تشنج بعلت سوء مصرف ترامادول

در دو سال اخیر 18 بیمار بعلت سوء مصرف ترامادول یا قطع مصرف این دارو مراجعه نموده اند. این افراد مردان 18 تا 33 ساله بودند که در 9 مورد تشنج منتشر شدید به فاصله حدود 2 ساعت پس از مصرف 3 تا 10 قرص ترامادول 100 میلی گرم پدید آمده بود. این افراد بطور گاه و بیگاه در گذشته ترامادول مصرف می کردند ولی به ترامادول اعتیاد نداشتند. در 7 نفر دیگر به دنبال یک یا دو روز قطع ترامادول، تشنج ظاهر شده بود. این افراد روزانه سه تا بیست قرص ترامادول را حداقل بمدت 3 ماه مصرف کرده بودند. دو مورد دیگر که بدنبال مصرف مقادیر زیاد ترامادول با وقفه تنفسی و مرگ مغزی در بیمارستان بستری بودند ویزیت بعمل آمده بود.

امروزه هر بیمار جوان که با تشنج بدون علت مشخص مراجعه کند یا دچار شوک و وقفه قلبی تنفسی بشود در وحله اول سوء مصرف یا قطع ترامادول را باید در نظر گرفت. متاسفانه تهیه این داروی فوق العاده خطرناک و اعتیادآور، بطور آسان برای افراد عادی ممکن بوده و از آن بعنوان تفنن یا جایگزین سایر مواد اعتیادآور استفاده می کنند.

ترامادول

هیدروکلراید ترامادول پودر سفید کریستال تلخ بی بو است. در کشورهای غربی مخلوط ترامادول 5/37 میلی گرم با آستامینوفن 325 میلی گرم تحت نام Ultracet مورد مصرف است. این دارو از ترکیبات اوپیوم بوده بصورت سنتتیک تهیه شده است. اثر آن روی مراکز عصبی بوده، با قرار گرفتن روی گیرنده های اوپیویید مغز از باز جذب سروتونین و نورآدرنالین جلوگیری می کند. مثل سایر ترکیبات تریاک علاوه بر اثر ضد درد باعث گیجی، خواب آلودگی، تهوع، یبوست، تعریق و خارش می شود. با خوردن 100 میلی گرم ترامادول سطح خونی دارو در دو ساعت به حداکثر می رسد. حدود 20 درصد ترامادول به پروتئین خون بسته می شود. 30 درصد ترامادول بصور تغییر نیافته و 60 درصد آن بصورت متابولیتهای شکسته شده در کبد از راه ادرار دفع می شود. در 7 درصد مردم بعلت کمبود نهادی آنزیم سیتوکروم میزان شکسته شدن دارو ضعیف بوده و سطح خونی دارو 20 درصد بیش از میزان مترقبه است. داروهایی مثل فلوکستین و آمی تریپ تیلین که مانع فعالیت آنزیم سیتوکروم می شوند شکسته شدن دارو را از این طریق کم می کنند. مصرف همزمان داروهای مهارکننده بازجذب سروتونین و مهارکننده منوآمینواکسیداز موجب تشدید عوارض دارو و گاها سندرم سروتونین می گردند. نیمه عمر دفع دارو 5 تا 6 ساعت بوده در افراد با نارسایی کلیه و کبد و افراد پیر مقادیر کمتر دارو قابل تحمل است. موارد مصرف ترامادول برای تسکین درد به مدت کمتر از 5 روز و به مقدار 50 تا 100 میلی گرم هر 8 ساعت تجویز می شود.

موارد منع مصرف:

در افراد با سابقه حساسیت به ترامادول و ترکیبات تریاک، و نیز مواردیکه بیمار هرگونه مسمومیت اعم از الکل، خواب آورها، مسکن ها، داروهای روان گردان و ضد افسردگیها داشته باشند نباید تجویز گردد.

خطرات مصرف ترامادول

تشنج: حتی با مصرف مقادیر درمانی دارو، تشنج در بعضی افراد مشاهده می شود. با مقادیر بیشتر دارو احتمال بروز تشنج بیشتر است. مصرف توام آن با مهارکننده های باز جذب سروتونین (فلوکستین و سیتالوپرام) و ضد افسردگی های سه حلقه ای (ایمی پرامین، نورتریپ تیلین و آمی تریپ تیلین) و دیگر ترکیبات سه حلقه ای ( پرومتازین)، ترکیبات تریاک، مهار کننده های منواکسیداز (ترانیل سیپرامین)، و نورولپتیک ها احتمال تشنج را افزایش می دهند. در افراد با سابقه صرع، افراد مصدوم ضربه سر، بیماران با اختلال متابولیسم و عفونت های مراکز عصبی و موارد قطع الکل و مواد مخدر، در صورت استفاده از ترامادول احتمال بروز تشنج بیشتر می شود. در صورت درمان مسمومیت ترامادول با نالوکسان هم احتمال بروز تشنج افزایش می یابد.

