در پاسخ به علت افزایش ناهنجاریهای مغزی

فرستاده شده در ۱۳۹۲/۰۷/۱۴ در ۷:۴۸ ب.ظ | در پاسخ به mitra.
آمار دقیق از افزایش وفور ناهنجاری مادرزادی مغزی در ایران در دست نیست، ولی مطمئنم که تعداد زیاد از کودکان معلول با این معضل را که از نخجوان و آذربایجان برای مداوا به تبریز می آورند ناشی از عوارض مانده از انفجار چرنوویل در خاک و آب و گیاه است که به مواد غذائی وارد میشود. در تغییرات کروموزومها و جهش ژنهای معیوب عوامل متعدد از جمله آلودگی هوا و وآب و مواد غذائی و استفاده از سموم و مواد پلاستیکی رل انکار ناپذیر دارند. این عوامل متاسفانه روزبروز در تزاید هستند.

این نوشته در عمومی ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

15 Responses to در پاسخ به علت افزایش ناهنجاریهای مغزی

 1. پرنیان می‌گوید:

  با سلام مقدارمصرف استازولامید برای نوزاد دو ماهه با وزن 3 کیلو چقدر و تا چه مدت است من نوزادم تحت نظر دو پزشک اطفال و مغز و اعصاب است یکی از انها میگوید 15و دیگری میگوید20 میلی گرم هر 12 ساعت می خواستم نظر شما را هم بدانم متشکرم

 2. دکتر سیفی می‌گوید:

  مقادیر کمتر از 15 میلی گرم آستازولامید هم برای کاستن ترشح مایع مغزی کافی است، مقادیر درمانی بیشتر با اینکه مسموم کننده نیست ولی بی اشتهائی و تهوع را موجب میشود.

 3. پرنیان می‌گوید:

  عوارض سیتی اسکن از سر نوزاد چقدر است و چه زمانی این عوارض نشان میدهد

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   در سی تی اسکن 6 برابر اشعه ایکس بیشتر از عکس ساده دریافت اشعه وجود دارد. سالها بعد جمع شدن عوارض اشعه شانس بروز سرطانها را بالا میبرد. در اسکن ام آر آی این مشکل وجود ندارد

 4. پرنیان می‌گوید:

  در هیدروسفالی نوزاد نارس که بر اثر خونریزی مغزی و اکسیزن گیری بوجود امده اگر بخواهد جذب شود مدت خاصی دارد؟ یعنی اگر در ان مدت جذب نشود دیگر نمیشود و اگر به استازولامید پاسخ مثبت داده این به معنی این است که احتمال جذب دارد؟ و اندازه دور سر نرمال است و اندازه بطن ها 27میلیمتر است

 5. Reza می‌گوید:

  آقای دکتر سيفي، سلام،
  اميدوارم دلخوش و سلامت باشيد.
  آيا کمبود دراز مدت يک يا چند ويتامين و يا کمبود دراز مدت آهن، کلسيم، ويا مجموعه اي از اينها، و يا ديگر مواد ضروری برای بدن در افراد بالغ، ممکن هست که منجر به تغيير شکل يا تغيير ساختمان مغز و سيستم دستگاه مرکزی اعصاب شود؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   موضوع آنقدر وسیع و متنوع است که در توان اطلاعات و کنجایش این محدوده نیست، به فرض مسمومیت مزمن منگنز در معدن کاران که هیچ علامت ظاهری تا بروز بیماری کشنده آ ال اس ندارد، یا کمبود ویتامین ب 12 ممکن است بدون ایجاد کمخونی به فلج نخاعی پیشونده پاها منهی شود و مصرف الکل با کم غائی و کمبود ویتامین ب 1 منجر یه جنون کورساکوف و دخالت دهها موارد جانبی دیگر که در تک تک موارد مضوع های مفصل است که در بالینی برحسب بیمار جستجو میشود

 6. Reza می‌گوید:

  اگر پاسخ مثبت است، آيا اين تأثير منفي، بر روی شکل و کارکرد مغز و اعصاب، در اسکن ام آر آی و يا سی تی اسکن، قابل مشاهده است؟
  با تشکر.

 7. Reza می‌گوید:

  Eliminate man-made trans fats from your diet. According to the Franklin Institute Online, “trans fats change brain cells,” and foods such as margarine, french fries and potato chips contain partially hydrogenated oil, i.e. trans fatty acids, which “disrupt communication in your brain.”

  http://www.livestrong.com/article/228947-how-to-repair-myelin-sheath-with-diet

  Google Translate
  موادچربی به اصطلاح ترانس که ساخته شده به دست انسان است باید از رژیم غذایی حذف شود. به گفته موسسه فرانکلین آنلاین، “چربی ترانس باعث تغییر سلول های مغزمیشود” و غذاهایی مانند مارگارین، سیب زمینی سرخ کرده و چیپس سیب زمینی و گوشت گاو حاوی چربی های اشباع شده ( هیدروژنه ) هستند که و این مواد با داشتن اسیدهای چرب ترانس هیدروژنه “باعث اختلال عملکردی ارتباطات در مغز میشوند.”

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   چربیهای اشباع شده گیاهی و حیوانی بیشترین خطر را در انسدادعروق مغز و قلب دارند، متاسفانه بعلت تبلیغات غلط و ارزان بودن چربیهای اشباع شده گیاهی ( مارگارین ) و دنبه و پیه حیوانی، طبقات کم بضاعت بیشتر به مصرف غذاهای تهیه شده با این نوع چربیها روی می آورند، در صورتیکه کره حیوانی به هر شکل که در غذاها مصرف شود خیلی سالمتر از کره گیاهی چربیهای حیوانی به همراه گوشت است.

