حق بیمار در انتخاب درمان ام اس ( M.S.)

نظر یک کاربر
من در سن 31 سالگی هم،به جز موقعیت های خوبی که در سالهای قبل برام پیش آومده بود و ازدواج نکردم و ایشون هم مینور بود و از یه سوزن ترسیدم و یه مشاور مرد بهم گفت ازدواج نکن و ازدواج نکردم ولی حالا هفته ای سه تا سوزن می زنم و من تازه بابا بهم سوزن میزد و از بس گریه می کردم فکر کنم ما مان بابای من طی این یک سال صد سال پیر شدن و بعد که توی سایت های خارجی رفتم و دیدم دختر چقدر راحت بیماریش رو بیان می کنه و به خودش سوزن می زنه، خودم سوزن زدم و من تجربه بدی هم توی سن 19 سالگی داشتم و رفتم خونه دختر عموی مامانم و می دونستم که ام اس داره و سه تا بچه داشت و شوهرش می ره تهران دکتری بخونه و یه زن تهرانی می گیره و ایشون رو طلا ق می ده و خیلی بد راه می رفت و به دیوار برخورد می کرد و من چند ساله پیش شنیدم که دخترش هم که دو تا بچه داره دوسال گفتند ام اس داره و بعد خوب شده.
بعد هم ببخشید چرا نباید نظر بدیم و ام اس که درمان نداره و ما هستیم که سوزن در بدنمون فرو می کنیم و درد می کشیم و من این 38 سال فقط یکی دوبار سرم زده بودم تا شهریور پارسال که صبح و عصر هفت روز صبح و عصر توی بیمارستان کورتون زدم وهر روز ازم خون گرفتن و اگه قراره من هزینه ام ار ای ها و ویزیت ایشون و ازمایشات خون مکررو دردو رنج سوزن رو تحمل کنم و اگه خیلی ها با قرص فینگلویید اتفاقی براشون نیفتاده و خوردن، خوب من چرا به دکترم نام که بهم قرص بده؟!
من مینور هستم و هفت ماهه هم به دنیا آومدم و انتقالی هم پر کردم امروز برای کوار که ساعت تدریس گیرم بیاد و اگه قراره به شهرستان رفت و آمد کنم و سوزن بزنم و برگه تصحیح کنم و بدن درد نداشته باشم که بتونم مطلب پشته ولایت برد بنویسم، قرص بهتره,چون به خاطره سوزنا بدنم خیلی درد داره و من چند نفر از دوستام گفتند دکترت رو عوض کن چون روحیت رو خیلی بد کرده و دکتر پناه بر خدا حمله عصبی چی هست؟
پاسخ دکتر سیفی:
پزشک با تجربه و دلسوز و با دانش و بینش در این زمینه همه این موارد از جمله نوع داروی مناسب نسبت به شرایط بیماری، عوارض و مشکلات درمان، هزینه و قابلیت دسترسی درمان،امکانات و صلاح بیمار را تشخیص میدهد. در مواردی قضاوت و سلیقه پزشکان هم متفاوت است. من در سی سال برای پالس کورتون بخاطر کم کردن هزینه و راحتی بیمار همیشه تزریق را در منزل یا کلنیک سرپائی توصیه داده ام و موارد سود و زیان نوع درمان و مشکلات را فی المجلس با بیمار بحث و جائی برای چون و چرا و تردید بعدی نمیگذارم. بعد حق انتخاب با بیمار است. ولی ابتدائآ بیمار توانائی تشخیص نوع درمان را ندارد. در مواردی هم بیماران وسواس با تمام آگاهی مشکل انتخاب و رفتار ( دکتر گردی) دارند.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

129 Responses to حق بیمار در انتخاب درمان ام اس ( M.S.)

  1. مینا می‌گوید:

    حدودا سه روز میشه در قسمت سمت راست صورتم احساس کرختی ،سوزن سوزن و مورمور شدن میکنم ،ولی بی حسی نداشتم، آیا مشکل جدیه؟ (34 سالمه)در صورت عدم بهبودی به چه متخصصی مراجعه کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − = هفت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>