واکنش آنافیلاکسی

حمله خطرناک و گاهاً کشنده با مصرف اولین دوز دارو حتی به مقدار کم گزارش شده است. علائم مختلف  حساسیت از قبیل اسپاسم برونش، آنژیوادم ، آبریزش و خارش و تورم چشم ها و صورت، نکرولیزاپیدرمال سمی و سندرم استیون جانسون مشاهده می شود. این افراد اغلب سابقه حساسیت به کدئین دارند.

دپرسیون تنفسی

تجویز ترامادول به افراد با نارسایی تنفسی و تجویز توام آن با مواد بیهوشی و الکل موجب دپرسیون تنفسی می گردد. در این موارد درمان نالوکسان با رعایت احتمال خطر تشنج بعمل می آید. ترامادول در موارد ضربه سر ، بعلت ایجاد اختلال عمل مرکز تنفسی و با تولید میوز مشکلات بیشتری در کنترل و درمان پدید می آورد.

بیماران سرپایی با مصرف ترامادول در رانندگی و انجام کارهای حساس دچار مشکل می شوند و در مواردیکه مصرف الکل محتمل است نبایستی تجویز شود.

عوارض قطع دارو

با قطع ناگهانی دارو علائم اضطراب، تعریق، بیخوابی، تهوع و لرز، اسهال، درد و گرگرفتگی، ترس و بیقراری، و گزگز انتهاها پیش می آید. لذا قطع دارو باید بتدریج صورت گیرد.

اعتیاد

مصرف ترامادول موجب وابستگی روانی و جسمی شبیه اعتیاد به تریاک می گردد. ترامادول نباید به افراد معتاد و یا با سابقه مصرف ترکیبات تریاک داده شود.

مسمومیت ترامادول

خطر عمده مصرف بیش از حد دارو در افراد معتاد مشاهده می شود که موجب دپرسیون تنفسی و مرگ می گردد.

مصرف ترامادول در افراد مبتلا به صرع

بیمارانی که تحت درمان کاربامازپین هستند از طرفی ترامادول به سهولت در کبد متابولیزه و بی اثر شده و از طرف دیگر صرع را تشدید می کند.

عوارض ترامادول در حاملگی مشخص نشده است لذا در دروان حاملگی و شیردهی نباید تجویز بشود.

این نوشته در تخصصی, عمومی ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

3,711 Responses to تشنج بعلت سوء مصرف ترامادول

 1. sara می‌گوید:

  دکتر ترامادول قوی تر است یا قرص B 2??

 2. مهران می‌گوید:

  سلام.من دوساله روزی یک ربع ترامادول 200 میخورم میخواستم ببینم واسم ضرر داره.

 3. sara می‌گوید:

  دکتر چن روزی می شه ترامادول ترک کردم ولی اصلا حال خوبی ندارم عرق سرد می کنم استرس دارم و درد عضلانی دارم باید چه کنم؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   با اراده و فعالیت چند روز دوام بیاورید اگر نشد درمان غیر مخدر با راهنمائی حضوری پزشک دریافت کنید.

 4. امید می‌گوید:

  سلام اقای دکتر من ۳ساله ترامادول مصرف میکردم که حاصلش ۲بار تشنج بوده الان ۵روزه که پاکی دارم ولی شب ها از سندروم پای بی قرار اصلا خوابم نمیبره که ۴روزه نخوابیده ٫چیکار باید بکنم لطفا منو راهنمایی کنید؟؟؟؟!!!!
  دکتر هم رفتم دارو گرفتم ولی فایده ای نداره بهم ژلوفن و هیوسین و ب۱ ۳۰۰ داده
  لطفا هرچه سریع کمکم کنین

 5. sara می‌گوید:

  دکتر ایا گل چاق می کنه و سوال دیگه اینکه اگه گل رو با ترامادول استفاده کنم چی میشه؟

 6. علي می‌گوید:

  دكتر با سلام من الان متادون خوردم يكم اضافه خوردم چكار كنم تا اثرش از بين بره و تشنج نكنم؟؟؟اگه ميشه سريع پاسخ بدين واسه الان ميخام

 7. مهسا می‌گوید:

  سلام اقای دکتر .من نامزدم خیلی وقتها ابریزش بینی میگیره و چشماش قرمز میشن ..متلا وقتی که از خواب بیدار میشه یا وقتی یهو بهش استرس وارد میشه …ممکنه اعتیاد داشته باشه ؟؟؟خودش گفت که پنج سال پیش یه دونه ترامادول خورده و تشنج کرده ،چون حساسیت داره ،و از اون موقع تا حالا زیر نظر دکتر مغز و اعصاب هستش و داروی اعصاب مصرف میکنه و البته سیگار هم میکشه هرروز …همچین چیزی ممکنه ؟؟؟؟

 8. مهراد می‌گوید:

  سلام
  دکتر من هفت سال هست ترامادول میخورم،هرکاری کردم نتونستم ترک بکنم،شرایط زندگیمم جوریه ک همینکه معتاد ب شیشه و چیزای دیگه نشدم خیلی خوبه.الان چند روزه پرش عضله گرفتم.تو سرم آشوبه.حال خوشی ندارم و معده درد های خییییلی شدید دارم هروقت ک مصرفمو کم میکنم،معده درد بیچارم میکنه.شما میتونین کمکم بکنید؟بخدا الان کتو دارم اینو مینویسم گریه دارم میکنم.فقط25سالمه و از18سالگی مصرف میکنم .توروخدا بگید الان این پرش عضله و تپش تند قلب من و این آشوب تو سرم چطوری درمان میشه
  ممنونم

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   هرچه مدت و مقدار درمان طولانی باشد مشکل سختتر خواهد بود بهتر است تحت نظر متخصص با درمان غیر مخدر ترک اعتیاد کنید.

 9. سهراب مهدیزاده می‌گوید:

  ببخشید من روزی ده تا ترامادول 200 مصرف میکنم سه ماه هستش ایا یهو قطعش کنم تشنج میکنم یا باید اروم اروم ترکش کنم؟

 10. مری می‌گوید:

  سلام اقای دکتر من روزی 500 میل ترامادول مصرف میکنم اون هم در طول روز از 7 صبح تا 7 عصر مشکلی دارم اینه صبح ها از خواب که بیدار میشم کوفتگی دارم و خواب های بد میبینم ایا بخاطر مصرف ترامادوله؟یعنی دوزی که مصرف میکنم جوابگو نیست وبدنم بیشتر نیاز داره؟ حالا اینجوری باشه ترکش که خیلی سخته میتونم در طول 2 هفته ترک کنم؟ 1 ساله مصرف میکنم

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   بعید است با این مقدار مصرف بتوانی بدون راهنمائی درمانگر ترک بکنید بهتر اس داروهای غیر مخدر تجویز کنند

 11. سپیده می‌گوید:

  سلام دکتر تشنج به علت قطع ناگهانی قرص آرامبخش میتونه اتفاق بیفته ؟
  من چند شب پیش به علت قطع دارو بدنم میلرزید و دست و پام منقبض شده بود تا چند روز پرش های ریز عضلانی داشتم . ممکنه تشنج بوده باشه ؟ الان قرص ترک کردم ممکنه دوباره یه زمانی اون حالت رخ بده ؟ چون هنوز موقع خواب دست و پای چپم بی حس میشه
  تشنج که به علت قطع دارو باشه خطرناکه و ادامه پیدا میکنه ؟
  البته تو ام آر آی چیزی نبود

 12. سارا می‌گوید:

  سلام دکتر من الپرازولام مصرف میکردم یه دفعه قطع کردم یه شب حالم بد شد بدنم میلرزید و دست و پام منقبض شده بود تا چند شب پرش ریز عضلانی داشتم و شبها موقع خواب سمت چپ بدنم بی حس میشد
  ممکنه تشنج کرده باشم ? الان قرص رو ترک کردم .
  ممکنه دوباره اون حالت پیش بیاد ?
  و تشنج به علت ترک دارو خطرناکه و اسیب های دایمی داره ? ممکنه ادامه پیدا کنه ?

