رودررویی پزشکان با بیماران روی مسئله از کار افتادگی

ثعهد اخلاقی پزشکان علاوه بر مسائل معالجه بیماران، توجه به کیفیت زندگی و گذران بیمار و خانواده اش را نیز شامل میشود. تامین مالی در بروز بیماریهای جسمی و روانی و سیر بهبودی آنها نقش اساسی دارد و فقط توجه به نیازهای بیماران برای رفع مشکلات کافی نیست. تعیین حداقل مستمری برای گذران افراد نیازمند و معلول وازکارافتاده به عهده سازمانهای مربوطه میباشد.در غالب موارد تعیین میزان از افتادگی برای پزشگ عمومی و متخصص مشکل است. قوانین مقررات سازمان تامین اجتماعی نکات مبهم زیادی دارد و در مورد مفاد قانونی نوشه شده اطلاع رسانی چندانی برای پزشکان به عمل نیامده است. هماهنگی و همکاری مطلوب مابین پزشک ارجاع کننده به کمسییون ازکارافتادگی و سازمان تامین اجتماعی وجود ندارد .در مواردی، متقاضی ماهها با سردرگمی بین پزشک معالج و سازمان و کمسیون با اتلاف ساعتها و روزها از وقت خود و افراد مربوطه بجز درگیریهای تلخ چیزی بدست نمی آورد.در این زمینه تعدادی از پزشکان برای رهائی از مراجعات پر دردسر شرط  پذیرش بیمار را در ابتدا به ندادن هرگونه گواهی ازکارافتادگی و معلولیت می گذارند. طبیعی است که این رویه منطقی نبوده و برای هیچ طرف خوشایند نمیباشد.

از همکاران و افراد صاحب نظر در این زمینه تقاضا دارم نظراتشان را در تکمیل این متن بنویسند.

این نوشته در عمومی ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

60 Responses to رودررویی پزشکان با بیماران روی مسئله از کار افتادگی

 1. مردي هستم با٥٥سال سن كه ٢٧سال سابقه كاردرنانوايي هاي مختلف كاركرده ام¤امابخاطرنا آكاهي وبي سوادبودن وبي اطلاعي ازمزاياي بيمه وسوءاستفاده كارفرمايان اكنون با٥٧سال سن و٨سال سابقه بيمه:دجاربيمارصرع مزمن¤ديابت¤ضعف شديددربينايي¤ و. . .¤بزشكان براي ازكارافتادكي اينجانب امتنعاع كرده وهركدام مسئوليت تأييدازكارافتادكي رابه بزشك ديكري واكذارميكند¤شمابكوييدتكليف امثال من كه تعدادشان هم درجامعه كم نيست جيست؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   با سلام، متاسفانه اشکال از قوانین و مقررات بیمه و کمسیون پزشکی تامین اجتماعی است . تقریبآ در تمام موارد وقتی پزشک معالج گواهی از کارافتادگی و عدم کارآئی صادر میکند، مامورین کنترل و ارجاع پرونده که صلاحیت و دید مسئله پزشکی هم ندارد به انحاء مختلف اشکال تراشی میکنند و سر آخر مراجعه کننده را رو در روی پزشک قرار میدهند. کار جائی رسیده که پزشکان برای اجتناب از درگیری بی جهت از قبول موار ازکار افتادگی اجتناب میکنند.فکر میکنم مراجعه شما با مراکز دولتی درمانی حداقل از نظر اعتبار گواهی و کمی سوء تفاهم ها صلاح باشد.

 2. Reza می‌گوید:

  با سلام٬

  موردی که مطرح میکنم ممکن است ارتباط دقیقی با موضوع این صفحه نداشته باشد اما از یک بعد٬ معضل ارتباط را منعکس میکند.

