چند جمله در معرفی خود و سایت دکتر سیفی

هدف از راه اندازی این سایت در ابتدا نوشتن مطالب جالب توجه تخصصی مغز و اعصاب از مشاهدات و تجربیات بالینی شخصی بود ، در پنج سال گذشته که از شروع به کار این سایت گذشته، بتدریج سوالات و نظرات مراجعه کنندگان بامطرح نمودن مطالب عمدتآ مشکل بالینی در موارد خاص انگیزه مکاتبه متقابل اینترنتی در من را بیشتر نمود و وسیله ارتباط بیشتر با بیماران و مددجویان و اطرافیانشان و همکاران گردید. در مواردی که سوال و جواب ها میتوانست برای عموم قابل استفاده باشد مطالب و نظرات مراجعه کنندگان بدون تغییر مگر با حذف مطالب محرمانه یا زاید در سایت پذیرفته میشد و پاسخ ها را در حد قابل فهم برای عموم در همان روز و ندرتآ در عرض دو تا سه روز داده ام. در پاسخ ها هم جنبه بحث عمومی رعایت شده است. در موارد استثنائی که موضوع بیماری مفصل بوده و قابل طرح در این روال خلاصه امکان پذیر نبود از طریق تماس تلفنی و یا ارسال کپی مدارک به آدرس مطب پس از مطالعه راهنمائی های لازم در مورد تشخیص، راهکارهای درمانی داده شده است. در هیچ مورد بیماران برای مراجعه حضوری به فردی و یا به مرکزی توصیه نشده و از تجویز دارو از این طریق خودداری شده است. از تبلیغ خود یا پزشک دیگر و یا سایت ها احتراز شده، بیماران به پیگیری درمان با پزشک معالج توصیه شده اند.

بیوگرافی

متولد 1324 دربخش ممقان از توابع تبریز، اتمام دوره آموزش پزشکی عمومی در دانشگاه تبریز در سال 1351 ، آموزش انترنی وتخصصی مغز و اعصاب در سالهای 1351 تا 1356 در بیمارستان های مموریال و فورد وابسته به دانشگاه آناربور- دیترویت، میشیگان، آمریکا.سابقه کار و تدریس در دانشگاه تبریز در سالهای 1356 تا 1360، ترجمه کتاب تشخیص افتراقی بیماریهای مغز و اعصاب ، طبابت خصوصی تا به امروز ( اردیبهشت ماه 1394 ) با کار همه روزه 9 تا 10 ساعت با حجم زیاد مراجعه کننده (بایگانی مطب با بیش از یکصد و پنجاه و پنج هزار پرونده ) ، علاقمند به تشخیص موارد مشکل و کمک در حد توان به هر بیمار و به هر وسیله ممکن.
94/3/10
طرح خلاصه مطالب علمی پزشکی در این سایت با انگیزه برای برقراری ارتباط با تعداد زیاد از بیماران و افراد علاقمند به مسائل پزشکی که در مواردی با مشکلات تشخیصی و درمانی مواجه هستند در نظر گرفته شده و انگیزه ای برای مطالعه و آموزش خودم و ارائه خدمت هرچند ناچیز به هموطنان داخل و خارج از کشور است.

4,691 Responses to چند جمله در معرفی خود و سایت دکتر سیفی

 1. حسین می‌گوید:

  سلام.آقای دکتر دوسال هست که احساس گز گز مورمور سوزن شدن در بدنم رو دارم.مدتی هم هست که پای چپم احساس میکنم بی حس میشه.دو سه روزی هم هست که زبونم سنگین شده و حس حرف زدن ندارم.قبلا دوبار پیش متخصص مغز و اعصاب رفتم ام اری ای مغز و وی پی چشم گرفتن و نرمال بود.منبیکار هم هستم و مدام استرس و اضطراب درگیرم کرده و حس نومیدی شدیدی دارم.پدرم هم سابقه بیماری عصبی وروانی داه وقرص اعصاب میخوره.آیا گرفتار ام اس شدم چون از نخاع ام ار ای نگرفتند و الان زبونم هم سنگین شده و احساس میکنم تکلم سخت شده.من ام اس گرفتم?

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر در معاینه اختلال گفتار و اختلال حس از نوع عضوی نیاشد بهتر است مشکل روان تنی را صدها بار شایعتر و آزاردهنده تر از خود بیماری عضوی است معالجه کنید.