 8. Reza می‌گوید:

  با سلام٬

  آقای دکتر سیفی، وقتی در سایت ویکی پدیا در باره ی یکی از نمود های عصبی/جسمی ی بیماری ام اس مطالعه میکردم٬ به این مورد برخورد کردم که ماده ی محافظ سلول های عصبی ( میلین ) در رشته های اعصاب آسیب دیده بیماران ام اس کم میشود و یا از بین میرود. بعد به این نکته فکر کردم که حداقل یک راه برای پیشگیری از بین رفتن این ماده ی محافظ عصبها میتواند وجود داشته باشد. شاید استفاده از مواد غذایی ی حاوی ی این ماده (میلین) بتواند به تقویت و ترمیم این پوشش و محافظ عصب٬ کمک کند. به این منظور٬ در اینترنت به جستجوی این موضوع پرداختم که: «چه مواد غذایی یی وجود دارند که باعث تقویت میلین میشوند» و جالب بود که به مواد غذایی حاوی ی چربی های خاص امگا ۳ و امگا ۶ و امگا ۹ اشاره شده بود. این چربیهای پروتئینی که در «میلین» موجود است٬ در خوراکیهای مانند: ماهی خال مخالی، ماهی آزاد٬ شاه ماهی٬ ماهی ساردین٬ ماهی قزل آلا٬ و ماهی تن یافت میشود. بعد فکر کردم که افرادی که در نواحی یی زندگی میکنند که به این نوع ماهیها دسترسی ی بیشتر دارند٬ و قاعدتاً بیشتر ماهی مصرف میکنند٬ مانند اهالی نزدیک به دریاچه خزر و دریاهای جنوبی ایران٬ بایستی درصد کمتری مبتلا به بیماری ام اس داشته باشند. اگر واقعاً آمار مبتلایان به ام اس در این نقاط نسبت به سایر نقاط ایران کمتر باشد٬ بنابراین شاید بتوان نتیجه گیری کرد که مصرف این ماهیها در تقویت میلین مؤثر است٬ و رابطه ی تنگاتنگی بین «ضعف و قوت میلین» – «مصرف ماهی های خاص» و «بیماری ام اس» وجود دارد.
  آیا شما آمار منطقه ای یا جغرافیایی ی تعداد تقریبی مبتلایان به بیماری ام اس در ایران را میدانید؟
  در کل٬ نظر شما راجع به مطلبی که نوشتم چیست؟
  ضمناً به مواد غذایی ی دیگری نیز برای تقویت میلین اشاره شده بود٬ مانند:
  بادام٬ بادام زمینی٬ مكادميا؟٬ و گردو.

  http://www.livestrong.com/article/228947-how-to-repair-myelin-sheath-with-diet

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   این موضوع از سالها قبل مورد توجه و علاقه من بوده، اوایل فکر میکردم علت نادر بودن ام اس در ژاپونیها و شاید در نوار شمالی ایران به مصرف ماهی و نوع تغذیه مربوط باشد. پس از مطالعه بیشتر به این نتیجه رسیدم که علت کمی ام اس در ژاپونیها مربوط به زمینه ژنتیک شان میباشد. ضمنآ در سالهای بعد مشخص شد که در شهرهای نواحی ساحل خزر بیماری ام اس کم نیست گو اینکه آمار دقیق ارائه نشده است. بعدها امیدواری و توصیه های مؤکد به مصرف بیشتر ماهی و اشپل (تخم ماهی ) به بیماران ام اس دیگر کم رنگ شد. علت این بی اثری یا کم اثر بودن ترکیبات غذائی حاوی میلین و کولین، شکسته شدن این مواد در لوله گوارش و کبد به توسط آنزیمها است. شاید این فکر به ذهن آید که تزریق میلین به مایع مغز و نخاع چطور، در این مورد هم واکنش های آلرژیک خطیر و آسیبهای شدید مراکز عصبی ( باآنسفالو میلیت آلرژیک تجربی) مطرح میباشد.

 9. هستی می‌گوید:

  باسلام اقای دکتر من قبلا هم پیام گذاشتم و از راهنمایی های شماسپاسگزارم متاسفانه به علت بالابودن حجم کیسه اب وپاره شدن ان دخترم درهفته۳۴به دنیاامدوبعد دوروز فوت شد دارای انومالی های متعدد ازجمله شکاف کام وبینی واسکولیوز کلاب فوت کبودی بدن کوتاهی گردن دفورمیتی سر کوتاهی استخوان لگن آکروسیانوز بود حال سوال من این است من تمام غربالگری هاروانجام دادم تنهاچیزی که بمن گفتن کلاپ فوت بود واینکه بطن مغزی ۱۲میلیمتر و بالاتراز حدنرمال است و پزشکان امیدواری میدادندکه مشکلی نیست چرااین همه نقص مادرزادی مشخص نشده و اینکه این نقایص جزو تریزومی ها ونقص لوله عصبی محسوب میشود ممنون استفاده از موبایل دربارداری میتواند تاثیرگذارباشد

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   بعضی از ناهنجاریها کوچکند و در سونو مشخص نمیشوند و در مواردی هم کم توجهی و نقص دستگاه اشکال کار است، پزشک زنان بایستی به آنکه کارش خوب و دقیق است شناخت داشته باشد. باز جای شکر است که طبیعیت موارد ناهنجار را خود حذف میکند. به آینده بهتر بایستی امیدوار باشید.
   تماس طولانی با امواج وای فای در تقسیم سلولی و ترکیب پروتئینی اثر مضر دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 − = شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>