  سالها پیش … با فردی که دانشجوی رشته ی پزشکی بود آشنا شدم… در مقطعی که میبایست مدت زمانی در بیمارستان کار کنند٬ از بیماران و وضعیت اجتماعی ی آنان تعریف میکرد. میگفت اکثر بیماران فقیری که با آنها سر و کار داریم٬ بدنشان بوی بدی میدهد که حاکی از عدم نظافت و استحمام برای مدتی نسبتاً طولانیست. به نوعی نسبت به آنان اظهار تنفر میکرد. بدیهیست که در آینده وقتی این خانم پزشک میشد٬ این دید و ذهنییت را با خود بهمراه میداشت٬ تنفر از فقرا. سعی کردم وی را قانع کنم که این افراد خودشان دوست ندارند که در چنین شرایطی باشند و بهتر است شما خود را جای آنها بگذارید و حس کنید که فقر و به دنبال آن گرفتاری وغافل شدن از نظافت٬ بهداشت و ده ها مورد ضروری دیگر٬ چه به روز انسان میآورد. میتوانید به آنان آگاهی دهید٬ حتی شاید ندانند که بدنشان بو میدهد – کار فرهنگی/تربیتی/اخلاقی با اینگونه افراد٬ پزشک را به نزدیکی انسانی و عاطفی ی عمیقتری بسوی این بیماران فقیر٬ رهنمون میشود که میتواند ارتباط متقابل را بهبود بخشد که قطعاً راندمان کاری ی پزشک بر بیمار را افزایش میدهد. مبرهن است که قصدم توهین به هیچ پزشکی نیست.

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   این موضوع مهم از دو منظر قابل توجه است، اول ضرورت بالا بودن سطح تحمل پزشک در برخورد با انواع ناملایمات و ناهنجاریها اعم از فیزیکی و روحی برحسب شغل و تعهدی که دارد، دوم همانطور که بخوبی مطرح نموده اید توانائی پزشک در بیان و توضیح مسائل و نارسائی هائی که بسهولت قابل اصلاح است. با موارد متعدد از این نوع همه روزه مواجه میشویم که مثلا بوی زیربغل یا دهان بیمار واقعآ حال آدم را بهم میزند ، بدون اینکه قصد توهین یا تحقیر داشته باشیم در خاتمه معاینه توضیح اشکال به بیمار و راه حل آن ، و اینکه چقدر ساده میشود این نوع ایرادها را برطرف کرد و به سلامتی خود بیمار و خانواده اش کمک نمود، نه فقط بیمار و اطرافیان از این موضوع ناراحت نمیشود، ممنون هم میشوند.

 3. Reza می‌گوید:

  با سلام و خسته نباشید حضور جناب دکتر سیفی٬

  طبق تجربه ی شخصی هنگامی که «گزارش ام آر آی» بهمراه «تصاویر ام آر آی» و یا
  «گزارش رادیولوژی یا سی تی اسکن» بهمراه «تصاویر رادیولوژی یا سی تی اسکن» را به چندین پزشک نشان دادم٬ عکس العمل اکثر آنان شبیه به هم بود – به این معنا که اکثر این پزشکان٬ بدون توجه و یا حتی بدون نگاه کردن به «تصاویر ام آر آی یا تصاویر رادیولوژی یا سی تی اسکن» فقط «گزارش» را مورد توجه قرار میدادند و بر مبنای آن نظر میدادند.
  اما با یک استثنا٬ بطور مثال وقتی یک گزارش و تصویر ام آر آی را به پزشک متخصص مغز و اعصاب ارائه کردم٬ ایشان به دقت٬ اول به یک یک تصاویر نگاه کردند٬ و سپس گزارش را خواندند. جالب این بود که به پزشکانی که قبلاً همین گزارش و تصویر ام آر آی را ارائه کرده بودم٬ همگی به اتفاق گفته بودند که: مورد شما نرمال است؛ اما پزشک متخصص مغز و اعصاب نظر دیگری داشت و دستور تست داد و پس از تست تحت مداوا قرار گرفتم.

