امکان پیش بینی رفتار ضد اجتماعی آتی فرد از روی نگاه و توجه در نورادی

ترجمه منیژه محمدیان
151.247.71.57
فرستاده شده در 2014/10/29 در 8:53 ب.ظ
بنا به مقاله منتشر شده در مداسکیپ (http://www.medscape.com/viewarticle/833076?src=emailthis )
در مطالعه ای که اخیرا توسط جاناتان هیل استاد روانپزشکی کودک و بزرگسالان از دانشگاه منچستر در انگلستان انجام گرفته است نتایج بدست آمده نشان داده که توجه کم نوزاد به رابطه چهره به چهره، نشانه ای از شخصیت ضد اجتماعی وی در آینده می باشد. این اولین مطالعه در این زمینه است که مطرح می کند نوزادانی که بعد از تولد به چهره های افراد توجه کمی نشان می دهند در آینده این افراد به استرس ها و مسائل اطرافیان بی توجه خواهند بود. البته بین جنسیت نوزاد و ارتباط چشمی آنها رابطه وجود دارد و نوزادان پسر کمتر رابطه چشمی نسبت به نوزادان دختر داشتند. در این یافته ها بی عاطفه بودن و غیر هیجانی بودن از ویژگی هایی کسانی فرض می شود که در نوزادی کمتر رابطه چهره به چهره با بزرگترها برقرار می کردند. همچنین چنین افرادی ممکن است دارای ویژگی هایی چون اشکال شناختی در مورد هیجانات اطرافیان، عدم حس همدردی، نبود احساس گناه و عاطفه است.
البته این نوع عدم ارتباط چشمی ممکن است نشان دهنده بعضی اختلالات دیگر همچون اوتیسم یا کمی استعداد باشد.

این نوشته در عمومی ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

One Response to امکان پیش بینی رفتار ضد اجتماعی آتی فرد از روی نگاه و توجه در نورادی

  1. منیژه محمدیان می‌گوید:

    بنا به مقاله منتشر شده در مداسکیپ http://www.medscape.com/viewarticle/834187
    در مطالعه ای که اخیرا منتشر شده است از موارد اساسی برای جلوگیری از سکته نام برده شده است که عبارتند از تجویز قر ص های ضد انعقاد د ر بیمارانی که AF دارند، کنترل فشار خون مداوم فشار خون در افرادی که از هیپرتانسیون زجر می کشند و همچنین کنترل چربی خون افراد، ترک سیگار، فطع قرص های ضد حاملگی در زنانی که سردرد توام با اورا دارند، و در نهایت اینکه مصرف زیاد غذاهای دریایی در کاهش خطر سکته موثر می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− یک = 4

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>