 13. مجید می‌گوید:

  سلام دکتر من پنج سال مصرف میکنم سه ماه پیشتشنج کردم دو ماه بعدش تکرار شد الانم کامل با کم کردن ترک کردم حدود سه هفته هست کاملا ترک کردم الان میخاستم بدونم ممکنه باز تشنج کنم چون من رانندگی زیاد میکنم میترسم باز دچارش بشم

 14. علی می‌گوید:

  سلام.من حدود یکماه و نیم پیش عرض 15 روز دوزم به 800 رسیده بود..15روز مصرف نداشتم و یکهفته پیش دوباره با دوز 400 روز اول و 600روز دوم و 800 روز سوم..روز سوم ک دوزم 800 بود تشنج کردم..علتش چی میتونه باشه؟

 15. paria می‌گوید:

  سلام آقای دکتر من میخوام یه داستان بنویسم درباره مصرف ترامادول و خودکشی با ترامادول
  که کاملا جنبه ی علمی داره
  اگه میشه به سوالاتم جواب بدید:
  اگر یک فرد هجده ساله که دوماه ترامادول مصرف کرده :
  ۱_ آیا اعتیاد در آزمایشش دیده میشه ؟
  ۲_ اگر چهل تا ترامادول ۵۰۰ بخوره چی میشه؟؟ دوزش رو در داستان چقدر بنویسم در صورتی که فقط به کما بره در مدت چند هفته؟!
  ۳_ چه مدت باید در کلینیک بستری باشه و چه جوری مورد درمان قرار میگیره؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید تا من بتونم داستانم رو واقعی تر بنویسم

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   جواب سوال اول مثبت است، مصرف دوز با آن حد کشنده است مرگ سر و خاموش یا خفگی با تشنج میدهد. اگر از مرگ مغزی نجات یابد ممکن است سالها در کوما باشد. جواب سوال آخر خودش یک کتاب مبحث است. داستان نویسی در این زمینه نیاز به مطالعه و مشاهدات نزدیک موارد چند ساله دارد.

 16. علی می‌گوید:

  سلام جناب دکتر
  اول باید از شخص شما تشکر ویژه بکنم که در این جامعه ای که پول حرف اول را میزنه شما به طور کاملا رایگان به هموطن هاتون کمک میکنید
  مساله ای که باهاش درگیرم 1 ساله ….ارشد مهندسی عمران گرفته

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   بدون هیچ هزینه و هیچ مشکل و هیچ خطر میتوانی در عرض یکی دوهفته کم کرده قطع بکنی کافی است اراده بکنید.

 17. شایان می‌گوید:

  سلام خسته نباشید…
  دکتر من کمتر از یک ماهه که روزی دو عدد قرص ترامادول دویست مصرف میکنم الان میخوام ترک کنم ولی ترس از خماریش داریم…
  شما چه راهی پیشنهاد میکنی برای کاهش خماری و درد؟
  باتشکر

 18. sara می‌گوید:

  خواهشا ترامادول مصرف نکنید دوستان من1ساله مصرف می کردم و مجبور شدم مواد دیگری مصرف کنم ولی الان ترک کردم و حداقل 40 روز یا بیشتر طول می کشه از بدنتون بره بیرون
  زندگیتونو ازتون می گیره :)

 19. عاطفه می‌گوید:

  سلام دکتر من حدود ۱سال هر روز گل و حشیش و تریاک و الپرازولام مصرف میکردم ۶ماه پیش با حدود ۲۰خشاب آلپرازولام ۱ و کلی قرصای دیگه که نام هاشون در خاطرم نیست خودکشی کردم ۱۰ روز کما بودم . بعد از ترخیص دکتر برام قرص ضدجنون تجویز کرد وقتی میخوردم توهم میزدم هیجا و هیچکسو نمیشناختم شب دوم که خوردم تشنج کردم و باز ۱۰روز بستری شدم برام لوبل لوتیراستام۱میلی تجویز کرده و الان هر ۱۲ ساعت میخورم . الان با وجود مصرف لوتیراستام، مصرف شراب و ابجو و حشیش هم باعث تشنج میشه؟؟؟

 20. Asal می‌گوید:

  سلام خسته نباشید .من یه برادر بیست ساله دارم که ترامادول مصرف میکنه چند ماهیه دچار تشنج شدید در خیابان و وقتی سوار موتور سیکلت یا درحین رانندگی با ماشین هست میشه اوایل خیلی با فاصله های طولانی تر تشنج میکرد ولی یک هفته است که به طور متوالی اونم با فاصله یک روز میشه؟دکتر هم نمیاد باهام توروخدا بهم کمک کنید به نظرتون چیکار میتونم براش بکنم. اعتیاد پدرم هم باعث شده که اصلا به حرفش گوش نده .تشنج میکنه درحین صحبت با تلفن.نمیدونم چیکار کنم؟ممنون میشم کمکم کنید

 21. هانیه می‌گوید:

  سلام‌اقای دکتر خسته نباشین
  من نامزدم قبلا با مصرف یه قرص دچار تشنج شد ینی فک کنم ترامادول خوردا بود.
  امروز تقریبا بعد۷ ماه توی خیابون دچار تشنج شد و افتاد تووی پیاده رو.
  من نمیدونم باز قرص خورده بود یا کلا مشکل داره و حمله بهش دست میده.توی بیمارستان ازش خون گرفتن. توی ازمایشش مشخصه اگ قرص مصرف کرده باشه؟
  کلا همش چشاش قرمزه ولی از یطرف عین جغده شبا بیداره صبحا میخوابه.همکارمم هشت وقتی بش میگم جرا چشاات قرمزه میگ از کم خوابیه . هی ام چای نباات میخوره.