  قصدم از طرح این موضوع این بود که نظر شما را در این مورد بدانم.
  بنظر شما آیا این صحیح است که عده ای از پزشکان فقط به «گزارش ام آر آی» یا «گزارش رادیولوژی یا سی تی اسکن» اکتفا کنند و به بررسی ی «تصاویر ام آر آی یا تصاویر رادیولوژی یا سی تی اسکن» توجه نکنند؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   بعضی پزشکان نظر رادیولوژیست را که کارش فوق تخصصی اش گزارش نوشتن است بر نظر خودشان ارجح میدانند ولی بعضی دیگر ابتدا انچه خود دیده و با علائم بالینی مقایسه نموده قبل از پیشداوری تشخیص رادیو لوژی را مورد توجه قرار میدهند بعد نظریه گزارش را برای اطمینان بیشتر مورد توجه قرار میدهند، بنظرم مورد دوم بهتر است.

 4. فاطمه می‌گوید:

  با سلام خدمت شما آقای دکتر سیفی
  عرض کنم خدمتتون که می خواستم بدونم چطور می تونم برای پدرم گواهی از کارافتادگی بگیرم البته این گواهی را برای بیمه و مستمری نمی خوام برای مسله دیگه ای نیاز دارم لطفا راهنمای کنید چطور میشه گرفت

 5. محمد احمدی می‌گوید:

  با سلام و خسته نباشید.برادرم 3سال در گیر سرطان غده لنفاوی بود و بعد از پیوند مغز استخوان خدا رو شکر الان خوبه.میخواستم بدونم با 3سال سابقه بیمه از کار افتادگی تعلق میگیرد.متشکر

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   بهتر است با کارشناس بیمه مشورت شود. اگر بیمه تامین اجتماعی هستید برای سابقه کمتر از بیست سال مستمری چندان پرداخت نمیشود.

 6. مصطفی می‌گوید:

  سلام اقای سیفی من پدرم درای بیماری اب سیاه هست هر دو چشم و دوبار مورد عمل قرار گرفته ودنبال از کار افتادگی گرفتن هستم براش 7 سال بیمه داره 55 سالشه
  و من دانشجو هستم و پدرم نمیتونه بره سر کار به همین خاطر خودم دارم تو تاسیسات کار میکنم
  یکی از دوستان گفت برا چشم تنها کار افتادگی کلی نمیدن باید نامه روانشناسی چیزی هم روش باشه
  پزشک چشمش نامه 90 درصد نا بینای داده و اماده فرستادن به کمسیونه اما گفتم دست نگه دارن تا نامه راوان پزشک یجوری جور کنم
  شما نیتونین راه نمای یا کمکی بهم بکنید ممنون میشم
  موفق و سربلند باشید
  مصطفی چمنی فرد

 7. علی می‌گوید:

  سلام وخسته نباشید
  من یک سوال دارم که
  برادرم بیماری شیزوفرنی فرنی گرفته که البته پدرم هم این بیماری و داره
  حدود هفت سال در خوزستان بیمه داره که به خاطر بیماری و رفتارهایی که از خودش نشون میداد با طرح یه نقشه بیرونی کردن حالا چن ماهه آمدیم اصفهان رفت سر یه کار شرکتی که بعد از دو ماه اخراج شد بعد یه کار دیگه انتخاب کرد دو باره اخراجش کردن دکتر گفته ای دیگه خوب نمیشه پسر هر شغل دیگه ای باره وضعیت همینه حالا می خواستم ببینم شامل از کار افتادگی میشه توسط بیمه تامین اجتماعی زن و یه بچه هم داره خواهش میکنم مفصل راهنمایم کنین چون زندگی مون بهم ریخته ممنون

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   در این مورد ابتدا روان پزشک معاج گواهی عدم کارائی مینویسد و شما ازطریق تامین اجتماعی اقدام به از کارافتادگی میکنید، ولی برای موارد با سابقه کمتر از ده سال مستمری چندان تعلق نمیگیرد. شاید از منابع دیگر حمایت بهتری ممکن شود.