 2. Shabnam می‌گوید:

  سلام.آقای دکتر من دوسال سینووکس تزریق کردم بعد شیش ماه منصرف شدم والان دوماهه ک دوباره شروع کردم،مشکل خاصی ندارم،ورزش میکنم،روزانه ۲۰تا۳۰کیلومتر پیاده روی دارم،تنها مشکلم جوشاییه ک توصورتم هستن هردکتر رفتم ولی خوب نشدم،الان راکوتان رو برام تجویز کردن،باتوجه به اینکه سینووکس تزریق میکنم مشکلی پیش نمیاد برام؟۶۲کیلو هستم ک وزنم ااز قدم بیشتره،ازتون ممنون میشم ک راهنمایی کنید

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   تا آنجا که میدانم مصرف راکوتان با اینترفرون در ام اس محدودیت دارد. به لحاظ عوارض کبدی و اثر استروژنی ، بهتر است آکنه با آنتی بیوتیک درمان شود.

 3. ابوالفضل می‌گوید:

  با عرص سلام و احترام
  سال 91 با شکایت از گرفتگی عضلات پا و هاله دار دیدن اجسام ام آر مغز گرفتن که سالم بود ، سال 92 همون علایم برگشت که ازم نوار عصب و عضله گرفتن و گفتن سالمی ، سال 93 علایم شدیدتر شد و ام آر مغز و گردن و کمر و نوار چشم گرفتن و گفتن سالمی و سال 94 هم ام آر مغز و گردن سالم بود .
  اوایل امسال یه حالتی شبیه تشنج بهم دست داد که شبیه یه برق گرفتگی شدید بود که از بالا شروع شد و تا پاهام ادامه داشت و بعد از اون دیدم کاملا مختل شد و تو دیدم اصلا تمرکز ندارم ، دست و پام پاراستزی شدید دارن و مدام فکر میکنم ویبره میزنن ، پشت سرم بعضی وقتا مورمور میشه ، لب و زبان و نوک انگشتام سوزن سوزن میشن ، وقتی سرم رو حرکت میدم یه حالت سرگیجه و عدم تعادل خفیف دارم، گوشام هر روز زنگ میزنن ، پرش عضلات دارم ، مشکل گوارش جزیی دارم ، دندونام یه جور خاصی هستن ، توی خواب دست و پام کاملا خواب میرن و تقریبا فلج میشن، و مشکلی که خیلی اذیتم میکنه حالت سنگینی دست و پای راستمه به طوری که موقع راه رفتن پای راستم یه ذره گیج میزنه
  با این همه علایم اوایل 95رفتم مغز و اعصاب ام آر معز و گردن و نوار چشم گرفتن و هیچ مورد مشکوکی نبود و بعد از شش ماه دوباره ام آر مغز و گردن تکرار شد که باز مورد مشکوکی نبود و در تمام موارد فقط سینوزیت گزارش شده
  الان 6 ماهه که زولوفت 50 میخورم ولی وضعیت دست و پام اصلا بهبود نداشته
  اصرار کردم ازم آزمایش مایع نخاع بگیرن که اونم دکتر قبول نکردن
  الان کامل کلافه شدم اگر ممکنه و راهی بنطرتون میرسه لطفا راهنمایی کنین

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   سیر بیماری نشان دهنده وسواس شدید خود بیمار انگاری است بهتر بود بود بعد از اولین معاینه و اسکن و نبود بیماری عضوی بجای این همه ام آر آی تکراری و سردرگمی چند ساله درمان داروئی و روان درمانی جدی و طولانی مدت را پیگیر بودید. چون این روند ام اس وسواسی خیلی آزار دهنده و از نظر درمانی مشکلتر از ام اس واقعی است.