 22. سامان می‌گوید:

  دکتر اگر کسی ترامادول بخوره و علائم تشنج داشته باشه و اورژانس هم نباشه یا دور باشه آیا با دوغ و نشستن زیر دوش خنک میتونه کمک کنه ک اثرش از بین بره؟

 23. هادی می‌گوید:

  سلام اقای دکتر من بعد از دوسال مصرف ترامادول ب یک جا کنار گذاشتم اما الان حدود بیست روز نمیتوانم بخوابم چیکار کنم توروخدا کمک کنید

 24. پویا می‌گوید:

  سلام دکتر من سه ماه پیش یک هفته ترامادول مصرف کردم از روزی ۳قرص ۲۰۰ شروع کردم اخرش ۷تا قرص ۲۰۰ در روز بود موقع اخرین مصرف حالت خفگی تنگی نفس بهم دست داد بردنم اوژانس از اون موقع شبا موقع خواب استرس خفگی بهم دست میده لطفا کمک کنید راستش قبل مصرف ترامادول الکل مصرف میکردم

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر با قطع الکل و ترامادول و مواد ارز هرذ نوع باز استرس ادامه داشته باشد مدتی درمان اضطراب لازم خواهد بود.

 25. Ali می‌گوید:

  سلام دکتر.کسی که ۱۵ تا قرص ترامادول در روز میخورده، چطور میتونه ترک کنه؟؟

 26. محمد می‌گوید:

  سلام من هفته ای یک ونصف ترامادول مصرف میکنم بعد ۳سال احتمال تشنج هست یانه

 27. کاظم می‌گوید:

  سلام دکتر من سه بار تشنج داشتم با ترامادول دفعه اول با ۷ تا ۲۰۰ دفعه دوم با سه تا وبار اخر با ۴ تا ۲۰۰ الان واقعا میخوام بذارمش کنار ولی میدونم نمیتونم بخوابم ایا مصرف قرص کلونازپام ۱ باعث تشنج میشه یا ن مشکلی نداره

 28. محمد می‌گوید:

  سلام من ۱ ساله ترامادول مصرف میکنم و دوزم بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ است
  مساله ای که هست چند روزه احساس تنگی نفس دارم
  و شبا با بند امدن تنفس از خواب میپرم
  و بدنم حساس شده با یه کنش کوچیک مثل خوردن یه چیز به پام یا فک کردن به یه چیز خاص واکنش نشون میده مثلا پام میپره و در خواب هم پرش دارم
  این عوارض مصرف ترامادول هست یا استرسی که دارم؟
  هزینه درمانم بالاست؟ چون سربازم نمیتونم پول زیادی خرج کنم منتظرم چیکار کنم که هم ترک کنم هم این علائم از بین بره

 29. saraw می‌گوید:

  سلام دکتر من چند ماهی میشه ترامادولو ترک کردم ولی عادت ماهانم نامنظم شده و در روابط جنسی مشکل دارم چیکار باید بکنم؟؟

 30. saraw می‌گوید:

  دوستان بهترین راه ترک ترامادول مصرف گل جایگزین ترامادول است که ترک گل راحته من خودم اینطوری ترک کردم و الان چند ماهیه که پاکم

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   گل که به گل ماری جوانا اطلاق میشود اعتیاد آور نیست ولی در افرادی تحریکات روانی و ظاهر شدن شیزوفرنی نهفته را باعث میشود. بهترین روش ترک ترامادول ترک بدون هیچ جایگزین است

 31. شیما می‌گوید:

  سلام دکتر خواهشا جواب بدین…یکی از اقوام ما سه چهارماهه ترامادول مصرف میکنه..اولش ترامادول۱۰۰ مصرف میکرد بعد یه مدت یه روز عصر رفته ترامادول ۲۰۰گرفته مصرف کرده اونم دوازده تا…شبش تشنج کرده(قبلاهم دوبارسابقه تشنج داشته اما نه اینطوری)..بعد تشنج ک به هوش میاد به پدرومادرش وهمسرش حمله میکنه جوری که اصلا نمیشناستشون درنتیجه این حمله پدرخودشو به قتل میرسونه ازخونه میزنه بیرون وبه بعضی ازمردم هم که بیرون هستن حمله میکنه…وبعد برمیگرده خونه میخوابه..بعدیه ده دیقه ک بیدارمیشه اصن هیچی یادش نیس میگه من پدرخودمونکشتم من بیرون نرفتم…ب نظرتون ازعوارض خود ترامادوله یاچیز دیگه ای هم مصرف کرده باهاش؟؟

 32. مهدی می‌گوید:

  سلام دکتر من ی بار سه تا قرص ترا ۲۰۰ خوردم و تشنج کردم؛اسن داستان گذشت و بعد چند ماه بیست تا ترا ۲۰۰ رو با هم ب قصد خودکشی خوردم ک بعد از پنج دقیقه از هوش رفتم و وقتی چشامو باز کردم تو بیمارستان بودم و فهمیدم ک تشنج کردم؛سوالم اینکه ک الان اگه از قرصای تاخیری ک توشون ی درصدی ترا دارن استفاده کنم ایا امکان داره ک باز تشنج کنم؟؟ممنون میشم اگه جواب بدین

 33. امیر از قم می‌گوید:

  سلام خسته نباشین .همسرم ترامادول استفا‌ده میکرد دو سه باری ترک کرد.ولی دوبا ه این کارو شروع کرد تا یه بار تشنج کرد.تو ترک ازb2 دیدم استفاده میکنه ازش گرفتم .البته در کنار این کار حشیش هم استفاده میکرد الان که تو ترک هست داره حشیش یا به قول خودش سیگاری استفاده میکنه.تو رو خدا دکتر راهنماییم کن بزارم حشیش کشیدنو انجام بده یا نه.من چطوری میتونم ذهنشو پاکسازی کنم

 34. سجاد می‌گوید:

  سلام.من امروز ظهر یک دونه ترامادول ۱۰۰ خوردم.الانم فقط خواب الودگی دارم.البته خواب الودگیم زیاد نیس.الان میخوام بخوابم میترسم اُوردُز کنم‌به نظر شما بخوابم امکان مرگ وجود داره؟اینم بگم که مصرف ترامادول بار اولم بود.چکار کنم الان،بخوابم مشکلی پیش نمیاد لطفا زودتر جواب بدید؟

 35. Nadia می‌گوید:

  سلام خسته نباشید
  دختر ۱۸ ساله ای هستم قصد دارم یه بسته ترامادول ۲۰۰ بخورم…دفعه اولم هست و قبلا سابقه استفاده از این دارو یا الکل رو نداشتم..اتفاقی برام میفته؟

 36. پوریا می‌گوید:

  سلام دکتر من 7 سال پیش ترامادول مصرف میکردم واخرین بار تشنج شدم. الان دوباره شروع کردم سه ماهی هست مصرف دارم روزی دوتا 200 ایا همین روند باعث تشنج میشه اگه دوزم بالا نره. اگه قطع مصرف کنم چی احتمال تشنج هست

 37. مجتبی محمودی می‌گوید:

  سلام من زمامی که به کارگری مشقول شدم میدیدم خیلی خسته میشم بعد از ظهر پاهام درد میگرفت شب کمرم درد میگرفت خسته کننده اذیتی بعد با همین فارما شیمی ۱۰۰ضعیف شروع کردیم دیدیم یک دونش از این صبح تا فردا صبحش شادم بی دردم چایی زیاد میخوردم اهنگ حال میداد گوش میدادم کلا همینجوری رفت که دو سه سال شد مصرفم اخراش رسید به ۲۲۵قرمز یا سفید اولاش خوب بود بازم اخر دیگه مصرفم طوری بود که از خواب صبح بلند میشدم دوتا دویست ظهر دوتا غروب دوتا شب هم ساعت نه یکی یا دوتا پنج تومن هم در روز شیره میکشیدم روش جایی رسیدم که یه بار فقط میخاستم اون حسه رو بده که نمیداد بر عکسش خواب میشدی یه بار خوردم خوابمون گرفت داشتیم راه میرفتیم تشنج کردم که ده دقیقه چشمام بسته بوده وو عضلاتم هم خشک شده بوده من فقط یادم میاد سرم چصل کرده بودن چشمام باز شدو پرستار گفت چشماش باز شده نگران نباشین من همش بخاطر مشکل ضعیفی بدنم برای کار به این سو رفتم اصلا عاقبتشو ندیدم اخراش با خودم میگفتم چه کنم بکجا میرسم که تشنج گرفتو تا یک سال کار نکردمو ترک بودم بعدش رفتم سر کار زورم کم بود هیچی وقتی ساعت دو بعد از ظهر میشد پاهام درد میگرفت کلی هم خوابم میگرفت نمیدونم چرا اخه باز العان یکم فارما شیمی چهار خط ۱۰۰میگیرم بعد چهارتاش میکنم یه دونه رو یکیش صبح بیداویم یکیشم غروب العان همینم دارم پس قطع میکنم چون بعد از اون تشنجم مغزم دیگه تحمل زیاد نداره همینم فشاره کسی میدونه من باید به کدوم دکتر برم برای درد ضعف کاری بدنم و همین خواب الودگیم سر کار

