری ارتباط با تعداد زیاد از بیماران و افراد علاقمند به مسائل پزشکی که در مواردی با مشکلات تشخیصی و درمانی مواجه هستند در نظر گرفته شده و انگیزه ای برای مطالعه و آموزش خودم و ارائه خدمت هرچند ناچیز به هموطنان داخل و خارج از کشور است.

5,057 Responses to چند جمله در معرفی خود و سایت دکتر سیفی

 1. behnam می‌گوید:

  سلام دختر ده ماهه من چند روز پیش به خاطر سرما خوردگی و یا عفونت تب در حد 37 تا 38 داشت که یکدفعه تب بالا رفت در تب 38.2 من ز ود شیاف استانیفون و شربت ایبوپروفین دادم ولی تب داشت بالا ی رفت که تا حد 41 رفت و دختر بی تابی میکرد ولی پنج دقیقه ای تب اومد پایین و رسید 37 ولی خوشبختانه دخترم تشنجج نکرد ولی توی اینترنت زده که تب اگه به بالای 40 برسد تشننج میشه. میخواستم علت اینو بپرسم چرا این اتفاق نیافتد الان حال دخترم خداروشکر خوبه آیا ممکن این تبی که یه دفعه اومد براش مشکل ساز باشه……؟یا آسیبی به مغزش وارد کنه ؟؟
  لازم به ذکر از اردبیل مزاحم میشم و بردم متخصص دارو چرک خشک کن و تب بر داد حل شد
  بعد دیروز بازی می کرد از ارتفاع 10 سانتی قسمت کناره سرش به فرش خورد که گریه کرد و یه لحظه چشش سیاهی و یه جوری شد ولی الان خداروشکر که حالیش خوبه به نظرتون آیا ممکنه آسیبی جدی به مغزش وارد بشه… و هیچ علایم مثل سرفه و غیره نداره

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   قرار نیست با تب بالا همه تشنج کنند. ضربه های عادی و خفیف سر اگر در مشاهده عمومی تغییر غیرعادی نشان ندهد اغلب بدون عارضه است.

 2. فاطمه می‌گوید:

  ازخوندن پرسش وپاسخهاخیلی استفاده کردم شما بینظیریدآقای دکترواصلا آدمونمیترسونیدازبیماری وقطع وعوارض داروها

 3. فاطمه می‌گوید:

  عالیه سایتتون کاش کانال داشتین توتلگرام

 4. فاطمه می‌گوید:

  من دوسال پیش به مدت6ماه 4نوع قرص مصرف میکردم به خاطرمشاهده فوت یکی ازنزدیکان وترس ازمرگ دچارلرزوحملات پانیک شدم وقطع ناگهانی باعث شد5ماه بعددچاربیقراری وناحساس بیمعنی بودن همه چیزوافسردگی شدم دوباره بانظرروانپزشک 6ماه ماپروتیلن70وکلونازپام مصرف کردم چون قصدبارداری داشتم دکتر6ماهه پیش بهم آلپروزولا2وسرترالین50داده ولی پزشک متخصص زنان میگه داروهات بایدقطع بشه مخصوصاآلپروزولام ولی روانپزشک میگه بیضرره.واینکه من مدت6سال ازخانوادم دوربودم ودرمحیطی که آزادی نداشتم ولی6ماهه باشوهرم توزادگاهم زندگی میکنم وآزادم وبیشترمشغولم.
  یک دختر6ساله هم دارم.دوسوال داشتم.آیابرای بارداری بایدداروهاقطع شوند؟چطورقطع کنم؟واینکه بارداری ممکنه باعث عودبیماریبشه؟چیکارکنم عودنکنه،چه توبارداری چه بعدش؟؟؟متشکرم

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   بهتر است بتدریج و با اراده دارو را کم بکنی و اگر شد قطع بکنی داروها در سه ماهه اول حاملگی بیشتر ضرر دارد ولی در صورت اجبار سود و زیان درمان سنجیده داده میشود. در این مرحله روان درمانی و اعتماد سازی درونی وشاداب و فعال زندگی کردن خیلی حیاتی است.