 4. محیا می‌گوید:

  سلام اقای دکتر جواب من رو نمی دید

 5. مستانه می‌گوید:

  سلام اقاي دكتر. مصرف يك امپوال دگزامتازون يك هفته قبل از ام ار اي مي توانه باعث شه كه ام ار اي بدون پلاك و سالم باشه و لي حقيقت چيز ديگه اي باشه؟

 6. عارف می‌گوید:

  با سلام من نفهمیدم سوالم رسیده یا نه
  پرسیدم دخترم مهرماه 93دچار سستی و بی حسی پاو دست راست شد بعد از ام ار ای و 5روز پالس آمپول اکتووکس تجویز شد که اصلا هم مشکلی نداشت و به دارو جواب داد بعد از گذشت حدود یکسال و نیم دکتر هم از وضعیت جسمی و ام ار ای ابراز خشنودی کردند و گفتن مشکل خاصی وجود ندارد ولی آمپول رو به کوپامر تغییر دادند از وقتی آمپول کوپامر شد علیرغم اینکه حمله ای دست نداد ولی بیمار اذیت شد تا پس از حدود شش ماه پس از مصرف از ناحیه دست وپای چپ دچار بیحسی شد و پس از ام ار ای یک پلاک در قسمت راست ملاحظه گردید حال دکتر معتقد است که باید داروی خوراکی فینگلومید مصرف شود خواستم بپرسم بنظر شما به صلاح است مصرف این کپسول یا فعلا همان آمپول را ادامه دهیم از عوارض کپسول میترسم و اینکه واقعا آمپول اکتووکس خیلی مفید بود
  با تشکر

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   در مواردی که بیماری با یک دارو بخوبی کنترل شود تغییر دارو توصیه نمیشود. برای موارد حمله خفیف که با درمان پالس بخوبی کنترل شود تغییر دارو توصیه نمیشود. انتخاب دارو نسبت به سیر بیماری و شرایط زندگی و سن و تصمیم بارداری و هزینه و عوارض دارو با ارزیابی بالینی مشخص میشود.

 7. نیلوفر می‌گوید:

  با سلام. من مدت 2 ماه برآیم تشخیص ام اس گذاشتن .فعلا دارو مصرف نمیکنم. یک پلاک در گردن و یک پلاک در سر دارم. مجددا 6 ماه بعد باید MRI انجام دهم. علائم اولیه به صورت گز گز دست ها تا سینه بود. الان مدتی است که مدام حس میکنم گه گاه دست هایم سنگین میشود و گاهی خواب میرود. نمیدونم به علت استرس و تلقین است یا ام اس، شاید هر روز این اتفاق می افتد. لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

 8. علی نیسی می‌گوید:

  باسلام آقای دکتر-
  28ساله – مرد
  نتیجه ی MRI :
  left paracentral disc protrusion at l5-s1 level
  ————-
  جراح های مغر و اعصاب مختلفی تشخیص به عمل داشتند.
  اما دکتر هنرمند پیشنهاد استراحت مطلق طی 10 روز را داشتند . هفت روز از ذه روز رو انجام دادم ساق پام و ران دردشون خیلی خفیف شد ولی بالاتر از ران پام هنوز کمی درد دارد.
  آیا من خوب شده ام ؟
  توصیه شما برای درمان کامل من چیست؟

  باتشکر نیسی از خوزستان

 9. m می‌گوید:

  سلام پدر من از حدود 4 ماه پیش موقع حرف زدن احساس می کردن ابنباتی چیزی داخل دهانشون هست ا اینکه سه هفته پیش ورم زبان با مقداری gag روی زبانشون و همراه لرزش داشتن بعد از دو هفته مشکل بلع پیدا کردن دکتر نفیسی با انجام یکسری ازمایشات و نوارعصب تشخیص احتمالی als رو دادن به مدت 5 روز ivig به پدرم تزریق شد الان مشکل بلعشون حل شده ایا تشخیص als قطعیه؟
  پدرم کوهنورد هستن و مشکل ضعفی تو ورزش کردن احساس نمی کنن ولی تو این چند هفته لاغر شدن

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   IVIG برای درمان رادیکولوپاتی اتوایمون داده میشود که به این درمان خوب پاسخ میدهد. در این شرایط علائم تحت حاد ظاهر میشود. برعکس ALS به این درمان پاسخ نمیدهد و سیر آهسته و پیشرونده و بدون وقفه دارد.

 10. محمدعلی می‌گوید:

  با سلام
  سال پیش معاینه اعصاب شدم بهمراه ام آر مغز و گردن که گفتن سالمی ولی من دست و پای راستم سنگینه ، پای راستم خستگی مفرط داره و یه درد مبهم که تو راه رفتن کف پام درد داره و پام رو میکشم و میلنگم ضمنا از لحاظ دیسک کمر و گردن هم سالمم
  حالت پام تو نشستن جوریه که فکر میکنم منقبض شده و میخواد پرت شه و تو راه رفتن هم میلنگم ، این لنگش جوریه که اطرافیان هم متوجه میشن و زیاد نمیتونم راه برم
  اگر من ام اس و دیسک ندارم پس مشکلم چی میتونه باشه و درمانش چیه

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر فرد جوان هستید و زمینه استزس دارید بهتر است یک دروه درمان اضطراب بعمل آید و بعد با معاینه مجدد اعصاب کنترل شود.