 38. خشایار می‌گوید:

  اقای دکتر لطفا زود جواب منو بدین من و دوستم چند بار ترامادول مصرف کردیم دوز شو بالا بردیم که به ۳ نیم ۲۲۵ رسید بد من قطعش کردم یه دو هفته بود نخوردم اما چند شب قبل یکی خوردم دل درد شدیدی گرفتم حالم خیلی بد شد بیرون روی گرفتم هرچی میخورم بالا میارم دکتر هم رفتم هنوز خوب نشده لطفا بگید چیکار کنم گفتن تی زمان خوب میشه و سروم زدن بهم هنوز دل درد شدید دارم و نمی دونم چی بخورم چیکار کنم

 39. اکبر می‌گوید:

  سلام خدمت دکتر عزيز و محترم سوال من اينه که اگه کسي به مدت 4 سال ترامادول روزي 100 ميلي گرم مصرف کنه و هيچ تشنجي نداشته باشه ميتونه ترامادولو ترک کنه؟؟و ايا اين مقدار تشنج مياره؟؟

 40. آیدا می‌گوید:

  سلام خوب هستید؟ یه سوال دارم از خدمتتون.
  یکی از اقوام ما ترامادول مصرف میکرد که ترک کرد و به مدت تقریبا ۲۰ روز اصلا مصرف نکرد. بعد دوباره ۳ تا قرص ۲۰۰ را باهم مصرف کرد و دچار تشنج شدید شد. الان ترک دوبارش سخته؟؟ و چند روز طول میکشه؟ به شدت دچار استرس و تنگی خلقه . ممنون میشم راهنماییم کنین که چه کمکی میشه بهش کرد؟

 41. اريان می‌گوید:

  با عرض سلام و خسته نباشيد …
  ايا پرش عضله پس از مصرف ترامادول تشنج ميوكلونيك به حساب ميرود يا صرفا واكنش سيستم عصبي قبل از بروز تشنج ميباشد ؟
  و اينكه ايا اين اختلال باعث مرگ سلولي ميشود يا خير .
  با تشكر

 42. صالح می‌گوید:

  سلام آقاى دكتر من حدود ١٠ سالى هست كه مصرف ميكنم فقط ترامادول ١٠٠ الان سه چهار ساليه كه دوز مصرفم خيلى بالازرفته در روز بين ٢٠ تا ٣٠ تا قرص ميخورم نه بصورت يكجا به تناوب ميخوام ترك كنم اگه ممكنه راه نمائيم كنيد يا اگه ممكنه آدرس بديد حضورى خدمتتون برسم چون به خاطر كارم امكان رفتن به مراكز ترك اعتيادو ندارم بازم متشكرم

 43. رضا می‌گوید:

  سلام خسته نباشید جناب دکتر ، من یک جوان 28ساله هستم، 2ساله که ترامادول مصرف میکنم اولش از نصفه شروع شد تا الان رسیده به 6تا در روز، دوتا صبح، ظهر، غروب

  یک سال پیش یکبار تشنج کردم
  ولی بدلیل مشکلاتی که داشتم نتونستم ترکش کنم
  ولی الان میخوام ترک کنم، اراده این کارو دارم، فقط راه و روش ترک رو بهم بگید
  یک دنیا سپاس گذارم…

 44. Shahyad می‌گوید:

  سلام آقای دکترمن هرسال به خاطرشرایط کاریم دوماه مجبورم ترامادول ۲۰۰ روزی یک عدداستفاده کنم الان مدتی که استفاده نمیکنم شبها دلهره واظطراب شدیددارم وشبها خوابم نمیبره به نظرشماچیکارکنم خیلی درعذابم ممنوک