 8. علی می‌گوید:

  اگر میشه یه آدرس بدین که خدمت برسم تا راهنمایی کنین

 9. علی می‌گوید:

  سلام ، جناب اقای دکتر اگه دوست داشته باشید من چون با وب و سایت هم اشنایی کمی دارم ، میتونم این متن پایین دیدگاه رو براتون حذف کنم،
  در خدمتتون هستیم

 10. دکتر سیفی می‌گوید:

  اگر بنا به توصیه و گواهی پزشک معالج بتوانید نیم وقت به کار ادامه دهید صلاح خواهد بود، در غیر اینصورت کار دیگر سبک بهتر است دست و پا کنید.

 11. سمیرا می‌گوید:

  سلام آقای سیفی.پدر من مبتلا به دمانس و اسکیزو هستن، شدت فراموشی ایشان هر سال شدیدتر میشود.اما بیمه او را ازکارافتاده نمیداند.لطفا مرا راهنمایی کنید.مگر دمانس درمان دارد که او را رد میکنند؟ چه کار میتوانم انجام دهم؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   این معضل گریبانگیر خیلی ها است متاسفانه علنا در کمسیونها حقوق افراد معلول کلی ضایع میشود. بنظرم اگر از طریق اعتراض و درخواست کمسیون مجدد اگر به نتیجه نرسید بایستی به مقامات بالاتر شکایت کنید

 12. پریسا می‌گوید:

  سلام. همسر من بیماری ام اس داره. توانایی کار کردن زیاد نداره و خیلی ناتوان هستش. آیا به اون از کار افتادگی میدن

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر قادر به ادامه شغلش نیست اصولا بایستی ازکار افتاده شود، ولی از موقعی که بودجه تامین اجتماعی ته کشیده کمسیونها کمتر موافقت میکنند.

 13. سمیرا می‌گوید:

  با سلام.آقای دکتر پدر من دچار دمانس پیشرفته هست و تمام پزشکات معالجش او را از کار افتاده می دانند و نامه از کار افتادگی را داده اند.ایشان حتی نمیتواند کارهای شخصیشان را انجام دهند.اما متاسفانه تامین اجتماعی ایشان را کار افتاده محسوب نمیکند.اگر امکانش هست من را راهنمایی کنید که چه کاری میتوانم انجام دهم.

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   کارشکنی کمسیون تامین اجتماعی معضلی برای واجدین شرایط از کار افتادگی و پزشکان شده بنظرم راهی غیر از شکایت به مقامات قضائی وجود ندارد بهتر است از وکیل دادگستری راهنمائی بگیرید.

 14. محمد می‌گوید:

  سلام آقای دکتر . بنده پدرم حدود 14 سال سابقه بیمه داره و …..
  آیا برای از کار افتادگی اقدام کنم و اگر اقدام کنم در خوشبینانه شرایط چند در صد از کار افتادگی به ایشان تعلق میگیرد؟ با تشکر

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   این موضوع معضل احقاق حق واجدین شرایط از کار افنادگی است، متاسفانه در همه استانها، این کارشکنی را داریم در نهایت، چاره ای جز شکایت از کمسیون به دادگاه عدالت اداری نیست.

 15. رزيتا می‌گوید:

  سلام آقاي دكتر و خسته نباشيد
  من پدرم بازنشسته بيمه تامين اجتماعيه و يه برادر 42 ساله دارم كه سالهاست از بيماري افسردگي حاد و وسواس فكري-عملي شديد رنج ميبره و بيشتر از ده ساله تحت نظر روانپزشكش دارو مصرف ميكنه، يك ماه سابقه بستري در بيمارستان رواني رو هم داره. علنا از كار افتادست و تا به امروز، يك روز هم نتونسته سر كار بره و روانپزشكش هم گفته گواهي از كار افتادگي براش مينويسه.به نظر شما اميد به تاييد كميسيون پزشكي تامين اجتماعي هست تا بعد از فوت پدرم، از مستمري ايشون به برادرم تعلق بگيره؟
  پيشاپيش از راهنمائيتون ممنونم

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   هر بیمار افسرده مزمن شدید که گواهی عدم کارآئی از متخصص داشته باشد اصولا کمسیون بایستی از کارافتادگی وی را تایید کند.