 11. مریم می‌گوید:

  سلام اقای دکتر مردی60ساله ام که مدتی قبل به دلیل سردرد سی تی اسکن انجام دادم ومشخص شد دچار تنگی عروق مغزی هستم وداروی سرترالین؛گاباپنتین وارلپت صد تجویز شد ولی بامصرف داروها گاهی بازهم دچار سردرد میشم مخصوصا سرمای هودا باعث تشدید سردرد میشه وپاهامم گزگز میکنه ممنون میشم بفرمایید نظر وتشخیص جنابعالی چیست؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   درمانهای داده شده برای تنگی عروق موثر نیستند. برحسب اینکه سردر میگرنی یا عروقی باشد درمان فرق میکند. علت تنگی رگها هم بایستی مشخص شود.

 12. دکتر سیفی می‌گوید:

  با سلام، هر نوع شتا و راه رفتن در آب و استفاده از جکوزی در کم کردن درد و عوارض دیسک کمر مفید است.

 13. دکتر سیفی می‌گوید:

  با سلام ببخشید یک عده از سوال های کاربران بعلت اشکال خدمات رسانی سایت برایم قابل دسترس نبوده لطفآ سوال تان را مجددآ ارسال فرمائید.

 14. دکتر سیفی می‌گوید:

  با سلام ، بیماریهای ویروسی و تبدار در مواردی موجب تشدید و عود ام اس میشوند لذا بهتر است بیماران ام اس بموقع واکسن آنفلوآنزا بزنند.

 15. آذر می‌گوید:

  باسلام واحترام ،
  آقاي دكتر پاسخ سئوال ديروزم را هنوز دريافت نكردم لطافا مرا راهنمايي بفرماييد خدمتتان گفته بودم از خرداد امسال با ازبين رفتن ديد يك چشم ومراجعه به پزشك تشخيص msبرايم دادند بعداز تزيق 12آمپول سينووكس آنزيمهاي كبديم بالا رفت وبه دستور آقاي دكتر صحراييان اسويمر جايگزين سيووكس شد خوشبختانه بااين آمپول مشكلي ندارم روزقبل كه براي تجديد دارو به پزشكم درشهرستان مراجعه كردم ايشان گفتند باتوجه به حال وروزت روزهاي پنجشنبه وجمعه اسويمررانزن واقعا نميدانم چه كنم به آقاي دكتر صحراييان هم دسترسي ندارم

 16. دکتر سیفی می‌گوید:

  دیروز پاسخ نوشتم که بنا به دستورالعمل داروئی تزریق اسویمر همه روزه است.

 17. فاطمه می‌گوید:

  با سلام مجدد آقای دکتر ،دکتر خواهرم آقای دکتر مجتبی شهیدی هستند نمی دونم تشخیص ایشان التهاب هست یا نه ؟ ایشان گفتند که نمیتونم تشخیصی روی بیماری فعلا بگذارم وفقط چهار آمپول تتراکوزاکتاید تجویز کردن که با فاصله ده روز تزریق شود وعلاوه بر اون قرص آسنترا روزی یک عدد. نگرانم که نکنه فرصت درمان رو ازدست بدیم. البته قبل از دکتر شهیدی تو شهرستان یک نورولوژیست دیگه با دیدن ته چشم ی التهاب بسیار خفیف رو تشخیص دادن که طلاهرا از نطر ایشان بدون اهمیت بود. لطفا مرا راهنمایی کنید

 18. دکتر سیفی می‌گوید:

  التهاب عصب بینائی معمولا در معاینه هیچ علامتی ندارد صرفآ افت حاد قدرت بینائی یک چشم تشخیص را معین میکند. اکر دید حتی نه دهم با عینک دارید جای شک نیست.