 45. مهدی موسوی می‌گوید:

  سلام خسته نباشید. دوست من یه هفته ای میشه ک با ترامادول اشنا شدع. خودش گل مصرف میکنه جدیدا قبل مصرف گل یدونه ترا دویست یا دویست و بیست و پنج میخورع. رفته بوده مسافرت و دسترسی ب گل نداشته برا همین شب گذشته یه ترا دویست میخورع نیم ساعت بعدش یه نصفه از ترا دویست رو میخورع دو ساعت بعدش یه ترا دویست دیگه میخورع امروز بهم زنگ زد گف ک مشکل بینایی براش پیش اومده و دچار تاری دید شده. میخاستم بدونم موقتیه یا نع

 46. علی حسین می‌گوید:

  سلام اقای دکتر من ۱ سال است ترامادول مصرف میکنم و مصرفم اینگونه است دوتا ۲۰۰ صبح یه ۲۰۰ ظهر از عصر تا شب هم دوتا ۲۰۰ یعنی روز ۶تا ۲۰۰ بنظر شما خودم میتونم ترک کنم مثلا یهو کنار بذارم یا طی ۱ ماه کم کنم
  سوال دیگه هم دارم تروخدا جواب بدین ایا به راونپزشک مراجعه کنم میتونه کمکم کنه که بدون علائم ترک اینو بذارم کنار؟ کارم خیلی حساسه و اگه بفهمن مصرف میکنم از اداره اخراج میشم فقط میخوام بدونم راهی هست که بدون اینکه کسی متوجه بشه و خودم اذیت بشم این لامصب رو ترک کنم؟ از ریخت و قیافه افتادم مامانم خیلی نگرانمه هرکاری میکنم تا هیچ کس نفهمه به ترا اعتیاد دارم … تروخدا جان عزیزتون به همه سوالام جواب بدین ..
  یکی اینکه خودم میتونم ترک کنم ؟
  دکتر میتونه کمکم کنه بدون علائم خماری ترک کنم؟
  اینارو جواب بدین خواهشا

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   اگر نتوانید در مدت دو سه هفته کم کرده کنار بگذارید درمان جایگزین غیر مخد با مشاوره روان پزشک کمک کننده خواهد بود.

 47. دکتر سیفی می‌گوید:

  بهتر است تحت نظر مرکز ترک با دریافت جایگزین اقدام کنید، خودتان هم در کوتاه مدت میتوانید کم کرده قطع کنید. با قطع دارو تشنج دیده نمیشود.

 48. محسن می‌گوید:

  دکتر جان بعد از ترک دیگه این حملات ک بوجود نمیاد؟
  چون واقعا زندگیمو بهم ریخته.
  بعد ببخشید انقدر سوال میپرسم.
  من ک حدود ۴و۵ساله مصرف میکنم چقدر طول میکشه بدنم کاملا پاک بشه؟

 49. توحید می‌گوید:

  دکتر میشه خواهش کنم بنده رو هم راهنمایی بفرمایید؟

 50. دکتر سیفی می‌گوید:

  بعد از ترک مصرف ترامادول تشنج ظاهر نمیشود. دفع ماده از حد اکثر 2-3 هفته کامل میشود ولی عوارض وابستگی روانی اغلب طولانی مدت است

 51. مجتبی محمودی می‌گوید:

  امید وارم مثل من نباشی که از ضعیفی بدن رفته باشی سمتش اگه رها بشی خیلی خوبه من برای ترکش سعی میکردم خواب باشم یک روزو یک شبو خیلی سخت بود ولی به شیرینی رها شدنش می ارزه سه روز دردت کسلیت عمیقه بعدش دیگه پا درد داری شکم داغ یکم هم ازحال فقط غذا بخوری خوبه برای پا درد من سطل تا زانوهام بود اب کرده بودم سرد بود نمک هم ریخته بودم که نمیدومم درست بود یا نه ولی بعد از درد میرفتم توش خوب میشد پاهام تا یک ساعتی واقعا سختهولی اونجا بود که معنای حرف اراده رو فهمیدن کلشو فهمیدم اراده کنی دردشو به جون میخری ممنونم از دکتر اگر متن اولی که گزاشتم رو جواب بدن کمکم کنن امید وارمکمی از تجربیاتی که داشتمو گفتم واقعا ارادش بیاد براتون تا رها بشین از این نعشگی پوچ بعضا حوصله نداری با خوردنش یا صدا روت نمیره یا کسلی با خوردنش رها شیم

 52. دکتر سیفی می‌گوید:

  در چه زمینه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 1 = هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>