 16. عباس می‌گوید:

  سلام. ایا به حکم تجدید نظر کمیسیون پزشکی میتوان اعتراض کرد؟؟
  برای بار دوم درخواست از کار افتادگی داریم چقدر زمان باید بگذرد از بار اول

 17. ریحانه می‌گوید:

  با سلام.
  پدرم 3 ماه پیش ضربه مغزی شد و خونریزی و له شدگی شدید در مغزش ایجاد شد. الان راه میره و کارهای شخصییشو انجام میده ولی حافظه خوبی نداره و زمانها رو قاطی میکنه و الکی از خودش حرف میزنه و نمیشه به حرفاش اعتماد کرد و از عهده هیچ کار و مسئولیتی برنمیاد و قرص ضد تشنج مصرف میکنه و بشدت اعصابش بهم ریخته است. حدود 4 سال است که بازنشسته است. الان آیا میتونیم گواهی از کار افتادگی بگیریم ؟ و آیا علاوه بر مستمری بازنشستگی میشه مستمری از کار افتادگی هم گرفت؟(مستمری بازنشستگیمون خیلی کمه و منبع درآمد دیگه ای نداریم)

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   با تمرینهای حافطه و مصرف آرامبخش امید بهبودی بیشتری هم هست. با توجه به شدت معلولیت ازکارافتاده تلقی میشود. در مورد حقوق بازنشستگی و مستمری بایستی از منابع آگاه مربوطه پرسجوئی کنید.

 18. سجاد می‌گوید:

  سلام وقت بخیر من سجاد 25 ساله از خرم آباد ک 7 ساله بیمه ام تو نانوایی کار میکنم دچار قوز قرنیه شدید شدم هر دو چشم ک منجر به پیوند قرنیه هر دوچشم شدم و از وقتی عمل کردم توانایی کار در نانوایی رو از دست دادم چون تا مشغول کار میشم هم چشمام سوزش پیدا میکنه هم درد و هم قرمزی و دیدم هم کاهش پیدا کرده میخواستم بدونم آیا با توجه ب اینکه چشم من قوز قرنیه شدید و هر لحظه امکان داره بازم پیوند بشه میتونم ار کار افتاده بگیرم تو رو قرآن جواب بدیدن یه خانواده رو از سردرگمی در بیارن و چه اقداماتی باید انجام بدم ممنون میشم یه جوری با شما تماس بگیرم این شمارمه منه با تشکر 09307478959

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   چنانکه جراح چشم معلولیت دایم تشخیص دهد کمسیون با از کارافادگی موافقت میکند. اگر ازکار افتاده تشخیص ندهد بایستی بکار کم ضرر دیگر مشغول شوید.

 19. سجاد می‌گوید:

  من هر روز چند بار نگاه میکنم لطفا راهنمایی کنید

 20. قدسیه طباطبایی می‌گوید:

  سلام جناب دکتر سیفی من فرزندی دارم 34 ساله دارای بیماری اسکیزوفرنی که در سال 82 یک و نیم ماه سابقه بستری شدن در بیمارستان روانی را دارد و هرجایی می رود برای کار نمی تواند ادامه دهد و اخراج می شود پرونده ای هم در بهزیستی دارد که حدود 5 سال است هزینه بیمه اش را داده اند حال در صدد هستم برایش از کارافتادگی بگیرم لطفا بطور کامل راهنمایی کنید ممنونم.

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   با داشتن در دست داشتن مدارک بیماری و گواهی مبتنی بر معلولیت کامل و دایم از روان پزشک، با مشاور بیمه تامین اجتماعی راهکارهای ممکن را بایستی پرسجو شوید. قوائد و مقررات بیمه را کارشناس مربوطه میتواند توضیح دهد.

