یک بار اسکن برای رد علل نابینائی عصبی یک چشم کافی نیست

معمولا روش کار تشخیصی در موراد افت بینائی یک چشم انجام MRI مغز و اوربیت اغلب بدون تزریق کنتراست و بررسی با VEP است. در مواردی ابتدائآ این روشها به تشخیص کمک نمیکند MRI طبیعی و VEP غیر طبیعی مشکل تشخیص را حل نمیکند. در یک سال اخیر با دو مورد از این مشکل مواجهه بوده ام. یکی کارگز 56 ساله که بخاطر افت بینائی با سیر کوری کامل چشم چپ در یک سال، که چشم پزشک سه دروه تزریق کورتون رتروبولبر داده بود، اسکن سی تی تکراری با تزریق کنتراست علیرغم دو بار ام آر ای منفی بدون تزریق، مننژیوم غلاف عصب اوپتیک در اوربیت نشان داد، مورد دیگر خانم 46 ساله با افت بینائی چشم چپ از چهار سال قبل تا حد کوری کامل و سابقه درمان مستمر با آزاتیوپرین با تشخیص بیماری دویک علیرغم ام آر آی در حد نرمال و تستهای مشکوک خونی ، در این بیمار هم ام آر آی با تزریق و متمرکز بر اوربیت مننژیوم غلاف عصب اوربیت با گسترش تا نزدیکی سل تورسیک را نشان داد. در هر دو مورد غیر از از دست رفتن کامل بینائی علائم عصبی دیگر مشاهده نمیشد. با تشخیص زود رس بیماری احتمالا بینائی بیمار با را جراحی میشد حفظ نمود.

این نوشته در تخصصی ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

4 Responses to یک بار اسکن برای رد علل نابینائی عصبی یک چشم کافی نیست

  1. مژده می‌گوید:

    سلام دكتر ، من بيصبرانه منتظر جواب هستم ، ممنون ميشم اگر جواب بديد

  2. زهرا می‌گوید:

    سلام خدمت جناب دکتر، من دو سال است سینوکس مصرف میکنم اخیرا دو هفته هست بعد از تزریق دانه های ریز قرمز و خارش دار روی زانو به پایین پاهایم ایجاد میشود و بعد از یک هفته خودبخود بهبود می یابد. اینبار دو ساعت بعد از تزریق کمی احساس تنگی نفس و سرفه دارم. ایا دارویم حساسیت میدهد؟ چکار کنم؟ خیلی میترسم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − = 2

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>