خطرات غیرقابل جبران داروهای خواب آور

اگر به خوردن داروهای خواب آور اعتیاد دارید مثل مسافری هستید که در قطار مرگ آوری نشسته و به سرعت به سوی نابودی در حرکت می باشید. این گزارشی است که پژوهشگران مرکز تحقیقات پزشکی در آریزونا منتشر کرده و باور دارند که افرادی که به خوردن داروهای خواب آور پناه می برند 36 درصد بیشتر از دیگران به مرگ و میر زودرس دچار می شوند.
این پژوهشگران که چندین مطالعه ی علمی مربوط به ضرر و زیان داروهای خواب آور را تجزیه و تحلیل کرده اند اضافه می کنند که در یکی از پروژه های تحقیقاتی ثابت شده که افرادی که داروی خواب آور می خورند حدود 5 برابر بیش از دیگران در معرض مرگ و میر زودرس بوده و به طور کلی دو سال و نیم کمتر از حد معمول عمر می کنند.
بهترین روش پیشگیری کم خوابی و بی خوابی و دروی از داروهای شیمیایی خواب آور یافتن علت و یا علل بی خوابی و استرس و اضطراب و نگرانی است. در ضمن در همین صفحه بارها اشاره کرده ایم که به وسیله ی تغذیه و روش زندگی سالم می توان اثرات عوامل بی خوابی را خنثی کرد و از داروهای شیمیایی استفاده نکرد. غذاهایی مانند شیر، عسل، موز، خرما، گوشت بوقلمون و غیره که حاوی مقدار قابل توجهی از املاح و ویتامین ها و اسیدهای امینه ای مانند تریپتوفان هستند می توانند در این مورد بخصوص موثر باشند. اگر فقط چند شب از داروهای شیمیایی برای درمان بی خوابی استفاده کنید دیگر نخواهید توانست این عادت را ترک کرده و بدون آنها بخوابید، زیرا به سرعت اعتیاد می آورند که ترک آن مشکل خواهد بود.

این نوشته در عمومی ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

2 Responses to خطرات غیرقابل جبران داروهای خواب آور

  1. محمد می‌گوید:

    ازداروى Seroquel 25mg شبها جهت خواب استفاده ميكنم كه بيشتراز 5 سال هست لطفاً درمورد ضرر وزيان اين دارو وجايگزين ديگر مرا راهنمائى بفرمائيد با تشكر ازشما

    • دکتر سیفی می‌گوید:

      سراکوئیل با آن مقادیر اغلب داروی کم اثر و بدون عارضه است میتوانید بدون هیچ مشکل با قطع دارو به وابستگی روانی به آن خاتمه دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار × 6 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>