رابطه عود حملات صرع با تغییر آب و هوا

مطالعه اخیر نشان داده که تغبیرات آب و هوا از نظر فشار هوا، دما و رطوبت در عود حملات صرع دخیل میباشد.
مطالعه نشان داده که عود حملات با کاهش فشار هوا ارتباط مستقیم دارد. به نسبت هر 10/7 hPa کاهش فشار اتمسفر احتمال عود حملات 14% بیشتر میشود. احتمال عود صرع در بیمارانی که بعلت صرع خفیف تحت یک دارو کنترل شده اند 36% افزایش مییابد. این موضوع برای بیماران مبتلا به صرع که به کوهنوردی میروند هشدار است.
باافزایش رطوبت هوا بالاتر از 80% ، بعد از سه روز اقامت میزان عود حملات صرع 48% زیاد میشود.
در دمای بیش از 20 درجه سانتی گراد کاهش 48% حملات در گروه مطالعه شده مشهود بوده،این کاهش در مردان بیشتر از زنان مشخص بوده است.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

8 Responses to رابطه عود حملات صرع با تغییر آب و هوا

 1. Behrooz می‌گوید:

  سلام اقای دکتر.امروز به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم.برای گزگز دست و پام. و صورتم فقط ام ار ای از سر دادن کافیه؟؟؟

 2. Payam می‌گوید:

  با سلام آقای دکتر ببخشید از ده روز قبل برای درمان وسواس و اضطراب فلوکستین ده میلی به مدت پنج روز و سپس فلوکستین بیست میلی گرم مصرف می کنم از روزی که فلوکستین بیست میلی را آغاز کردم میزان اضطرابم بیشتر شده و دائم کف دست و پایم عرق می کند و دوبار حمله پانیک در سه روز گذشته شده ام دیشب پنج میلی گرم اگزازپام قبل از خواب مصرف کردم اما آنهم کمک نکرد امروز یکساعت بعد از مصرف فلوکستین یک چهارم میلی گرم آلپرازولام مصرف کردم آنهم میزان اضطرابم را کم نکرد و همچنان تعریق کف دست و پا دارم به نظر شما آیا این علائم با ادامه مصرف فلوکستین قطع می شود یا اینکه باید دارو را قطع کنم ؟ باسپاس

  • دکتر سیفی می‌گوید:

   بهتر است برای کنترل علائم اضطراب که بنظر میرسد شدید است با نظارت پزشک درمان کنترل شود.

   • Payam می‌گوید:

    با سلام و سپاس از راهنمایی تان
    ببخشید به دکتر مراجعه کردم و بوسپیرون و سرترالین را جایگزین فلوکستین کرد آیا بوسپیرون و سرترالین بصورت همزمان خطر سندروم سروتونین را افزایش نمی دهد ؟ آیا باید یکی از این دو قرص را قطع کنم و یا بصورت همزمان می توانم مصرف کنم ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− دو = 7

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>