 5. فاطمه می‌گوید:

  آقای دکتراگرداروهارا تایک ماه ونیم دیگرقطع کنم وبعداقدام به بارداری کنم،اگرخدایی ناکرده درسه ماه اول مشکلی پیداکنم میشوددوباره چاره ای برایش گرفت؟؟

 6. سونیتا می‌گوید:

  با سلام اقای دکتر من مهره ده و یازدهم دیسک دارم باید چکار کنم باتوجه به اینکه درد دارم

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر موجب فشار به نخاع و ریشه های عصبی با علائم جدی همراه نباشد درد با استراحت و نرمش کنترل میشود.

 7. فاطمه می‌گوید:

  با سلام درمورد بیماری ام ای و راه درمان آن که درکانادا ایجاد شده توضیح میدید اقای دکتر، آیا واقعا راه درمان وجود داره؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   روش درمان در کشورهای مختلف از روی برنامه مشخص علمی تقریبا یکسان است. هر چه نوع درمان پیشرفته تر و مشکلتر انتخاب شود مثل شیمی درمانی شدید و درمان با سلولهای بنیادی، هزینه و احتمال عوارض و خطرات بیشتر پیش می آید.

 8. z.t می‌گوید:

  سلام

  اقای دکتر من حدود یکسال است که ناراحتی اعصاب دارم و مرتب دارو مصرف کردم ولی هنوز خوب نشدم
  این هفته چکاپ کامل دادم که همه چیز نرمال بود بجز ویتامین D3 که 13 بود و پایین
  ایا کمبود ویتامین D3 میتواند تاثیر در ناراحتی اعصاب و لررش دست داشته باشد

 9. طناز طباطبایی می‌گوید:

  سلام آقای دکتر، من مادر همسرم مبتلا به بیماری هانتینگتون هستند. من یک سال و نیم می شود که ازدواج کردم. همسرم به تازگی تست تشخیص این ژن را داده است. متاسفانه پاسه مثبت بود و به همسرم گفته اند حتما مبتلا میشود. همسرم به شدت غصه میخورد و نه دیگر میخواهد فرزند داشته باشد و نه میخواهد من را اذیت کند. همسرم الان 34 ساله است. مادرش در 56 سالگی به این بیماری مبتلا شده است. آیا میتوان گفت پس همسرم هم تا آن سن مبتلا نمیشود؟ آیا این که میگویند مبتلا میشود قطعی است؟ راه پیشگیری ندارد؟
  ممنون میشوم راهنمایی ام کنید.
  باتشکر

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر تکرار ژنی خیلی بالا ( بیش از 40 ) باشد احتمال شروع بیماری در میان سالی هست اگر تکرار ژن کم باشد ممکن است در سن پیری علائم ظاهر شود. چون شانی فرزند سالم 50% است میشود موارد حنین سالم را تشخیص و نگهداشت. با امکانات تحقیق موجود روز به روز امید یافتن راهکار درمانی بیشتر میشود.

 10. مهدی احمدی می‌گوید:

  سلام آقای دکتر عزیز من از بیماران شما هستم سن من 38 ساله و مهندس برق از حدود 3 ماه قبل شما داروی ونلافاکسین 75 یکبار در روز و بوپروپیون 150 یکبار در روز ودوکسوپین 10 شبها قبل خواب یک بار تجویز فرمودید. البته قبلا نیز سالها آسنترا و سرتلارین مصرف کردم. حالا جناب دکتر برای بچه دار شدن 2 سال هست اقدام کردیم و مشکل از خانم هست ولی در آزمایش جدید اسپرم ؛ میزان آن خیلی کم شده و سرعت صفر است البته مراجعه به پزشک ارولوژی کردم فرمودند این اسپرمها مربوط به سه ماه قبل هست از آن موقع دارویی مصرف کردید من هم این داروها را گفتم فرمودن از شما سوال کنم که این داروها تاثیر دارد در اسپرم؟