 21. سجسجاد می‌گوید:

  سلام آقای دکتر سیفی من 7 سال سابقه کار به دلیل پیوند قرنیه که قوز قرنیه داشتم حالا دیگه توانای کار رو از دست دادم و سوزش و قرمزی و درد همیشگی دارم و به خاطر همین پیوند معافیت پزشکی هم گرفتم حالا هم تمام کارهای مربوط به از کار افتادگی رو انجام دادم و پزشکم گفته بایستی از کار افتاده باشی و الان پرونده داره میره کمیسیون خواستم بدونم آیا باتوجه به کار م ک تو ی نانوایی هست و اینکه معافیت مرتبط با موضوع ک از کار افتادگی دادم آیا به من از کار افتادگی تعلق میگیره لطفا راهنمایی کنید ممنونم

 22. سجسجاد می‌گوید:

  سلام دوباره ببخشید هی پر حرفی میکنم آخه خیلی مهمه میخواستم بدونم من که کارت معافیت پزشکی بخش 13 ماده 22 رو گرفتم آیا این کارت تاثیری واسه از کار افتادگی من داره ؟؟؟و همین اینکه چقد طول میکشه ک پرونده که به کمیسیون رسیده بررسی بشه و به من جهت حضور اطلاع داده بشه ؟؟؟من همونی ک 7 سال سابقه کار تو نانوایی دارم و سال 91 و 95 دو عمل چشم پیوند کردم قوز شدید داشتم !دکتر تو برگه اول ک به بیمه دادم نوشته از کار افتاد محسوب میگردد و اون چند تا برگه هم تقریبا اینجوری و چند تا برگه ک داخل پاکت پلمپ شده از پرونده م تحویل بیمه دادم ک اونا هم دادن به کمیسیون !لطفا منو کامل راهنمایی کنید بازم معذرت واسه پر حرفیم یا علی خدا قوت.

 23. سعید می‌گوید:

  با سلام روز و روزگار خوش
  بنده حدود 11 سال درگیر بیماری هوچکین هستم و در این راه اقداماتی چون پیوند مغز استخوان 44 مرحله شیمی درمانی ، رادیوتراپی انجام دادم از سال 93 و بازگشت بیماری تحت درمان شدید و گران قرا گرفتم امسال نیز طی تجویز پزشک داروی افینیتور و بنداموستین استفاده می شود .
  برای از کارافتادگی کلی اقدام کردم اما طی تشخیص پرونده رد شد به نظر شما چه کنم

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر یک یا دو گواهی عدم کارآئی و ناتوانی دائم برای کار مفید از متخصص دارید میتوانید میتوانید اعتراض دهید کمسیون مجدد در رده بالاتر بایستی ترتیب داده شود.

 24. سام می‌گوید:

  سلام وقت بخیر آقای دکتر سیفی من 12/10 کمیسیون بدوی پزشکی داشتم که با از کار افتادگی موافقت نکرد و توی برگه نوشته مدارک درمانی ارائه شده بررسی و بیمار مورد معاینه قرار گرفت نامبرده به علت بیماری کدورت و نامنظمی قرنیه هر دو چشم و ضایعات شبکیه و چسبندگی داخلی چشم چپ کاهش دید چشم ضعیفتر (بهترین دید اصلاح شده در حد 0 یا کمتر از 3 متر )و کاهش دید چشم بهتر (بهترین دید اصلاح شده در حد 2/0) طبق کد C02 -059 از صفحه 44 کتابچه تعیین درصد نقض عضو به میزان کمتر از 66 درصد از کار فتادگی داشته و از کار افتادگی کلی نمی باشد !سوال آیا در صورت اعتراض راه به جایی میبرم ؟ممنون

 25. سام می‌گوید:

  آقای دکتر چطور میتونم با دکتر ک آشنا به امور کمیسیون چشم پزشکی مشورت کنم از کجا میتونم باهاشون ارتباط برقرار کنم!

