افسردگي نهفته

افسردگي درد ناگفتني پرسنل پزشكي
(چكيده از نوشته مجله نيوانگند اخير)
افسردگي علاوه بر علائم بارز اندوه و نا اميدي و اختلال تمركز و كارآئي؛ با كم و زيادي هاي خواب و اشتها و واكنش ها همراه ميشود. خيلي از موارد اين اشكالات ماه ها و سال ها جزئي از تغييرات طبيعي زندگي تصور شده و بجاي علائم بيماري نوعي ضعف دانسته ميشود. بطوريكه نويسنده مقاله خود چند سال از بيماري به علت پر خوابي ناتوان بود ه بعدها هم جرأت علني نمودن بيماريش را نداشت .
در آمريكا ٢٥ در صد دانشجويان و رزيدنت هاي پزشكي دچار افسردگي هستند ، در ده در صد شان بيماري تا حد خودكشي پيش ميرود. ازبين پزشكان با افسردگي جدي 40در به معالجه تمايل نشان ميدهند.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

4 Responses to افسردگي نهفته

 1. شیوا می‌گوید:

  سلام اقای دکتر سوالی از خدمتتون داشتم.اختلال شبکیه با عینک اصلاح میشود تاری و کدریش یا اختلال عصب بینایی؟تاری دید مربوط به شبکیه منظورم بود . تاری دید مربوط به شبکیه چشم باشه با عینک اصلاح میشه یا عصب بینایی؟

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   در معاینه چشم پزشکی نوع و شدت و اصلاح پذیری برحسب مورد تعیین میشود.

   • شیوا می‌گوید:

    اقای دکتر ممنون. منظور من این بود که عارضه ای که نوریت اپتیک بر چشم میزاره حتی بعد بهبودی و اون مقدار تاری و کدری ک به خاطر التهاب عصب بینایی بر چشم میگذاره میتونه با عینک اصلاح بشه ؟یعنی با عینک دید بهتر شه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار − 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>