ضرورت توجه به تعلیم پزشکان در مورد امتناع از تخلف و سوءاستفاده

تبلیغات شرکت های تجاری و بنگاههای مشاغل آزاد در مورد پولدار شدن بدون زحمت، بطور مستقیم یا غیر مستقیم در افکار و عملکرد قانون گریز پزشکان تاثیر گذاشته است. در آمریکا پنج هزار پزشک در حال حاضر بعلل خلاف کاری و سوء استفاده به اشکال مختلف از کار محروم شده اند و بعضی تا مبلغ بیش از یک میلیون دلار جریمه شده و یا به زندان محکوم شده اند. تخلف ها به اشکال مختلف از ویزیت های تکراری بی مورد تا فروش نمونه های دارویی تبلیغاتی رایگان و … وجود داشته است. اخیرا یک مورد انبار گردانی صوری وسایل پزشکی به ارزش میلیونها دلار که هیچ نمونه از آن به مصرف بیماران نرسیده بود توسط بازرسی بیمه کشف شده است. کنترل سازمان نظارت بیمه ها علیرغم کنترل همه جانبه، سالانه شصت میلیارد دلار هزینه اصراف و خلاف کاری پزشکان را پرداخت نموده اند.

ضمن اینکه عملکرد اکثر پزشکان با بیماران و طرف های حسابشان صادقانه است، وسعت تخلف ها، ضرورت آموزش قوانین و مقررات و رعایت اخلاق پزشکی را در مراحل تحصیلات دانشجویی و دستیاری  ایجاب می نماید.

http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMp1012609

این نوشته در عمومی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − 7 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>