 26. لیلا می‌گوید:

  سلام.من یه فرهنگی با ۱۱ سال سابقه هستم. من از اول شهریور سال ۹۵ دچاری بی حسی اندامها و عدم تعادل شدم.نمیتونم خوب راه برم و بنویسم و حتی دکمه ی لباسمو هم نمیتونم ببندم. ابتدا تشخیص سندرم گیلن باره دادن. بعد گفتن cidp مزمن دارم. نوروپاتی مزمن. بعد از یکسال بهبودی نداشتم و فهمیدم دچار سرطان بدخیم سینه شدم و عمل ماستکتومی انجام دادم و اکنون در حال شیمی درمانی میباشم. وضعیت بیحسی دست و پاهام هم بدتر شده. حالا میگن دچار سندرم pns شدم. وضعیت از کارافتادگی و حقوق و مزایای من چطور میشه؟ حکم من الان دو میلیون تومان میباشد. لطفا راهنماییم کنید. مرسی

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   از صمیم دل شفای شما را آرزومندم. در مواردی قبل از اینکه بیماری سرطان خودش را نشان دهد علائم دور دست مثل نوروپاتی ظاهر میکند با درمان بیماری اصلی عارضه فرو کش میکند. هم باز نشستگی و هم تامین هزینه با حمایت بیماری خاص و بیمه تکمیلی بایستی کمک تان کند

 27. دکتر سیفی می‌گوید:

  تحت این عنوان سوالی ثبت نشده است. مطالب محرمانه سوالات در سایت ثبت نمیشود.

 28. دکتر سیفی می‌گوید:

  مطلبی در جستجو یافت نشد.

 29. رامین می‌گوید:

  با عرض سلام اقای دکتر پدر من ۱۵ سال تو بانک به عنوان شرکتی ……. یعنی بهم ریخته کلا پرونده ی پزشکیم داره آیا میشه اینو از کارفتادگی گرفت
  خواهشن جواب من و بدین ممنون میشم
  ارزوی سلامتی برای شما و خانواده

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر پزشک معالج عوارض مغزی را در حد شدید و غیرقابل جبران گواهی کند و دوره درمان را خاتمه یافته و معلولیت را دایم بنویسد کمسیون با از کار افتادگی موافقت میکند.

 30. مجتبی می‌گوید:

  سلام
  من یک سوالی داشتم، آیا کمیسیون پزشکی بیمه تامین اجتماعی چند تا بیماری رو تجمیع میکنه برای درصد از کارافتادگی یا نه نظرش رو فقط روی یک بیماری می دهد، من مادرم بیمه قالب بافی دارند، جراحی دیسک کمر و کانال نخاعی کردند و پلاتین گذاشتند پزشک از کار افتادگی کلی نوشته ولی کمیسیون قبول نکرده و همینطور قبلا آرتروز شدید زانو و دیسک گردن هم داشت که برای هر دو موردش هم گواهی پزشک داریم که از کارافتادگی کلی نوشته البته برای آرتروز چند سال پیش رفتیم کمیسیون رد کرده بود، حالا میخوام ببینم به دیوان عدالت شکایت کنیم چون در کمیسیون جدید سوابق قبلیش بررسی نشده، امکانش هست بتونیم از طریق دیوان عدالت به نتیجه برسیم یا بتونیم به عنوان بیماری حرفه ای اثبات کنیم حداقل ازکار افتادگی جزئی بگیریم، اگر در این مورد اطلاعاتی دارید ممنون میشک راهنمایی کنید؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   آرتروز و دیسک هر دو در تایید ناتوانی از یک نوع زمینه تخصصی یعنی ارتوپدی است متاسفانه کمسیون تامین اجتماعی در این مورد حق خیلی از بیماران را ضایع میکند از پیگیری شکایت نمیدانم تا چه حد میتوانید نتیجه بگیرید

 31. مریم می‌گوید:

  سلام
  همسر من براثر حادثه کاردچار ضربه مغزی شده است جمجمه اش را عمل کرده اندوحال نه تعادل دارد نه قدرت صحبت کردن ونه قدرت راه رفتن وکنترل اعصاب ندارد لکنت زبان صحبت میکندوتشنج هم دارد ایا از کار افتادگی بهش تعلق میگیرد؟

 32. دکتر سیفی می‌گوید:

  با گواهي معلوليت از پزشكان معالج مراجعه مجدد به كمسيون بعمل آيد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 4 = دوازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>