 11. نسیم می‌گوید:

  سلام اقای دکتر.من 25سالمه.دیسک کمر وگردن دارم .رفتم دکتر بهم داروی لاموتریژین داده این دارو توسایت خوندم بذای افسردگی وتشنج هستش به نظر شما چرا برای من تجویز شده

 12. الهام می‌گوید:

  سلام…میخواستم بدونم درد تیرکشنده گودی کمر(ناحیه انتهایی کمر)به ام اس مربوط میشه؟

 13. رضا می‌گوید:

  با سلام و عرض ادب
  پسر 8 ساله ام 40 روز پیش یک طرف سرش سر درد شددی گرفت و خوب نمی شد شب حالت تهوع داشت و صبح استفراغ کرد.بردیم درمانگاه دستور بستری در بیمارستان مطهری ارومیه دادند و بعد از کلی آزمایشات ، تشخیص میگرن شد.براش دپاکین تجویز کردن و الانم داره مصرف می کنه دیروز بردم پیش پزشک تحت نظرش گفت دوباره باید 3 تا 6 ماه مصرف کنه و آزمایشات ادواری خون و کبد داشته باشه.الان لکه های ریزی در زیر چشم پسرم دیده میشه.نکنه کبدش آسیب ببینه.ممنون میشم لطفا راهنمایی بفرمایید.

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر در معاینه و اسکن مغز علتی دیده نشده اغلب موارد میگرن کودکان با درمان موقت فروکش میکند اگر در شروع درمان عارضه کبدی دیده نشود بعدها بعید است علتی پیش بیاید.

 14. الهام می‌گوید:

  با سلام…ببخشید من شنیدم کسی که ام اس داره باید تا آخر عمرش داروهاش رو ادامه بده در غیر این صورت بعد گذشت چند سال یهو به پیشرونده تبدیل میشه که کار از کار گذشته…درصورتی که دیدم کسانی که ام اس خفیف داشتن و بعد از گذشت ۱سال یا بیشتر که دیگه هیچ موردی نداشتن پزشک معالج دارو رو قطع کردن و الان نزدیک حدودا ۵سال است دیگه دارویی مصرف نمیکنن…حالا میخواستم بدونم آیا همچین چیزی صحت داره ؟؟یا قطع دارو با دستور دکتر اشتباه است؟؟ممنون

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر در مدت پنج سال عود دیده شده یا عوارضی از عودهای قبلی بجا مانده است ادامه درمان برای پیشکیری از عودها و معلولیت ضروری است.

 15. یاسر می‌گوید:

  باسلام
  من دوساله رسیژن میزنم
  الان مدت دوماهه احساس میکنم رسیژن تاثیری در بهبودمن نداره و حالم و خوب نمیکنه تازه پس از تزریق تا 12 ساعت حالم مساعد نیست و تعادل ندارم مشکل کجاست ؟ممنون

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر پاسخ به درمان خوب نیست و یا عدم تمل پدید آمده درمان با داروی جایگزین دیگر با صلاح دید پزشک معالج لازم است.

 16. دکتر سیفی می‌گوید:

  با سلام، هر نوع شتا و راه رفتن در آب و استفاده از جکوزی در کم کردن درد و عوارض دیسک کمر مفید است.

 17. دکتر سیفی می‌گوید:

  با سلام ببخشید یک عده از سوال های کاربران بعلت اشکال خدمات رسانی سایت برایم قابل دسترس نبوده لطفآ سوال تان را مجددآ ارسال فرمائید.

 18. دکتر سیفی می‌گوید:

  با سلام ، بیماریهای ویروسی و تبدار در مواردی موجب تشدید و عود ام اس میشوند لذا بهتر است بیماران ام اس بموقع واکسن آنفلوآنزا بزنند.