 19. فاطمه می‌گوید:

  با عرض معذرت به خاطر سئوالات پی در پی، دکتر شماره چشم خواهرم به اندازه نیم مشکل دوربینی داره که با همون عدسی خوب میبینه، اما دکتر شهیدی میگن که من سر عصب رو میبینم که ی التهاب خفیف روداره. نوار چشمش p100:123 که درمقابل چشم دیگه ش p100:117 بود فقط برام جای تعجب داره که با عینک 0.5 تاری دیدش اصلاح میشه. پس از نظر شما هم اصلاح تاری با عینک نشانه سلامت چشمه؟پس تکلیف اون دو ناحیه پلاک چی میشه؟
  یک دنیا ممنون ازشما

 20. دکتر سیفی می‌گوید:

  بنظرم چشم سالم است پیگیری پلاکها با ام آر آی شش ماه بعد بهتر است بعمل آید.

 21. م.خ می‌گوید:

  سلام..ضمن خسته نباشی …مادرمن مدتی هست در داخل سرش صدای طبل میشنود..مخصوصا وقتی محیط ساکت میشود شدتش بیشتر میشود… مشکلش چیست؟در ضمن سردرد های میگرنی هم دارد و فشار بالاست و سنش هم 54 ساله هستن…باتشکر

 22. دکتر سیفی می‌گوید:

  صدای داخل سر بعلت اختلال در گیرنده های صوتی گوش داخلی است. داروهای مختلف برای کنترل این ناراحتی و کنترل میگرن و… وجود دارد.

 23. فرزانه می‌گوید:

  نیاز به ام آر آی نیست؟خیلی سرم و شونه ام حالت بدی داره.حتی یه مدت احساس بیحسی تو صورتمم داشتم

 24. احمد می‌گوید:

  اقای دکتر چندتا دارو گفتم بهتون ک روانپزشک بهم داد خوردم..عوارضش هنوز هست مثه حالت تهوع..و به حالت عجیب غریبی همش پاهام و تکون میدم بی قرارن پاهام خارش یامورمورنمیشن ولی فکرمیکنم تکون ندم بی حس میشن ..برای ازبین بردن عوارضشون چکارباید کنم مصرفشونم قطع کردم چندروزه

 25. دکتر سیفی می‌گوید:

  به احتمال زیاد علائم احساس شده به مصرف دارو مربوط نبوده و جزئی از علائم نگرانی و ترس از بیماری است. هرگونه تغییر و تعویض درمان با راهنمائی پزشک مجاز است. در صورت ادامه افکار وسواسی درمان بیشتر لازم خواهد بود.

 26. zeynab می‌گوید:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید ببخشید یکی از فامیلامون براثر استفاده ترامادل سنگ کوب کرده و الان درکماس ضریب هوشیشم8 تا چند درصد امکان برگشتش هس‌؟بطور ده دقیقه هم ایست قلبی داشتن ک با شک برگشت چشماشم قبلنا کامل بسته بود ولی الان نیمه بازه

 27. دکتر سیفی می‌گوید:

  اگر کوما بعلت شوک بوده و عامل دیگر برای بیهوشی وجود ندارد بعد از گذشت دوسه روز امید بهبودی کامل خیلی کم است.

 28. دکتر سیفی می‌گوید:

  خوشبختانه تغییرات غیرعادی مشخص ندارید مختصر آرتروز امر طبیعی است با ورزش وکم کردن استرس برطرف میشود

 29. ج می‌گوید:

  سلام آقای دکتر من نمیدونم سوالم میاد خدمتتون یانه شرمنده اگه تکراری میفرستم خانم بنده در نوروز 95 تشخیص بیماری سی آی اس داده شدن به علت نوریت اپتیک چشمی بعد از 7 ماه کنترل دوره ای در ام آر آی نوشته شده بود بهبودی قابل توجه که پزشک ایشون هم گفتن وضعیتش بهتره اما متاسفانه از دو روز پیش یه بی حسی خیلی خفیف در پای چپ دارن که در انگشت و روی پاشون تا بالاتر از زانو هست البته میگفتن تو صورتم هم به صورت خفیف هست که صورتشون خوب شده الان میخواستم لطف کنین بگین این علایم میتونه عود مجدد و حمله دوباره باشه؟و نیازی هست به پزشک جهت درمان با کورتون مراجعه شود و یا هر پیشنهادی دارین لطف کنین بفرمایین با تشکر از زحمات شما

 30. دکتر سیفی می‌گوید:

  بهتر است علائم گفته شده در معاینه، علت عضوی و عینی علائم از علت تلقینی و خیالی تشخیص داده شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


1 + = ده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>