بایگانی ماهیانه: سپتامبر 2011

بیگانگی کودکان در خانواده یا سندرم بیش فعالی و کم تجهی

بیگانگی خواه در شکل آوارگی و مهاجری و خواه بشکل انزوا در محیط اجتماعی و خانوادگی مسائل و عوارض متعدد دارد، در مواردی بیگانگی و مسائل آن آشکار نبوده و عوارض آن بصورت طغیان ،ناسازگاری، عقب افتادگی و اعتیاد …ظاهر میشود .
امروزه موارد زیادی از بیگانگی را در محیطهای خانواده ها، در افراد پیر و معلولین ذهنی و حتی در افراد سالم بیکار و افسرده می بینیم .در اکثر موارد فرد طرد شده و اطرافیان به این وضعیت عادت کرده و آن را جزئی از خلق و خوی فرد به حساب آورده و عوارض آن را غیر قابل حل میدانند.
نوعی نا محسوس از طرد شدگی کودکان را در جو ناهنجار فرهنگی خانواده ها می بینیم که در آن کودک مهر بیش فعالی و کم توجهی خورده و سالیان متمادی داروهای روان گردان مثل ریتالین و آرامبخشها جایگزین توجه به آموزش و تعلیم و تربیت شده است. با خانواده هائی مواجه می شویم که علیرغم تحصیلات بالای والدین عملاً کودکشان چیزی از گفتار و رفتارشان دریافت نمیکند. صحبت پدر و مادر آنقدر ناچیز و عواطفشان آن حد آشفته که غیر از بی حوصلگی و طغیان برای کودک جایی نمی گذارد. در مهد کودک و محیطهای آموزشی کودک به زبان و بیان دیگرو متضاد با گفتمان جو خانواده روبرو میشود، این دریافتها بدون بار عاطفی بوده و مفاهیم آن بطور کلیشه ای بیان میشود، این مطالب و مفاهیم برای افراد خانواده نیز اغلب بی ارزش است .
مطمئنآ اگر تعداد کثیر کودکان ظاهرآ بیش فعال را که سالها تحت درمان مقادیر زیاد ریتالین و …. قرار گرفته اند با آموزش صحیح و توجه کافی به نیازهای خلقی و عاطفی مورد آزمایش قرارگیرند ، نتایج بهتری از مصرف دارو بدست خواهد آمد.
ادامه‌ی خواندن

ارسال شده در عمومی | برچسب‌شده , , | 2 دیدگاه

راههای پیشگیری از آلزایمر

خلاصه از مطالب مطالعات جامع دانشگاه University of California, Los Angeles آلزایمر مثل بیماری قلب در طی سالیان متمادی شکل میگیرد.عوامل متعدد از قبیل فشار خون، کلسترول، چاقی، افسردگی، تحصیلات، خواب و فعالیت فیزیکی و اجتماعی در شروع و پیشرفت … ادامه‌ی خواندن

ارسال شده در عمومی | برچسب‌شده | دیدگاه‌تان را بنویسید