 19. آذر می‌گوید:

  باسلام واحترام ،
  آقاي دكتر پاسخ سئوال ديروزم را هنوز دريافت نكردم لطافا مرا راهنمايي بفرماييد خدمتتان گفته بودم از خرداد امسال با ازبين رفتن ديد يك چشم ومراجعه به پزشك تشخيص msبرايم دادند بعداز تزيق 12آمپول سينووكس آنزيمهاي كبديم بالا رفت وبه دستور آقاي دكتر صحراييان اسويمر جايگزين سيووكس شد خوشبختانه بااين آمپول مشكلي ندارم روزقبل كه براي تجديد دارو به پزشكم درشهرستان مراجعه كردم ايشان گفتند باتوجه به حال وروزت روزهاي پنجشنبه وجمعه اسويمررانزن واقعا نميدانم چه كنم به آقاي دكتر صحراييان هم دسترسي ندارم

 20. دکتر سیفی می‌گوید:

  دیروز پاسخ نوشتم که بنا به دستورالعمل داروئی تزریق اسویمر همه روزه است.

 21. فاطمه می‌گوید:

  با سلام مجدد آقای دکتر ،دکتر خواهرم آقای دکتر مجتبی شهیدی هستند نمی دونم تشخیص ایشان التهاب هست یا نه ؟ ایشان گفتند که نمیتونم تشخیصی روی بیماری فعلا بگذارم وفقط چهار آمپول تتراکوزاکتاید تجویز کردن که با فاصله ده روز تزریق شود وعلاوه بر اون قرص آسنترا روزی یک عدد. نگرانم که نکنه فرصت درمان رو ازدست بدیم. البته قبل از دکتر شهیدی تو شهرستان یک نورولوژیست دیگه با دیدن ته چشم ی التهاب بسیار خفیف رو تشخیص دادن که طلاهرا از نطر ایشان بدون اهمیت بود. لطفا مرا راهنمایی کنید

 22. دکتر سیفی می‌گوید:

  التهاب عصب بینائی معمولا در معاینه هیچ علامتی ندارد صرفآ افت حاد قدرت بینائی یک چشم تشخیص را معین میکند. اکر دید حتی نه دهم با عینک دارید جای شک نیست.

 23. فاطمه می‌گوید:

  با عرض معذرت به خاطر سئوالات پی در پی، دکتر شماره چشم خواهرم به اندازه نیم مشکل دوربینی داره که با همون عدسی خوب میبینه، اما دکتر شهیدی میگن که من سر عصب رو میبینم که ی التهاب خفیف روداره. نوار چشمش p100:123 که درمقابل چشم دیگه ش p100:117 بود فقط برام جای تعجب داره که با عینک 0.5 تاری دیدش اصلاح میشه. پس از نظر شما هم اصلاح تاری با عینک نشانه سلامت چشمه؟پس تکلیف اون دو ناحیه پلاک چی میشه؟
  یک دنیا ممنون ازشما

 24. دکتر سیفی می‌گوید:

  بنظرم چشم سالم است پیگیری پلاکها با ام آر آی شش ماه بعد بهتر است بعمل آید.

 25. م.خ می‌گوید:

  سلام..ضمن خسته نباشی …مادرمن مدتی هست در داخل سرش صدای طبل میشنود..مخصوصا وقتی محیط ساکت میشود شدتش بیشتر میشود… مشکلش چیست؟در ضمن سردرد های میگرنی هم دارد و فشار بالاست و سنش هم 54 ساله هستن…باتشکر

 26. دکتر سیفی می‌گوید:

  صدای داخل سر بعلت اختلال در گیرنده های صوتی گوش داخلی است. داروهای مختلف برای کنترل این ناراحتی و کنترل میگرن و… وجود دارد.

 27. فرزانه می‌گوید:

  نیاز به ام آر آی نیست؟خیلی سرم و شونه ام حالت بدی داره.حتی یه مدت احساس بیحسی تو صورتمم داشتم

 28. احمد می‌گوید:

  اقای دکتر چندتا دارو گفتم بهتون ک روانپزشک بهم داد خوردم..عوارضش هنوز هست مثه حالت تهوع..و به حالت عجیب غریبی همش پاهام و تکون میدم بی قرارن پاهام خارش یامورمورنمیشن ولی فکرمیکنم تکون ندم بی حس میشن ..برای ازبین بردن عوارضشون چکارباید کنم مصرفشونم قطع کردم چندروزه

 29. دکتر سیفی می‌گوید:

  به احتمال زیاد علائم احساس شده به مصرف دارو مربوط نبوده و جزئی از علائم نگرانی و ترس از بیماری است. هرگونه تغییر و تعویض درمان با راهنمائی پزشک مجاز است. در صورت ادامه افکار وسواسی درمان بیشتر لازم خواهد بود.

 30. zeynab می‌گوید:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید ببخشید یکی از فامیلامون براثر استفاده ترامادل سنگ کوب کرده و الان درکماس ضریب هوشیشم8 تا چند درصد امکان برگشتش هس‌؟بطور ده دقیقه هم ایست قلبی داشتن ک با شک برگشت چشماشم قبلنا کامل بسته بود ولی الان نیمه بازه

 31. دکتر سیفی می‌گوید:

  اگر کوما بعلت شوک بوده و عامل دیگر برای بیهوشی وجود ندارد بعد از گذشت دوسه روز امید بهبودی کامل خیلی کم است.

 32. دکتر سیفی می‌گوید:

  خوشبختانه تغییرات غیرعادی مشخص ندارید مختصر آرتروز امر طبیعی است با ورزش وکم کردن استرس برطرف میشود

 33. ج می‌گوید:

  سلام آقای دکتر من نمیدونم سوالم میاد خدمتتون یانه شرمنده اگه تکراری میفرستم خانم بنده در نوروز 95 تشخیص بیماری سی آی اس داده شدن به علت نوریت اپتیک چشمی بعد از 7 ماه کنترل دوره ای در ام آر آی نوشته شده بود بهبودی قابل توجه که پزشک ایشون هم گفتن وضعیتش بهتره اما متاسفانه از دو روز پیش یه بی حسی خیلی خفیف در پای چپ دارن که در انگشت و روی پاشون تا بالاتر از زانو هست البته میگفتن تو صورتم هم به صورت خفیف هست که صورتشون خوب شده الان میخواستم لطف کنین بگین این علایم میتونه عود مجدد و حمله دوباره باشه؟و نیازی هست به پزشک جهت درمان با کورتون مراجعه شود و یا هر پیشنهادی دارین لطف کنین بفرمایین با تشکر از زحمات شما

 34. دکتر سیفی می‌گوید:

  بهتر است علائم گفته شده در معاینه، علت عضوی و عینی علائم از علت تلقینی و خیالی تشخیص داده شود.

 35. فاطمه می‌گوید:

  باسلام اقای دکتر من سی و دو ساله هستم .شش سال قبل انگشت شصت پای چپم دچار گز گز و سوزش شد به پزشکان زیادی مراجعه کردم که تشخیصی ندادن بعد یکی دو ماه خوب شدم در عرض پنج سال دو سه بار اینطور میشدم و خوب میشد تا این که سال پیش سمت چپ بدنم دچار گز گز شدید شدوبعد چند روز همه ی بدنم گزگز میکرد گردن درد شدیدی داشتم .ام ار ای سر و گردن نرمال بود داروی اضطراب تجویز شد که چون باردار شدم استفاده نکردم .من علایم را در بارداری همچنان داشتم ولی بعد زایمان بهتر شدم اقای دکتر ایا لازمه که دو باره ام ار ای بدم ؟با تزریق؟

 36. دکتر سیفی می‌گوید:

  اگر در معاینه علایم غیر طبیعی ندارید نیاز به اسکن نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج + = 6

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>